FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 919 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Nauki Humanistyczne
male pytanko dotyczace UK 
[powiadom znajomego]    
Autor "male pytanko dotyczace UK"   

number1one
 Wysłana - 26 lipiec 2005 11:31       

Przeniesiona przez Predrag z działu 'Historia'. | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

nie wiem czy to dobry dzial.. ale mam takie pytanie jakby ktos moglby mi pomoc i na nie odpowiedziec.. czy szkocja , walia sa panstwami ? czy naleza do UK? nie wiem dokladnie jak to sformuowac ale obyci w temacie napewno beda wiedziec o co biega?

Bartek_oko
 Wysłana - 26 lipiec 2005 13:21      [zgłoszenie naruszenia]

Szkocja i Walia to krainy geograficzne majaca pewna autonomie. Przez krotki czas bylo Krolestwo Szkocji oraz wczesniej znany wszystkim z filmu "Bravehart" konflikt z Anglia i proby oderwania sie.
Natomiast Walia byla zawsze czescia UK i nie bylo im z tym zle ,tzn nie probowali sie odlaczyc.
To tyle co wiem

Nowieńkij
 Wysłana - 26 lipiec 2005 13:47      [zgłoszenie naruszenia]

Bartek_oko - z historii Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej masz ocenę niedostateczną, za tekst o tym, że Walia zawsze była częścią anglii i że nie chciała się odłączyć.

Otóż np. mój drogi prawie 100 lat po tym twoim "Bravehart", w Walii wybuchło powstanie przeciw anglikom trwające zresztą ok. 10 lat.
Nie mówiąc juz o tym, że to zawsze, to nie zawsze

A za to,że "Było im dobrze" - to mógłbyś w Walii pewnie stracić połowę zębów

Zmieniony przez - Nowieńkij w dniu 2005-07-26 13:49:11

Lecz kiedy nadejdzie godzina powstania, magnatom lud ucztę zgotuje,
muzykę piekielną zaprosi do grania, a szlachta niech wtedy tańcuje.

number1one
 Wysłana - 26 lipiec 2005 14:03      [zgłoszenie naruszenia]

moglby ktos dokladnie wytlumaczyc jak to jest z tymi panstwami? (walia, anglia ,szkocja, irlandia pn)??

Nowieńkij
 Wysłana - 26 lipiec 2005 15:53      [zgłoszenie naruszenia]

[www.google.pl]

Lecz kiedy nadejdzie godzina powstania, magnatom lud ucztę zgotuje,
muzykę piekielną zaprosi do grania, a szlachta niech wtedy tańcuje.

Faqir
 Wysłana - 28 lipiec 2005 14:21      [zgłoszenie naruszenia]

a wiec tak... UK czy jak wolicie Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej to kraj zwiazkowy. Jednak Walia, szkocja itd nie stanowia oddzielnych panstw. Poprostu wchodza w sklad UK. Kraj ten ma forme federacji i mozna go w tym wzgledzie porownac do USA ktore jest federacja stanow, jednak kazdy ze stanow nie jset osobnym panstwem, ma swoje powiedzmy prawa regionalne itd. itp. Jezeli ktos mysli ze przykladowo Szkocja jest oddzielnym krajem to sie gleboko myli. Do bledu moze doprowadzac to ze kraje te np maja wlasne reprezentacje pilkarskie (ale tak ustanowila FIFA i tyle bo to bylo na poczatku tworzenia sie tejze organizacji i wogole - nie o tym mam pisac to nie bede rozwijal innego watku).

Za siedmioma gorami za siedmioma rzekami za siedmioma lasami
W wielkim rozowym palacu w wielkiej rozowej komnacie na wielkim rozowym tronie
siedzi maly bialy kroliczek i mysli - ja chyba qu`rwa jestem z innej bajki...

Helevorn
 Wysłana - 28 lipiec 2005 22:08      [zgłoszenie naruszenia]

UK czy jak wolicie Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej to kraj zwiazkowy

Blad.

To jest panstwo unitarne, a nie zwiazkowe... Spytaj sie pierwszego lepszego politologa to powie Ci to samo Zeby byc w 100 % pewny to zajrzalem jeszcze przed chwila do "Spoleczenstwa i polityki" pod redakcja Wojtaszczyka i Jakubowskiego...

Były moderator Polityki i Seksu

Faqir
 Wysłana - 29 lipiec 2005 08:22       [zgłoszenie naruszenia]

nie bede sie klocil, pomylilem sie i to fezzzzzz sory za tego bledaaaaaa. ladna klaPA

Za siedmioma gorami za siedmioma rzekami za siedmioma lasami
W wielkim rozowym palacu w wielkiej rozowej komnacie na wielkim rozowym tronie
siedzi maly bialy kroliczek i mysli - ja chyba qu`rwa jestem z innej bajki...

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

male pytanko dotyczace UK

Warto przeczytać: Wiersz patriotyczny | Czy człowiekowi XXIw przypowieści podpowiadają jak powinien żyć?? | [pol]"Kamienie na szaniec" /epoka/ | Podziały w społeczeństwie polskim | [pol] lektury do prezentacji. pomoc. | [pol] Owidiusz - Cztery wieki ludzkości | Historia | Wisława Szymborska "rozmowa z kamieniem"<--naprowadźcie White! | PROSZE O POMOC | Różnice między woją na zachodzie, a wojną na wschodzie. | (pol) Granica | (his)Różnica i podobieństwa totalitaryzmu w III Rzeszy i Zwiazku Radzieckiego | [pol] groteska romantyczna - cele i sposoby istnienia w literaturze i sztuce | (pol) Mity Greckie-praca stylistyczna | (pol)analiza i interpretacja wiersza "Chrystus Miasta" Juliana Tuwima | [pol] interpretacja, analiza | ćwiczenia korekcyjne | seks przyjaciel | quart | dlaczego u mnie | dom czy mieszkanie | centurion | e60 | m jak miłość odcinek 1331 | teen mom | olewanie | latarka paralizator | bożenka | zaczarowana 32 | princess | ekonomia | pizza hut | kokaina we krwi | pani licencjat | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.