FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 2774 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
mandat 
[powiadom znajomego]    
Autor "mandat"   

syringe
 Wysłana - 1 październik 2004 19:46        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

za parkowanie w strefie bez "biletu"

kwota niby mala ale.... czy musze placic?

przeciez ktos mogl isc i wyciagnac mi kartke zza wycieraczki, lub tez mogła byc zmyta przez ulewny deszcz

co wtedy?

pozatym slyszalem cos o niekonstytucyjnosci czy tez innej niezgodnosci z prawem RP takiego sposobu doręczania mandatów

mandat wystawily miejskie sluzby zieleni i bla bla bla

mysle ze wiecie oco chodzi

czekam na opinie

jakryc
ZASŁUŻONY
 Wysłana - 1 październik 2004 20:19      [zgłoszenie naruszenia]

kartkę powinneś chyba mieć od strony wew. szyby...na pewno jest to gdzieś określone.
czy zapłacisz - zależy od Ciebie. do więzienia za to nie pójdziesz.

Znawca -

syringe
 Wysłana - 2 październik 2004 11:10      [zgłoszenie naruszenia]

do wiezienia wiem ze niepojde, ale pytanie jest czy moge se to olac bez zadnych konsekwencji?

jakryc
ZASŁUŻONY
 Wysłana - 2 październik 2004 18:46      [zgłoszenie naruszenia]

nie wiem.

Zmieniony przez - jakryc w dniu 2004-10-02 18:46:33

Znawca -

Tommygun
 Wysłana - 4 październik 2004 09:14      [zgłoszenie naruszenia]

ja kiedyś olałem, bo wlwpili mi mandat akurat w 10 minutowej przerwie pomiędzy ważnością biletów (po mandacie wykupiłem następny bilet) więc się mimo wszystko nie poczuwałem, zwłaszcza że odjechałem jak na tym drugim bilecie było jeszcze kilkadziesiąt minut

efekt - wezwanie do zapłaty i na tym sprawa się zakończyła (minęło już 2 lata) i nie zapłaciłem

niekonstytucyjność jest stwierdzona ale... mimo wszystko trzeba płacić, to jest Polska właśnie

Specjalista -

syringe
 Wysłana - 13 październik 2004 11:30      [zgłoszenie naruszenia]

jak jest stwierdzona to mnei moga w dupe pocalowac

nephilim
Mi$
 Wysłana - 13 październik 2004 22:35      [zgłoszenie naruszenia]

Podobna sytuacja - tylko że zadzwoniłem do kolegi policjanta.
Podsumowanie: Możesz dodatkowo wskazać, gdzie Cię mogą cmoknąć :)
Jeżeli dostaniesz wezwanie (<1% szansy) to muszą udowodnić, że TY prowadziłeś wtedy. A cóż - właśnie byłeś na rauszu i nie pamiętasz. Może ktoś jeździł ???
Sprawa wygląda inaczej, jeżeli zamiast zaparkowania na trawce zaparkowałeś w czyimś bagażniku :). Traktowane to już jest inaczej.
Spoko - nic Ci nie grozi.

Jesteśmy władcami słów niewypowiedzianych... I niewolnikami tych które padły.

Tommygun
 Wysłana - 14 październik 2004 10:43      [zgłoszenie naruszenia]

ciekawa teoria zwłaszcza że upłynęło 7 dni na odwołanie więc mandat został przyjęty
ale można się tym nie przejmować

Specjalista -

INSOMNIA
 Wysłana - 24 październik 2004 13:36      [zgłoszenie naruszenia]

Generalnie zasada jest taka, ze nie musisz placic. Nie ma bowiem okreslonego terminu wymagalnosci oplat parkingowych. Ale tak samo nie ma terminu przedawnienia Wiec nikt nic nie wie.

Tommygun
 Wysłana - 26 październik 2004 11:36      [zgłoszenie naruszenia]

nie tak do końca, na odwołanie miałem 7 dni, bodajże z kpa lub regulaminu zarządcy strefą parkowania - nie pamiętam dokładnie ale raczej kpa

Specjalista -

Ravenlord
 Wysłana - 26 październik 2004 23:30      [zgłoszenie naruszenia]

Nieuregulowane mandaty są windykowane w trybie egzekucyjnym przez Urzędy Skarbowe właściwe dla miejsca zamieszkania.
Koszt takiej egzekucji to 6% kwoty mandatu.
Średni okres oczekiwania na zawiadomienie to ok 2 lat
Wniosek jest oczywisty - nie warto płacić mandatów w określonym terminie, lepiej tą kwotę zainwestować, a w przypadku egzekucji zapłacić te marne 6%...

Nie dyskutuj z debilem bo najpierw ściągnie cię do swego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 2 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

mandat

Strony: 1 2

Warto przeczytać: Sprzedawca ma obowiazek przyjac reklamacje? | amerykański wiza F1 | firma nie chce poprawic | Konsekwencje prawne? | Umowa o dzieło - przez całe życie | Mieszkanie wlasnościowe - wykup gruntu | swastyka - w polsce | UP szkolenie | paczka z usa do niemiec/polski | Tyton, cło, vat ? | Renta rodzinna ubezpieczenie | wezwanie ze straży miejskiej - wyjaśniać? | termin wypłaty wypłaty | Legalizacja !! | ubezpieczenie auta | Pomoc z Mopsu | SEXOWNE SEKRETARKI | kalkulator | eskk | spuszcza głowę | staszic | creepypasta | Marzia Gaggioli | odryuch gardłowy | httpwwwyoutubecomwatchv=pRXlotr PpQ | kononowicz | maz | 00259007733193028487 | taake a chance | studenci | cygan | bambuko12 | łucja wąsowska | pogrzebowy | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.