FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 1370 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Filozofia, Psychologia, Religie
manipulacja 
[powiadom znajomego]    
Autor "manipulacja"   

hannibal20
 Wysłana - 12 październik 2005 09:46        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

temat mysle na czasie, no wlasnie jak to z Nami jest? Preferujecie manipulacje czy moze perswazje? Jesli manipulujecie to uwazacie to za rzecz sluszna i moralna czy moze stronicie od takich technik... jesli manipulujecie to w jakim celu i w jaki sposob, czy manipulujecie uczuciami rodziny, chlopaka/dziewczyny?

Zmieniony przez - hannibal20 w dniu 2005-10-12 09:47:16

Methos
 Wysłana - 12 październik 2005 10:25      [zgłoszenie naruszenia]

biorąc pod uwagę 2 definicje (z wikipedii)

1) Manipulacja - to celowo inspirowana interakcja społeczna mająca na celu oszukanie osoby lub grupy ludzi, aby skłonić je do działania sprzecznego z ich dobrem. Autor manipulacji dąży zwykle do osiągnięcia osobistych lub politycznych korzyści kosztem poddawanych niej osób

2) Manipulacja jest formą zamierzonego i intencjonalnego wywierania wpływu na osobę lub grupę w taki sposób, by realizowała działania zaspakajające potrzeby manipulatora. Manipulować można treścią i sposobem przekazywanych informacji.

Moge powiedziec, że staram się unikać tego typu działań z mojej strony, a jesli takie wyczuję to u innych (w stosunku do mnie, lub bliskich) to nienajlepiej się to na znajomości kończy...

tyle

Ekspert -

KA - HA
 Wysłana - 12 październik 2005 16:53      [zgłoszenie naruszenia]

manipulować uczuciami??!!!ojeza...
trzeba nie mieć własnych...

Commit a sin twice and it will not seem to you a crime...

hannibal20
 Wysłana - 12 październik 2005 22:49      [zgłoszenie naruszenia]

Np. moj kumpel, jest w rozbitej rodzinie i robi z siebie wielkiego pokrzywdzonego przed rodzicami, gra im na wspolczucie ze ma niby zmarnowane zycie i daja mu kase na wszystko i na wszytsko pozwalaja... Lecz do Ciebie zmierzam - klasyczna manipulacja to wtedy gdy jestesmy silniejsi psychicznie od danej osoby, znamy lepiej prawa ludzkiego umyslu i jestesmy emocjonalnie bardziej zahartowani - wtedy nadarza sie okazja do wykorzystania tej przewagi wedlug mysli "skoro jestem lepszy to czemu nie mialbym tego wykorzystac..." i skierowanie tejze osoby na wlasne wyznaczone tory... lub tez celowe wykorzystywanie ludzkich kompleksow i wydarzen z przeszlosci jako siły przetargowej w sytuacji - "Co on/ona moze mi powiedziec zeby mnie zranic, jesli ja powiem to i to..." Czy uwazacie wyzej wymienione zagrywki za dozwolone w/g prawa ewolucji Darwina - przetrwa lepiej przystosowany, czy moze stronicie od takich technik lub tez nawet sie ich brzydzicie...

Zmieniony przez - hannibal20 w dniu 2005-10-12 22:51:22

żabcia101
 Wysłana - 12 październik 2005 22:58      [zgłoszenie naruszenia]

no masz racje to obzydliwe jesli ktos wykorzystuje swoja wyzszosc wiedze umiejetnosci wobec innych, a szczegolnie ochydne jest to gdy dzieje sie w swiecie polityki, biznesu..Takie kierownie swego postepowania moze doprowadzic do negatywnych skutków dla osob(pojedynczych jednostek jak i całych społecznosci) bedacych pod wpływem takiego manipulatora :/

kum kum...

Methos
 Wysłana - 13 październik 2005 08:49      [zgłoszenie naruszenia]

w życiu tak jest że przeważnie przetrwa ten lepiej przystosowany...

Ekspert -

OloKK
Dżony Dep
 Wysłana - 13 październik 2005 10:43      [zgłoszenie naruszenia]

Nikt nie powiedział, że życie jest łatwe. Ten, kto potrafi manipolować innymi ma zdecydowanie łatwiej i jest to normalne. Gadanie o tym, że to niemoralne, bo to wykorzystywanie, bo to, bo tamto... Świat jest brutalny i na pewno taki manipulator ma takie gadanie w dupie, a pokrzywdzeni tworzą takimi sformułowaniami tylko kółka wzajemnej adoracji

Jeśli ktoś umie korzystać ze swoich umiejętności, uważam, że powinien to robić. Ludzie różnie są skonstruowani, jedni dadzą sobą manipulować, inni nie. Myślę, że błędem byłoby tego nie wykorzystywać.

Bądź silny, o człowieku! Pożądaj, raduj się wszystkimi rzeczami
zmysłów i uniesienia: nie bój się, że jakikolwiek bóg wyprze się ciebie za to.
ZAPRASZAM: [www.olokk.pl] // [www.bng-studio.pl]
[www.facebook.com/olokk]

Ekspert -

hannibal20
 Wysłana - 13 październik 2005 16:23      [zgłoszenie naruszenia]

widze Olokk masz twarde spojrzenia na swiat, wegdlug mnie prawda lezy gdzies po srodku, mozna manipulowac ludzmi ale bez destruktywnego wplywu na ich zycie lub psychike... cos w stylu protokooperacji (termin z biologii), czyli jeden osobnik korzysta, a drugi nie ponosi zadnych strat lub sa one minimalne ...

Berre
 Wysłana - 13 październik 2005 19:45      [zgłoszenie naruszenia]

Pozwole sobie zacytowac tekst Zabci101 "no masz racje to obzydliwe jesli ktos wykorzystuje swoja wyzszosc wiedze umiejetnosci wobec innych". Na tym polega wlasnie uzyskiwanie wyzszosci. Kazdy z nas uzywa w zyciu manipulacji aby wywrzec wplyw na otoczenie. Wplyw korzystny dla nas , moze byc nie korzystny dla kogos. Jak wszystkim w swiecie , trzeba umiec rozsadnie poslugiwac sie manipulacja. Bo jesli robi sie to bez rozwagi , moze uderzyc w nas samych.

roberto 55
Outsider
 Wysłana - 15 październik 2005 18:24       [zgłoszenie naruszenia]

Olek dobrze prawi
Kto jest silniejszy ten wytrwa, slabsi odchodza z niczym. Trzeba byc twardym, nie miętkim

"A teraz pytanie z dziedziny savoir vivre'u - kiedy Cię mijam,
mam się odwrócić dupą czy jajami?"

Znawca -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

manipulacja

Warto przeczytać: Wyrok w sprawie bogów olimpijskich | Książki: perswazja itd?? | Jak wyobrazacie sobie zycie po smierci? | Dusza | Czym jest podświadomość? | Religia/Etyka obowiązkowa | memento mori -- żyjesz, to boli... | Uczucia negatywne | Czy Świątynia Salomona będzie odbudowana? | Jak sobie radzicie ze śmiercią? | Macierzyństwo,rodzina- a wartości konkurencyjne | opowiadanie o życiu... | Oszukać przeznaczenie - nie, to nie o filmie... | Najcenniejsza rzecz w moim życiu | Kod Bibli | co ludzie maja w glowach :D | telekomunikacja | call center | palcu | zdrada przez internet | ważne informacje | sex z mamą | anna werblińska | anna barańska | greg kovacs | gps do 500 | rekin | opa | neostrada | franczyza | własny sklep | 00559007731641539258 | ciarki na plecach | oczyszczanie organizmu | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2019 SFD S.A.