FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 2781 razy ¬

ROZRYWKA | Poprawiamy naturę
martwy ciąg technika 
[powiadom znajomego]    
Autor "martwy ciąg technika"   

Februs
 Wysłana - 18 czerwiec 2010 17:22        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

sorry za ewentualną dziwną składnię, ale jestem podniecony odkryciem .
zawsze robiłem martwy ciąg jakoś tak dziwnie, bo raz, dawno temu go zobaczyłem, ale chyba źle zapamiętałem i przez cały czas robiłem go złą techniką . mianowicie robiłem maksymalny przykuc dupą aż do ziemi i z tej pozycji podnosiłem sztangę, po powtórzeniu znowu wracałem do tej pozycji i od nowa. przez to czas między powtórzeniami wynosił jakieś 3-4s . i w ogóle wykonanie serii było naprawdę ciężkie w chvj tym sposobem . wyglądało to jakoś tak:

ostatnio zobaczyłem przez przypadek filmik z MC i stwierdziłem, że technika się bardzo różni od mojej, mianowicie chłop miał lekko ugięte nogi i robił powtórzenia naprawdę szybko. strapiłem się więc, że ja pewnie nie mam tyle siły i robię chvjowo, ale postanowiłem dziś spróbować zrobić w taki sposób jak on, czyli jakoś tak:

i zdziwiło mnie to, że w ten sposób jest jakieś 2x lżej. zrobiłem serie szybko, lekko i bez jakieś heroicznego wysiłku. praktycznie w momencie dotknięcia sztangą ziemi znowu ją odrywałem. a ciężary oscylowały wokół 120kg, miałem tygodniową przerwę, wcześniej zrobiłem jeszcze przysiady i jestem cienkim leszczem, więc duże zaskoczenie, że sposób podnoszenia i wyprostowania się ze sztangą tyle zmienia... poza tym czułem prostowniki nie tylko przy lędźwiach, ale też wyżej. więc generalnie spytam - czy odkryłem właśnie prawidłową technikę wykonywania tego ćwiczenia i mam się jej trzymać?

[http://www.insomnia.pl/Februs_%2F_dziennik_%2F_nie_warto_wchodzi%C4%87_%2F-t637537.html]

Eclipse21
PELEMELE
 Wysłana - 18 czerwiec 2010 17:29      [zgłoszenie naruszenia]

Koleżko
technik ciągów jest mnóstwo:
klasyczny, sumo, na prostych nogach, rdl (romanian deadlift), ciąg techniką rwaniową, jednonóż

Nie wiemy czy na filmie gość odkłada sztange czy nie, jeśli nie to jest to coś pomiędzy martwym na prostych nogach, a rdl.
Tempo jest szybkie, bo taka uroda gifów w sfd'owskim atlasie ćwiczeń, nie wzoruj się na tych obrazkach ! Wychodzi na to, że robiłeś martwy ciąg prawidłowo, Z ODŁOŻENIEM SZTANGI PRZY KAŻDYM POWTÓRZENIU I W NORMALNYM TEMPIE.
A odnośnie Twojej dupy to im niżej nią zejdziesz tym mniejsze prawdopodobieństwo, że sie będziesz garbił, a także mocniejsze angażowanie nóg.

Zmieniony przez - Eclipse21 w dniu 2010-06-18 17:29:10

XXX

Ekspert -

ohayo
 Wysłana - 18 czerwiec 2010 17:29      [zgłoszenie naruszenia]

Raczej tak
Generalnie pamiętaj tylko o maksymalnie prostych plecach.
i jak Eklips
w chuy technik jest, najważniejsze aby nie robić kociego grzbietu
i co jak co, ale w tym ćwiczeniu bym się nie nastawial na szybkość
pozdro

Zmieniony przez - ohayo w dniu 2010-06-18 17:30:33

Zadne pieniadze nie wynagrodza rodzicom blamazu, gdy syn ujawnia sie jako informatyk.

Znawca -

Februs
 Wysłana - 18 czerwiec 2010 17:32      [zgłoszenie naruszenia]

robiłem mniej więcej jak on, czyli chyba prawidłowo.

[http://www.insomnia.pl/Februs_%2F_dziennik_%2F_nie_warto_wchodzi%C4%87_%2F-t637537.html]

Eclipse21
PELEMELE
 Wysłana - 18 czerwiec 2010 17:33      [zgłoszenie naruszenia]

najbliższy przykład -> niwix
tylko, że on odbija, a nie odkłada. widocznie takie ma zalecenie od Pumy

XXX

Ekspert -

Februs
 Wysłana - 18 czerwiec 2010 17:36      [zgłoszenie naruszenia]

czyli zrobiłem mniej więcej jak on, w podobnym tempie, więc od tej pory będę się tej techniki trzymał.

_reaktor_
 Wysłana - 18 czerwiec 2010 17:36      [zgłoszenie naruszenia]

odbijanie jest ok

kazdy martwy jest dobry, byleby plecy byly proste jw

"watroba sie regeneruje, a nerki sa dwie"

Znawca -

Februs
 Wysłana - 18 czerwiec 2010 17:41      [zgłoszenie naruszenia]

mnie po prostu zdziwiło o ile łatwiej i szybciej wykonuje się serię. to pozwala mi sądzić, że mój poprzedni sposób był po prostu kiepski.

Kokobann
F.W.I.
 Wysłana - 19 czerwiec 2010 13:13      [zgłoszenie naruszenia]

jaki jest najlepszy zeby dupa nie rosła ?

"...Mam własny show jak Kuba Wojewódzki, gdzie włochaty grubas gryzie wszystkich gości w sutki.

dni bez chipsów : 1

Znawca -

Naly
 Wysłana - 19 czerwiec 2010 15:18      [zgłoszenie naruszenia]

chyba na prostych nogach, bo miesnie posladkowe angazuja sie wtedy kiedy robimy gleboki przysiad.

Ekspert -

_reaktor_
 Wysłana - 19 czerwiec 2010 15:20      [zgłoszenie naruszenia]

a ja rzeklbym, ze jest dokladnie na odwrot

"watroba sie regeneruje, a nerki sa dwie"

Znawca -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 2 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

martwy ciąg technika

Strony: 1 2