siema,
Mam pytanie głownie do użytkowników takich maszynek:
Jak się sprawdza coś takiego w codziennym użytkowaniu ?
Na co zwracać uwagę przy zakupie ?
Dużo taka machina prądu ciągnie ?
Sam od czasu do czasu pieke chleb na zakwasie ,ale w piekarniku.
W takiej maszynce wiem ,ze robi się tylko pieczywo z drożdżami ,ale za to "robi się samo ".
Ma ktoś jakieś sprawdzone przepisy na ciemne pieczywo ?
Czy opłaca się kupić taką maszynke z "mango" ? Jest teraz za 100 zeta .
Raz kupiłam coś z Mango i było tandetne. Mam maszynkę do chleba i faktycznie oszczędza się czas, bo nie trzeba wyrabiać. Poza tym chleb pieczony samodzielnie jest zdrowszy i ma dłuższy termin przydatności.
Za dobrej jakości maszynkę do chleba trzeba szykować gdzieś od 250 zł i sam przymierzam się do kupna takowej.
_______________________________
"Człowiek rodzi się po to aby żyć, następnie umrzeć" - Paulo Coelho
Kupiłem mamie na jakieś święta coś podobnego jak w linku. Pamiętam, że swojego czasu dość często korzystała. Chleb wychodził całkiem niezły. Potem dorzuciła kilka swoich przepisów i było jeszcze lepiej. Obecnie przydaje się tylko do mieszania ciasta na jakieś słodkie bułki/ciasta itp
Nie wiem jak z prądem. Nie pytałem
z matematyki mialem 2 w sredniej szkole, a na studiach poleglem na niej po 1 semestrze. jednak mimo to umiem mniej wiecej policzyc ile moze zuzyc pradu taka maszynka
ludzie no bez przesady... powiedzmy, ze maszynka ma 800w. najczesciej uzywac bedziemy programu ktory trwa np 1,5h
2x/tydzien daje 1600w = 6400w / miesiac
niech bedzie, ze sa rozne programy, dluzsze, krotsze, maszynki mocniejsze slabsze, jedni uzywaja czesciej inni zadziej ale tak czy inaczej 10kW raczej na miesiac nie przekroczy sie. no chyba ze ktos kupi maszyne 1400w no to moze dobije do 15kW.
kvrwa w skrocie bedzie tak, ze 10-15zl na prad przy regularnym uzywaniu maszynka zeżre.
Pany.... 6 browarow i szare komorki jeszcze nie spia a wy sie pytacie po ludziach o rachunki za prad
Zmieniony przez - rss20 w dniu 2012-12-20 01:33:37
powiedzmy, ze maszynka ma 800w. najczesciej uzywac bedziemy programu ktory trwa np 1,5h 2x/tydzien daje 1600w = 6400w / miesiac
pomijajac fakt ze zuzycie energii elektrycznej mierzymy w kWh, nie wiem jak tys to wyliczyl chlopie, ja tez cale zycie mialem problemy z matma ale bez przesady czlowieku, policz to jeszcze raz
Co do kupna maszyny to sam sie zastanawiam, kupilbym ale boje sie ze bedzie stala w kacie i tylko wyrzuce kase w bloto
Zmieniony przez - Bareq w dniu 2012-12-28 02:55:46
_______________________________