FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 1156 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Nauki Humanistyczne
matura ustna pomoc:) 
[powiadom znajomego]    
Autor "matura ustna pomoc:)"   

michaelcza
 Wysłana - 8 maj 2008 12:42        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Witam jestem w trakcie pisania matury ustnej:)
nie wiem co mam napisac w punkcie 1.Roland jako rycerz poszukujący i czyniący sprawiedliwość-"Pieśń o Rolandzie".
Prosze o pare wskazowek:)

maliniasta
 Wysłana - 8 maj 2008 13:46      [zgłoszenie naruszenia]

na pewno jakies krótkie streszcenie,motywy działania,nawiązanie do ideału rycerza ze średniowiecza,postrzeganie czynu przez otoczenie...

'zbrodnia to niesłychana,pani zabija pana!'

michaelcza
 Wysłana - 8 maj 2008 14:24      [zgłoszenie naruszenia]

W "Pieśni o Rolandzie" ukazany jest wzór średniowiecznego, zachodnioeuropejskiego rycerza, który gotów jest oddać życie swoje i współtowarzyszy broni za szczęście własnego króla i ojczyzny. Poza tym podkreślono w utworze dążenie walecznych mężów do osiągnięcia pięknego, wzniosłego celu, jakim na owe czasy była honorowa i zacięta walka z przeciwnikami wiary. Ważne jest też to, że rycerz taki miał zapewnione miejsce w raju, co dla zwykłych śmiertelników było dużo trudniejsze do osiągnięcia.

michaelcza
 Wysłana - 8 maj 2008 14:24      [zgłoszenie naruszenia]

mzoe byc cos takeigo?

maliniasta
 Wysłana - 8 maj 2008 14:32      [zgłoszenie naruszenia]

jest ok tylko dodaj jeszcze w których czynach umierającego rolanda się to przejawia(łamanie miecza i ten teges

maliniasta
 Wysłana - 8 maj 2008 14:32      [zgłoszenie naruszenia]

oo zły emotikon mi sie wstawił sorkaaaaaaaaaa

michaelcza
 Wysłana - 8 maj 2008 15:06      [zgłoszenie naruszenia]

dziekuje za pomoc:)

michaelcza
 Wysłana - 8 maj 2008 15:07      [zgłoszenie naruszenia]

mam jeszcze jedno pytanie:)w drugim punkt brzmi Kontrowersyjna walka w obronie ojczyzny i sprawiedliwości w "Konradzie Wallenrodzie" A. Mickiewicza:)poprosze o pare wskazówek do punktu:)

maliniasta
 Wysłana - 8 maj 2008 15:13      [zgłoszenie naruszenia]

hmmm no tu będzie trochę gorzej,bo nie cyztałam,ale z tego co znam treść: oczywiście mały skrót akcji,opisz motywacje i powody działania konrada,sposoby,jak nazywa sie taka postawa w romantyźmie...tyle mi przyhcodzi do głowy

michaelcza
 Wysłana - 8 maj 2008 15:19      [zgłoszenie naruszenia]

kurde bd maly problemik:(

michaelcza
 Wysłana - 8 maj 2008 15:21      [zgłoszenie naruszenia]

ostatnie moje pytanka:)mam napisac Sprawiedliwość jako ideał w literaturze różnych epok.i Sprawiedliwość jako wartość uniwersalna.co ja mam w tych punkcikach napisac?

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 2 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

matura ustna pomoc:)

Strony: 1 2

Warto przeczytać: Matura 2010 POMOCY! | Pomocy teza | Matura z języka polskiego 2010 | matura ustna "Postęp techniczny kontra tradycja" | Matura ustna:Porownaj rozne realizacje motywu przyjazni... | Matura , literatura podmiotu. Mała pomoc :) | Ironia | CZYTANIE ZE ZROZUMIENIEM | "Obozowa rzeczywistość. Przedstaw problem na wybranych przykładach z literatury i fil | "Herosi literatury starożytnej a wspolczesni herosi kultury masowej." | Matura _ stroj jako istotny element charakterystyki bohatera. | Litości daje dogi/ Zadanie do 17 | Matura ustna...Los jednostki wybitnej. | Motyw biesiady | niepogodzeni ze swiatem, prosba o pomoc materialy dodatkowe | Wypracowanie "Wesele" Wyspiańskiwgo | Marzia Gaggioli | koszulka joga bonito | blokersi ) | blokersi | chammskie | psychopaci | biografie morderców | desperados | steelfeet | fzn | ból szczeki | nie byl lisek | kurva erudyta | mieliście przyjaciółke | spawacz | ratownik medyczny | Lubisz to suko | pływak | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2019 SFD S.A.