FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 1761 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
miedzynarodowy fishing 
Wyślij odpowiedź [powiadom znajomego]    
Autor "miedzynarodowy fishing"   

pudelos
 Wysłana - 6 luty 2016 19:53        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Cześć :)

Słuchajcie, trafiła mi sie dość śmieszna sytuacja i nie wiem do końca jak ją skończyć. Na stronie LinkedIn do kontaktów dodał mnie osobnik arabskiego pochodzenia rzekomo zajmujący stanowisko HR managera w jednym z banków operujących w Dubaju.

Samo zaproszenie do kontaktów takiego osobnika nic nie znaczy ale byłem dość ciekawy czy zwróci się do mnie z jakąś oferta pracy. I rzeczywiście napisał po paru dniach dość lakonicznego maila, w którym poinformował mnie że ma dla mnie biznes. Szybko zauważyłem ze wiadomość wysłana została z konta które nie reprezentuje domenę jego banku tylko jest to konto gmail.com

Czując już jakiś podstęp sprawdziłem ten bank - rzeczywiście istnieje, zatrudnia 1000 osób i cieszy się dobra opinia. Na ich stronie nie znalazłem jednak żadnej oferty pracy dopasowanej do mojego profilu.

Mimo to odpisałem Muhamedowi pytając o więcej szczegółów. W odpowiedzi otrzymałem komicznego maila w którym przedstawia dramatyczną historie człowieka o takim samym nazwisku jak moje w którym zginął w wypadku, jego spadku i delikatnej sugestii ze kwota jego depozytu mogłaby zostać przeze mnie podjęta. Za doprowadzenie do takiej sytuacji arab sugerował uczciwy podział zysku w stosunku 50/50 :D

Widząc, że to już jakaś kompletna baśń Andersena odpisałem mu dla jaj ze wchodzę w to i jaki jest dalszy plan działania :D Następny jego mail to kolejna porcja bełkotu, w którym prosi mnie o podanie rzekomo potrzebnych danych osobowych dla prawnika który to miałby przeprowadzić ta transakcje bez mojego osobistego udziału.

I właściwie na tym kończy się ta historia bo nic więcej mu nie odpisałem ale nie chce też brnąc dalej bo może sie to okazać niezgodne z prawem. Niemniej jednak wydaje mi sie ze taką korespondencja ktoś powinien sie zająć. Polska policja ktorą przerasta kodeks ruchu drogowego czy ktoś inny cieszacy sie rownie niską renoma? :)

Zmieniony przez - pudelos w dniu 2016-02-06 19:56:29

GB
 Wysłana - 6 luty 2016 20:03      [zgłoszenie naruszenia]

E tam, chyba nie wyobrażasz sobie że dla Ahmeda wystosują międzynarodowy list gończy i wyślą Interpol... zwłaszcza że nawet nie masz na 100% pewnych jego danych osobowych?

To nie przypadek że te maile są wysłane z krajów typu "Afryka dzika" gdzie miejscowa policja ma ważniejsze priorytety niż ściganie przedsiębiorczych rodaków .

BTW cienki ten naciągacz skoro nawet nie potrafił maila tak spreparować żeby przynajmniej na pierwszy rzut wyglądał jakby przyszedł z autentycznej strony banku.

Zmieniony przez - GB w dniu 2016-02-06 20:07:50

mlkv
 Wysłana - 6 luty 2016 20:23      [zgłoszenie naruszenia]

Dobre na trochę śmiechu.

IMO jedyne szanse - w okolicach 2% - że ktoś coś z tym zrobi to powiadomienie instytucji w której zatrudniony lub rzekomo zatrudniony ( bo może koleś od konta z linked-in użycza Swojego konta kuzynom do takich "transakcji" za procent od złowionych frajerów" ) jest typ który Ci wysłał zaproszenie.

Skuteczność jak pisałem, widzę w okolicach 2% i tylko po liniach takich że ktoś tam gdzie jest zatrudniony lub rzekomo zatrudniony typ uzna że to przeszkadza firmie w jakiś sposób.

Ponieważ takie kraje jak Nigeria, Dubaj czy parę innych skąd wywodzą się specjaliści od tego typu przekrętów są znane daleko i szeroko z tego, że kompletnie nie ścigają własnych obywateli za yebanie w dupę cudzoziemców w jakikolwiek sposób, to na Policję tamtejszą nie masz co liczyć, a jedyne co Polska może zrobić to wszcząć śledztwo/dochodzenie i "wystąpić o pomoc prawną" do kraju pochodzenia sprawcy ( na którym to etapie obstawiam sprawa stanie ).

Zlej i nie trać czasu.

"Real niggers do what they wanna do, bitch niggers do what they can do"

Ekspert -

pudelos
 Wysłana - 7 luty 2016 16:39      [zgłoszenie naruszenia]

Zastanawiałem sie co z tym robić bo czesto o tym piszą, alarmują zeby uważać, zeby zgłaszac, sralala. Z perspektywy korpo luda widziałbym co zrobić jakbym dostał coś takiego na maila firmowego.

Swoja droga nie rozumiem metody ich działania. Na LinkedIn srednia IQ jest raczej wyzsza niż na fejsbuniu i kto w ogóle łyka tak kosmiczne ściemy? :)

Wczoraj rozmawiajac przy piwku z kolega zastanawialiśmy się też czy te szablonowe maile wkleja żywa istota czy wszystkim zajmuje sie robot. Myślałem zeby to sprawdzić wysyłając 'allahu akbar' z nadzieją na kolejną porcje bełkotu :D

mlkv
 Wysłana - 7 luty 2016 18:02       [zgłoszenie naruszenia]

Z perspektywy korpo luda widziałbym co zrobić jakbym dostał coś takiego na maila firmowego.

Tak, tylko że korpo-ludek w Polsce funkcjonuje w innych warunkach niż będący obywatelem Emiratu ahmed który dostał pracę pomimo że umie 3x mniej niż expaci i pracuje 2x wolniej.

Tam są naprawdę akcje takie, że typ odpyerdala coś za co by będąc kimś innym wyleciał tego samego dnia, a dostaje najwyżej lekko po łapach.

W każdym razie - chcesz to zgłaszaj to korpo kanałami do HR, cała zabawa z Polską Policją i ewentualną pomocą prawną w toku postępowania w tamtych rejonach świata to IMO jedna wielka strata czasu.

"Real niggers do what they wanna do, bitch niggers do what they can do"

Ekspert -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia | Wyślij odpowiedź

miedzynarodowy fishing

Warto przeczytać: gdzie sklasyfikować odżywki? | Afery III RP | canal+ | Dlaczego podatek liniowy jest OK a ULGI nie | Komisija wyborcza/prokurator ??? | zmiana sędziego | Jak obliczyc wzrost gospodaczy ? | pomysl na biznes | Kazimierz Marcinkiewicz | Czy rodzice moga mnie wymeldowac? PILNE | Odpady samochodowe. Ochrona środowiska | Kiedy w końcu skończymy z tym socjalizmem? | Intrum Justita wezwanie do zapłaty kredyt zaległy. | Tesknie za SLD | problem - pesel | Już po koalicji Po-PiS ? | opowiadanie erotycznie | cirno perfect math class | peugeot 406 coupe | lewic | lewica | gra analna | dysk przenośny | legnica kszysztow oleszczyk | new balance | aktorki | ford mustang | jebewdenko | gdynia | CHŁOPAK ROBI LODA | presecutr | biseksualizm | trampekfromnightmare | trampek | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2018 SFD S.A.