FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 2267 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Elektronika
naprawa starego laptopa czy kupno nowego? 
[powiadom znajomego]    
Autor "naprawa starego laptopa czy kupno nowego?"   

Maciejunio
 Wysłana - 2 luty 2014 11:59        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Sprzet jak z ponizszego linka:
[arhivmolotok.com/vbi_compal_fl90_t5450_2gb160gb8600gtbtwifi-347631989.html]

Kupiony w drugiej polowie 2007 roku, wczoraj wszystko dzialalo normalnie, dzisiaj rano probuje go wlaczyc, naciskam przycisk, niby sie wlacza, a matryca czarna i zero reakcji na niej. laptop chyba chodzi? diody migaja, dysk chyba dziala (albo to radiator ), na ekranie czarno. Teraz pytanie, co moglo sie rozwalic? Czy padła karta graficzna? Czy matryca? Płyta główna? Może dysk? Jak myslicie, co to moze byc i czy oplaca sie to w ogole naprawiac?

Jesli sie nie oplaca, to prosze o jakies propozycje z nowych lapkow, niekoniecznie najdrozszych i najtanszych, ze srednio-wyzszej polki cenowej, do uzytku codziennego, czasem jakichs nowszych gier ale bez szalenstw typu nowy bf4? w max detalach
No i najlepiej dostepnych w jakims komputroniku czy innym media expert, nie z allegro.
dzieki i pozdro.

siwex19
 Wysłana - 2 luty 2014 18:23      [zgłoszenie naruszenia]

może taśma
podepnij monitor

Boga nie ma...:(
Jest Motór!!

Specjalista -

Maciejunio
 Wysłana - 2 luty 2014 20:04      [zgłoszenie naruszenia]

Podpuinalem i lipa, nic nie dziala.
Poza tym jak sie przysluchalem, to wentylator chodzi, ale raczej nie slysze tego szumu dysku ktory byl podczas ladowania systemu. :/

siwex19
 Wysłana - 2 luty 2014 20:20      [zgłoszenie naruszenia]

wina leży raczej po stronie płyty głównej
bez dysku bios by wystartował

a może zasilacz daje ujowe napięcia?
nie wiem...

Zmieniony przez - siwex19 w dniu 2014-02-02 20:24:25

Boga nie ma...:(
Jest Motór!!

Specjalista -

Maciejunio
 Wysłana - 2 luty 2014 20:50      [zgłoszenie naruszenia]

Ok, dzięki za pomoc, moze ktos jeszcze napisze.
A naprawa tak starego lapka to w ogole moze sie oplacac?

hpiotrekh
 Wysłana - 2 luty 2014 21:33      [zgłoszenie naruszenia]

wszystko zalezy od tego co jest zepsute. jak taśma, czy coś drobnego to może jest sens.
jak płyta główna, czy coś w tym rodzaju to chyba nie ma sensu

Znawca -

Maciejunio
 Wysłana - 2 luty 2014 21:34      [zgłoszenie naruszenia]

[allegro.pl/lenovo-g500-core-i7-16gb-1tb-8sshd-hd8750-350zl-i3903073681.html]
[allegro.pl/lenovo-g580-g500h-i7-3612q-16gb-1tb-ssd-hd8570-2gb-i3910406703.html]
[allegro.pl/laptop-msi-cx61-2od-i7-4702mq-16gb-500-gt740m-gry-i3903427656.html]
[allegro.pl/bialy-lenovo-z510-i7-8gb-gt740-pods-klaw-gry-i3911346455.html]
[allegro.pl/laptop-lenovo-z500-i5-3230-16gb-1tb-8gb-ssd-gt740-i3926776144.html]
chcialbym cos w granicach 2500-3000 (max, nie wiecej)
wrzucilem pare przykladowych modeli ktore by mnie interesowaly (niektore moze takie same, bo w ogole sie nie znam )
czy to i7 to jakis najnowszy standard? czy w perspektywie najblizszych pieciu lat odczuje roznice wybierajac i5 albo i 3 a nie i7??
czy prawidlowo mam wrazenie, ze lenovo w stosunku cena/jakosc (nie jakosc wykonania tylko tego co ma w srodku) wygrywa z konkurencja typu biale sony vaio gdzie placi sie za kolor? co to sa dyski ssd? matryca blyszczaca czy matowa bedzie lepsza? mase pytan jeszcze bym zadal, a ciezko cos poszukac samemu w necie bo pisze ze starego stacjonarnego kompa, gdzie majac dwie otworzone karty w chromie komp mi sie strasznie muli ))

HUY
 Wysłana - 3 luty 2014 08:37      [zgłoszenie naruszenia]

padła karta graficzna ,norma z tymi wadliwymi nvidiami. W tym laptopie mozna wymieniać karty graficzne więc da sie naprawić albo mozesz też spróbować ją "upiec" to laptop podziała jeszcze przez jakiś czas [compal.net.pl/naprawa-karty-graficznej-fl90]

Zmieniony przez - HUY w dniu 2014-02-03 08:40:36

worldwar
 Wysłana - 3 luty 2014 09:02      [zgłoszenie naruszenia]

Na bank padło bga. naprawy są daremne, po 2 miesiącach problem wróci, przerabiane z 3 x. Jeżeli ma to być naprawione, a nie "wygrzane" to szykuj się na koszt 350-450zł.
Kilka dni temu w moim Asusie K-51-AZ stało się to samo. Szybki dill na tablicy ~300zł dostałem. Wyprawa do RTV EURO i zakup Fujitsu Lifebook o baaardzo przyzwoitych parametrach za 1699zł bez systemu na raty 0%.

I <3 D&B & green tea.
--------------------

Specjalista -

hpiotrekh
 Wysłana - 3 luty 2014 09:20      [zgłoszenie naruszenia]

raty 0% ale dostałeś obowiązkowe ubezpieczenie, co nie? czyli i tak ~11% odsetek?

Znawca -

Maciejunio
 Wysłana - 3 luty 2014 10:43      [zgłoszenie naruszenia]

To c***nia trochę. Jak koszt około.400 zł to myślę ze nie opłaca się robić. A co o tych Lenovo mam sądzić?

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 6 stron.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

naprawa starego laptopa czy kupno nowego?

Strony: 1 2 3 4 5 6

Warto przeczytać: Nokia 5230 pytania | formatowanie laptopa | słuchawki do 140 zł | mały laptop | jak usunąć dyski | Jak wymusić 10Mb half duplex? | Nowy tel w Play | Vista OEM format | przeskakiwanie ekranu | Obsługa kasy fiskalnej %) | Policja a piracki windows 7 | POMOCY SUKAM STERÓW OD KARYT D/WIĘKOWEJ! POMUŚCIE | Nokia 6300 - problem z uruchomieniem | STEROWNIKI DO DRUKARGI 1410 SZUKAM help POMUŚCIE | PDF w SE K800i | SE W 715 - warto? | mleqs | sylwia gruchała | BF3 | battlefield 3 | my size | wach | oczyszczanie | milioner | elastan | bfstan | Żydzi | Polskie Celebrities | NAGIE ZDJĘCIA | goodgame empire | gry | peja | the weeknd | olewnik | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2019 SFD S.A.