FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 2195 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
niech to utnie, czyli reg o polityce 
[powiadom znajomego]    
Autor "niech to utnie, czyli reg o polityce"   

Regggie
PUMBUS
 Wysłana - 13 luty 2006 15:48        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Od ponad pol godziny tvn24 sie rozpowiada i panikuje, ze prezydent jest blisko rozwiazania Sejmu.
Ja tam jestem jak najbardziej za.
Wiem, ze zaraz zleci sie caly elektorat PO i zacznie mnie jechac, ale ja politczynie jestem twardoglowy.
Oczywiscie przypadku rozwiazania, napewno nastepny gabinet tez bedzie tworzyl K. Marcinkiewicz.
PO poszczekuje, koalicji nie ma, gowno warty pakt podpisany(ale to taki na wykonczenie LPR i SO, takie wypicie z nich krwi, bo kto sie orientuje wie, ze warunki PiS zostaly zapisane jako glowne, a pozostale jako tzw "elastyczne", czyli w wypadku wiekszych rezerw budzetowych).
Dzis lub jutro mija konstytucyjny termin mozliwosci rozwiazania przez prezydenta Parlamentu.
Zobaczymy, co wyjdzie.
Zachecam do dyskuji i Waszych wypowiedzi.
Pozdrawiam,

Zmieniony przez - Regggie w dniu 2006-02-13 15:50:49

"Wiedzie mnie po wlasciwych sciezkach, przez wzglad na Swoje imie.
Chociazbym chodzil ciemna dolina, zla sie nie ulekne, bo Ty jestes ze mna"

"Pozwol mi zwyciezyc, a jesli nie zdolam, pozwol mi byc dzielnym w mej walce."

Znawca -

Madejp8
 Wysłana - 13 luty 2006 17:15      [zgłoszenie naruszenia]

Prezydent rozwiaże sejm...

a to peszek

a tak na serio to i tak wątpiłem że coś sie uda zrobić w takim układzie.

Mnie już nie obchodzi kto będzie rządził, może to być Pis, może być PO byle tylko mieli większość w Sejmie i zrealizowali swój plan w całości. Żeby nie musieli wchodizć w jakieś krzywe koalicje i robić swojej wizji połączonej z elementami planu koalicjanta. Mam jużdość ciągłych kłótni, pomówień, paktów, sraktów, rozmów, negocjacji i innych pierdół. Niech się wezmą poprostu do roboty bo jej nie brakuje a kandencja ucieka.

Daer
 Wysłana - 13 luty 2006 20:18      [zgłoszenie naruszenia]

[http://www.insomnia.pl/temat187761/]

Ja jestem za rozwiązaniem - a jak nie, to w linku wyżej widać alternatywy.

Edit:
A najlepiej, jakby przed rozwiązaniem Sejm zmienił ordynację na bardziej większościową

Edit2:
Aczkolwiek nie wierzę, że to zrobi Daję jakieś 10%..

Zmieniony przez - Daer w dniu 2006-02-13 20:39:39

[foty.ifd.pl/sb.asp?w=520&p=2/images2009/20090826172846.jpg] :-D

Znawca -

Daer
 Wysłana - 14 luty 2006 02:01      [zgłoszenie naruszenia]

To teraz można tylko liczyć na trwałość paktu stabilizacyjnego - jak Lepper lub Giertych "zdradzą", to rząd powinien podać się do dymisji. Jeżeli rząd tego nie uczyni i jeżeli Kaczyński nie wymyśli kolejnej sztuczki będę zmuszony cofnąć swoje poparcie dla rządu.. Ale mam nadzieję, że do tego nie dojdzie, lepiej dla wszystkich, by w Polsce nastąpiła jakaś tabilizacja.

Znawca -

Reggie
 Wysłana - 14 luty 2006 02:31      [zgłoszenie naruszenia]

swiete slowa

Daer
 Wysłana - 14 luty 2006 09:05      [zgłoszenie naruszenia]

Dobry i zły policjant

Rozgrywka, która wstrząsnęła wczoraj po południu polską sceną polityczną, prawdopodobnie na razie pozostanie zagadką.

Wiedza, jaką na ten temat mamy dziś, pozwala na przedstawienie dwóch interpretacji.

Pierwsza, bardziej prawdopodobna: chodziło o wykorzystanie ostatniego momentu, kiedy można jeszcze użyć wyborczego "pistoletu", do wymuszenia na partnerach paktu stabilizacyjnego dodatkowych ustępstw. PiS mogło uznać wstępne poparcie LPR i Samoobrony dla podatkowych pomysłów PO za formę złamania ducha paktu. Jarosław Kaczyński postanowił więc wykorzystać ostatni moment, by wymóc na Lepperze i Giertychu takie jego uzupełnienie, które dawałoby gwarancję lojalności.

Z tego punktu widzenia zrozumiała wydaje się sekwencja zdarzeń: "przeciek kontrolowany", jaki po południu liderzy PiS dali do PAP o tym, że prezydent skłania się do rozwiązania Sejmu, a następnie nagłe zwołanie rady sygnatariuszy paktu stabilizacyjnego. Wątpliwości może jedynie budzić niewielki zakres nowych ustaleń. Uzupełnienie paktu tylko o zapowiedź wspólnego ustalania poprawek do ustaw, to chyba zbyt mało, by z tego powodu stawiać na nogi cały kraj. Nie wiemy jednak, czy są to jedyne ustalenia trzech liderów. Może w poniedziałek sfinalizowali oni jakieś tajne rozmowy np. na tematy personalne, które rozpoczęli w ubiegłym tygodniu. Groźba rozwiązania Sejmu skłoniła tylko Leppera i Giertycha do większej uległości i w tej sprawie.

Ale możliwa jest też druga interpretacja, mniej prawdopodobna. Może Jarosław i Lech Kaczyńscy różnili się w poglądach na temat sensu rozpisywania nowych wyborów. Nawet z ich publicznych wypowiedzi wynikało, że o ile Jarosław jest przeciwny wyborom, Lech nie ma już tak jednoznacznego poglądu. A bracia już w przeszłości różnili się - w kampanii Lech Kaczyński miał nawet grozić rezygnacją z kandydowania, jeśli brat nie zostanie kandydatem na premiera.

Zgodnie z tą interpretacją popołudniowy przeciek z PiS miał tylko ostrzec, że Lech poważnie rozważa rozwiązanie Sejmu, a zarazem tak zmiękczyć LPR i Samoobronę, by Jarosław miał argumenty podczas rozmowy z bratem. Na taką interpretację może wskazywać zagadkowe przesunięcie o przeszło godzinę orędzia, choć, jak się potem okazało, nie było ono szczególnie długim i skomplikowanym tekstem. Z tego punktu widzenia zrozumiałe są też konsultacje Lecha Kaczyńskiego z marszałkami Sejmu i Senatu. Wszystko pozwala na przypuszczenia, że prezydent mógł poważnie myśleć o skróceniu kadencji.

Obie interpretacje nie są zresztą ze sobą sprzeczne. Bracia mogli się po prostu zabawić w dobrego i złego policjanta. A przy okazji pokazać społeczeństwu, że obecny parlament istnieje tylko dzięki ich dobrej woli. W razie potrzeby będą więc mieli moralne prawo skrócić kadencję, np. w rezultacie dymisji rządu, gdyby koalicjanci okazali się nielojalni.
PIOTR ŚMIŁOWICZ

Z Rzeczpospolitej.

Znawca -

Daer
 Wysłana - 14 luty 2006 09:10      [zgłoszenie naruszenia]

Również z Rzeczypospolitej:

Rz: Prezydent nie zdecydował się na przyspieszone wybory, choć przez kilka godzin spekulacje na ten temat rozpalały polityków niemal do białości. Po co był ten szum?

Jadwiga Staniszkis: To jest niepoważne. Poziom, chyba naprędce przygotowanego orędzia, był żenujący.

Cała ta historia ujawniła wiele negatywnych spraw. Ucierpi na tym zarówno autorytet prezydenta, jak i Prawa i Sprawiedliwości. Zniszczono także resztki zaufania między partnerami paktu stabilizacyjnego. To, co się stało, było szokiem i dla Giertycha, i dla Leppera. Jednak będą współpracowali, bo takie mają interesy. Ale Prawo i Sprawiedliwość jako nielojalny partner to etykietka, która pozostanie również po kolejnych wyborach.

Ujawniło się również to, jak słabe jest PiS. Jego politycy byli wyraźnie zdezorientowani i zdenerwowani. Myślę, że prezydent poważnie myślał o skróceniu kadencji Sejmu. Podczas wizyty w USA przekonał się najprawdopodobniej, jak negatywnie odbierani są pozostali partnerzy paktu stabilizacyjnego. W ostatniej chwili przekonał go prezes Prawa i Sprawiedliwości...

Czyli brat.

No, tak, brat. Pokazał aneks precyzujący warunki współpracy w ramach paktu.

Czy to oznacza, że między braćmi są rozbieżności?

Być może prezydent po wizycie w Stanach, którą potraktował jako sukces, chciał pokazać swoją autonomię. Role, jakie odgrywają Lech oraz Jarosław, tworzą i będą tworzyły coraz więcej konfliktów. Jarosław Kaczyński zdaje sobie sprawę z ceny, jaką PiS zapłaciłoby za przyspieszone wybory. PiS nie zdobyłoby tylu głosów, aby rządzić samo. Jednocześnie oznaczałoby to, że oszukał swoich partnerów z planu stabilizacyjnego. Jarosław Kaczyński wyraźnie mówił, że jeśli dojdzie do podpisania paktu, nie będzie wcześniejszych wyborów. Po wyborach nikt nie chciałby z PiS, jako z niewiarygodnym partnerem, stworzyć koalicji. Co prawda groźba przyspieszonych wyborów nie została zrealizowana, ale samo postawienie sprawyłamie dobre obyczaje. Świadczy o braku wiarygodności i o doraźności działań polityków PiS.

Ale jak sprawnie rządzić z Lepperem i Giertychem, którzy walczą o przetrwanie swoich ugrupowań?

Im wystarczą stanowiska okołorządowe. To oczywiście też jest złe. Ale nie było innego dobrego wyjścia niż koalicja z PO, która była o włos. Trzeba było tylko zacisnąć zęby.

Przyspieszone wybory otwierałyby może nowe szanse na koalicję z Platformą?

Nie sądzę. Tylko w sytuacji, gdyby Platforma wygrała. Zresztą, PO w wyborach mogłaby tylko zyskać. Wypunktowała przy dyskusji nad 100 dniami rządu pozorne ruchy i brak odwagi do wprowadzania reform. Niestety, wybory mogłyby się skończyć rządem Platformy Obywatelskiej z Sojuszem Lewicy Demokratycznej.

To przyspieszone wybory mamy już z głowy?

Istnieje możliwość skrócenia kadencji poprzez kryzys rządowy. Ale taki scenariusz wymagałby poświęcenia premiera Marcinkiewicza. Zresztą, w sposób szokujący widać zarys podobieństwa prezydentury Lecha Kaczyńskiego do prezydentury Wałęsy, który pokazywał swoją władzę przede wszystkim przez rozgrywki personalne. I to jest bardzo niepokojące.
Rozmawiała Małgorzata Subotić

Aby były poglądy z różnych stron.

Znawca -

Reggie
 Wysłana - 14 luty 2006 13:29      [zgłoszenie naruszenia]

prawde powiedziawszy od 18 nie sledzilem juz przebiegu wydarzen politycznych, bo czekalem tylko na oredzie prezydenta,
byla wtedy u mnie laska, ale przestraszona Samoobrona i LPR podpisaly wlasnie wtedy jakos ten aneks, o ktorym tu napisales.
teraz wszystko zdaje sie jasne, coraz wiecej chca z nich krwi wypic,
jak na rzad mniejszosciowy trzeba przyznac, ze ladnie sobie radza
zoabczymy jak to wyjdzie w praniu

Zmieniony przez - Reggie w dniu 2006-02-14 13:36:38

VLAD.IV
 Wysłana - 14 luty 2006 13:59      [zgłoszenie naruszenia]

wyjdzie swietnie, przecież przez 100 dni odnieśli same sukcesy... wykonali 90% planu... to co dopiero będzie sie działo przez następne...

Ukoronowaniem rządów będzie Instytut Kontroli Instytutów Kontrolnych...

Sons Of The Gods Today We Shall Die
Open Valhalla's Door
Let The Battle Begin With Swords In The Wind
Hail Gods Of War

Znawca -

Regggie
PUMBUS
 Wysłana - 14 luty 2006 14:43      [zgłoszenie naruszenia]

hrhrh, vadek, spoko, pozyjemy - zobaczymy

jak na te warunki co byly rzad radzi sobie naprawde dobrze, a teraz ma miec wiekszosc w najwazniejszych sprawach, to bedzie jeszcze lepiej i nie podlapuj tematu, ze koalicja jest PiS-SO-LPR, bo tak nie jest. rzad po prostu z nich maksymalnie wyciaga, co sie da, a wczoraj im pokiwali palcem.

a dalej co chce powiedziec. vlad w rzadzie jest religa, meller i jeszcze paru ekspertow bardzo mocno kojarzonych z PO. czemu tak po nim jedziesz?
i dlaczego jedziesz tak po Ziobrze, ktory dostal najwiecej glosow w calym kraju?
co ma do tego, ze jest mgr prawa, a prof. w ktorych interesy godzi jakies listy wysnuwaja?
on jest ministrem przede wszystkim i to z doswiadczeniem z wczesniejszego rzadu aws.
i tez nie zgadzam sie z tym, zeby zaostrzal wszystko, troche to po*****u, ale jak dla mnie(laika w tym temacie)dobrze robi, bo rozwala postprlowskie uklady panujace w prokuraturze i sadach. moze tak nie jest?

"Wiedzie mnie po wlasciwych sciezkach, przez wzglad na Swoje imie.
Chociazbym chodzil ciemna dolina, zla sie nie ulekne, bo Ty jestes ze mna"

"Pozwol mi zwyciezyc, a jesli nie zdolam, pozwol mi byc dzielnym w mej walce."

Znawca -

VLAD.IV
 Wysłana - 14 luty 2006 15:07      [zgłoszenie naruszenia]

Reggie - widzisz... nie znasz praktyki zawodow prawniczych... dlatego łykasz te miałkie gadki o układach w sądach i prokuraturach... które kolportuje Ziobro...
Ziobro ma pomysły... wynikające chyba ze zbyt częstego oglądania filmu "Raport Mniejszości"...
Pomysły o ciekłokrystalicznych ekranach na salach sądowych i specjalnym programie komputerowym do szybkiego protokołowania rozpraw są z rodzaju "dawno temu w bardzo odległej galaktyce"... Program płatnika ZUS, o niebo mniej skomplikowany, do tej pory nie działa jak należy, a chyba z 8 lat temu go wprowadzili...
Pan Ziobro zadbałby, żeby sędziowie mieli warunki do pracy - siedzą po 5 w jednym pokoju - jak w takich warunkach pracować? Sędziowie piszą uzasadnienia wyroków w domach na prywatnym sprzęcie, bo nie da sie tego robić w pracy... a Pan Ziobro Science Fiction będzie wprowadzał...
Ty Reggie łapiesz sie na ładnie brzmiące hasła - ja to znam od środka...

Tak odebrać wszystkim - odebrać wysokie wynagrodzenia adwokatom, radcom prawnym i notariuszom... i komornikom - to jest plan PiS... toz to człowieku czysty bolszewizm - zabrać bogatym i zrównać wszystkich do jednego szrego poziomu...
PiS a tutaj akurat Ziobro nie mysli jak rozruszac gospodarke, by nie łupić ludzi podatkami i innymi daninami by ludzi było stać na usługi prawnicze... ktore są nota bene i tak duzo tansze niz na zachodzie... nie - ich to nie obchopdzi - oni będą kontrolować, represjonować, sprawdzać i zabierać - TO JUŻ BYŁO!!! w 1917 roku i późniejszych latach... może by coś nowego wymyślili?

Sons Of The Gods Today We Shall Die
Open Valhalla's Door
Let The Battle Begin With Swords In The Wind
Hail Gods Of War

Znawca -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 5 stron.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

niech to utnie, czyli reg o polityce

Strony: 1 2 3 4 5

Warto przeczytać: Lekkie pobicie | Bilet kredytowy PKP!!! Czy mogą mi odmówić sprzedaży??? | Praca u konkurencji | PILNE!!! Pensja netto a L4 | czy mogę odliczyć studia od podatku | Jaka kara za... | Udzial w pobiciu | Pobieraczek.pl problem | Mam kilka tysięcy złotych i co dalej? %-) | Gnojówa | Mandat | zwolnienie lekarskie - praca | Prawo pracy - wypowiedzenie umowy | Kredyt samochodowy pare pytan | Co moge za to dostac ??? | stypendium socjalne a student samodzielny finansowo | battlefield 3 | my size | wach | oczyszczanie | milioner | elastan | bfstan | Żydzi | Polskie Celebrities | NAGIE ZDJĘCIA | goodgame empire | gry | peja | the weeknd | olewnik | wytrysk | pierwszy | fl studio | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.