FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 2032 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
nietypowe inwestycje 
[powiadom znajomego]    
Autor "nietypowe inwestycje"   

pinko
 Wysłana - 28 styczeń 2010 14:14        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Hej, jakie macie pomysły na nietypowe inwestycje? Chodzi mi o to co się teraz opłaca, w co inwestować, ale nie w akcje, bo jakoś nie mam tyle odwagi żeby zacząć grać, mało jeszcze wiem. Myślę o czymś w miarę bezpiecznym, mało popularnym i z perspektywami :) Nie wiem, może wino? Słyszałem że opłacalne.

Vartor
 Wysłana - 28 styczeń 2010 14:26      [zgłoszenie naruszenia]

w co inwestować, ale nie w akcje, bo jakoś nie mam tyle odwagi żeby zacząć grać

zależy od kwoty, czasu, czy ma to być jednorazowa wpłata, czy regularne; jeżeli piszesz, że nie masz dużych skłonności do ryzyka, np. do gry na giełdzie bo tak zrozumiałem powyższą wypowiedź to dobrą opcją są fundusze inwestycyjne (pod warunkiem,
że na okres +5 lat, akcyjne +10 lat), biorąc pod uwagę dywersyfikację ryzyka są bezpieczne, poczytaj o parasolowych funduszach, żeby koszta transferu $ na inny fundusz nie pochłaniały zbyt dużo pieniędzy

p.s. nie ma bezpiecznych inwestycji, tym bardziej inwestycji nietypowych, gdyby inwestycje w wino były bezpieczne i wypracowywały duży zysk wszyscy by w to inwestowali, dziedziny mało popularne są dobre dla ludzi z dużą wiedzą z danej dziedziny, dlatego zaproponowałem FI

Zmieniony przez - Vartor w dniu 2010-01-28 14:31:18

FU
 Wysłana - 28 styczeń 2010 14:38      [zgłoszenie naruszenia]

vartor nie doradzaj bo nie masz o tym pojecia, po co ma inwestowac w fundusze akcyjne na okres 10lat+ skoro w tym czasie statystycznie beda mialy miejsce 2-3 przeciwne sobie trendy dlugoterminowe ?

bezpieczne inwestycje to tylko obligacje kategorii A-AAA (glownie obligacje rzadowe)
nizsze ratingi niosa ze soba ryzyko wyzsze (adekwatne do premii za ryzyko)

na wino jest ostatnio nagonka w prasie, podobnie bylo z monetami - ot, ci co kupili 2-3 lata temu teraz szukaja jeleni zeby im sprzedac, nie pakowalbym w to kasy

z nietypowych inwestycji - bralbym kilka skrzynek cohiba esplendidos, zapakowal je w humidor (zostawiajac oryginalne pudelka z drzewa cedrowego) i przypomnial sobie o nich za 10-15 lat
tyle, ze znajac siebie wiem, ze nawet roku by nie przetrwaly

Zmieniony przez - FU w dniu 2010-01-28 14:38:56

Oh my God, it's a lion, get in the car !

witulin
 Wysłana - 28 styczeń 2010 14:43      [zgłoszenie naruszenia]

teraz to jest run na złoto ;) znaczy nie wiem czy jeszcze, ale długo był ;)

pinko
 Wysłana - 28 styczeń 2010 15:04      [zgłoszenie naruszenia]

właśnie, o ile to możliwe chcę ominąć modę szerokim łukiem. kupić coś, co jak przyjdzie moda drogo sprzedam, proste

co do kwoty, to powiedzmy że do 10k, potem możliwe że regularnie będę dopłacał. fundusze nie wiem czy mnie przekonują, zwłaszcza te zalecenia o długim trzymaniu w nich środków. nie wiem czy mógłbym spokojnie patrzeć jak moje pieniądze znikają i machnąć ręką i liczyć że to odrobią...

FU
 Wysłana - 28 styczeń 2010 15:08      [zgłoszenie naruszenia]

znasz sie na czyms co zaklada sie, ze zwieksza swoja wartosc w czasie ? sztuka, alkohole, antyki, monety, cokolwiek ?

piotr3
 Wysłana - 28 styczeń 2010 15:19      [zgłoszenie naruszenia]

czyli krótko mówiac chcesz dobrze zarobic na inwestcji, nie akceptujesz ryzyka wiec wymyśliłes sobie branże o której niemasz pojęcia tylko dlatego ze jak wejdziesz na rachunek maklerski to mozesz z dnia na dzien miec 20k mniej a butelka albo moneta jak bedzie lezala to bedzie wyglądać tak samo? mi sie udało kiedys dostałem kilkanascie 2zł jeż z jakiejś okazji wrzucilem do szuflady i tak leżą do teraz

Zmieniony przez - piotr3 w dniu 2010-01-28 15:28:33

Znawca -

Vartor
 Wysłana - 28 styczeń 2010 16:32      [zgłoszenie naruszenia]

FU nie zamierzam nikomu doradzać
po prostu wydaje mi się, że jeżeli ktoś nie zna się na tym rynku to FI są w miarę bezpieczne, zgodnie z cyklem koniunkturalnym + dodatkowo przy aktywnym zarządzaniu portfelem( reagowaniem na spadki/wzrosty transferami pomiędzy funduszami ) można wypracować dobre zyski bez konieczności posiadania specjalistycznej wiedzy. jak pisałem wyżej; dzięki większemu podziałowi ryzyka w FI nie narażamy się na duże straty w krótkim czasie co daje nam możliwość reakcji- czas na to by przy spadkach przenieść środki z funduszu A w bardziej bezpieczny i odwrotnie przy zmianie trendu

FU
 Wysłana - 28 styczeń 2010 17:11      [zgłoszenie naruszenia]

mogles od razu sprecyzowac
dywersyfikacja w wiele FI wcale nie zmniejsza ryzyka tylko wygladza krzywa zwrotu do sredniej stopy zwrotu na rynku FI

Zmieniony przez - FU w dniu 2010-01-28 17:11:42

pakurek
 Wysłana - 29 styczeń 2010 10:20      [zgłoszenie naruszenia]

hehe, marzenie każdego inwestora - kupić tanio, sprzedać drogo. co do wina to czytałem że rocznie można spodziewać się 10-12 proc. stopy zwrotu. nie wiem ile w tym prawdy, ale więcej masz tutaj [bit.ly/blb6Bu] wydaje mi się w każdym razie że żeby zdecydować się na jakąś niszową dziedzinę to trzeba się na tym znać bo łatwo utopić pieniądze.

witulin
 Wysłana - 29 styczeń 2010 11:02      [zgłoszenie naruszenia]

autografy - mocne!
diamenty to też nie głupi pomysł, tylko raczej kosztowny. ja jeśli miałbym w coś dziwnego się wkręcić to zabytkowe samochody tylko.

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 2 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

nietypowe inwestycje

Strony: 1 2

Warto przeczytać: dolce | Alimenty z ojca dziecka, na jego siostre,(czyli ciocie dziecka)?? | Odstąpienie od umowy kupna telefonu używanego Allegro . | roszczenie regresowe | Znieważenie funkcjonariuszy Policji. | kanalizacja-próba odzyskania pieniędzy. | zabrany dowód rejestracyjny | Dobro inelektualne/prawo prasowe | Wspólokator gnida | Wyższe umiejętności, odpowiedzialność a gorsza płaca? | controlling | ile można dostać za | Sprzedaz na allegro jaki paragraf ? | Samochod dla pracownika. | staż - pytanie | Handel obwoźny - pierwsze kroki. | karinabor | marta | tylko jeden buch | parking | mewy | mewa | qbanek | qubanek | dyktatorzy praca maturalna | gra wstępna | obrazki zeszyty | strony internetowe | claw | pani pozna pana | Agnieszka Cegielska | marllboro | marta domachowska | wezwanie do wypłaty wynagrodzenia | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.