FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 3568 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
oświadczenie majątkowe sprowadzenie samochodu - akcyza 
Wyślij odpowiedź [powiadom znajomego]    
Autor "oświadczenie majątkowe sprowadzenie samochodu - akcyza"   

miszcz0
 Wysłana - 10 listopad 2005 10:40        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

witam
mam pare pytan do znawcow

tato chce kupic samochod za zalozmy 10 tysiecy euro od niemieckiej firmy
na umowie moze byc nizsza kwota zalozmy 5 tysiecy euro, akcyze i podatek zaplacimy chyba 13 procent bo rocznik auta to 2003

tato jest osoba publiczna i musi udostepniac swoje oswiadczenie majatkowe a w nim musi uwzglednic pojazd mechaniczny ktory opiewa na wartosc wieksza niz 10 tysiecy zl, jak zaplaci akcyze czy co tam w urzedzie skarbowym to wyjdzie na to ze auto kosztowalo 20 zl a cena rynkowa auto to 40-50 tysiecy, i umiescic musi w oswiadczeniu majatkowym ze auto ma wartosc 50 tysiecy zl, to skarbowka sie dowali chyba oczywiste? jak z tego wybrnac, zaplacic od normalnej kwoty podatek tylko ze wtedy juz nie za bardzo sie oplaci kupno tego autka...

wiem ze mozna zawsze powiedziec ze bylo bite, tyrbosprezarka byla do wymiany czy cos w tym stylu, ale klamstwo ma raczej krotkie nogi...

poradzcie cos

xXx no 150 ps no fun xXx
pozdrawiam!

curf
 Wysłana - 10 listopad 2005 10:44      [zgłoszenie naruszenia]

"tato jest osoba publiczna" <--- tu kryje się odpowiedź

PROSZĘ NIE ZWRACAĆ SIĘ DO MNIE MAILEM O WYKONANIE GRAFIKI :-)

Specjalista -

Tommygun
 Wysłana - 10 listopad 2005 19:02      [zgłoszenie naruszenia]

buehehe uśmiałem się!

obowiązak składania oświadczeń nie dotyczy tylko osób "publicznych" ale także z tego co wiem pracowników lub urzędników służby cywilnej, radnych
pytanie dość ciekawe, szczególnie jak to "osoba publiczna" chce oszukać państwo, które wypłaca mu pensję ja bym na miejscu "osoby publicznej" nie kombinował

Specjalista -

miszcz0
 Wysłana - 10 listopad 2005 22:35      [zgłoszenie naruszenia]

za to inni moga
czyli nie oplaca sie sprowadzac auta...

xXx no 150 ps no fun xXx
pozdrawiam!

bastard.
 Wysłana - 13 listopad 2005 12:18      [zgłoszenie naruszenia]

niech sprowadzi auto i zapisze na ciebie.da w darowiznie i juz .yo

Tommygun
 Wysłana - 13 listopad 2005 17:13      [zgłoszenie naruszenia]

i od kwoty przewyższającej zwolnienie dla osób z I grupy musiałbyś zapłacić podatek od spadków i darowizn... może nie za dużo ale zawsze coś

Specjalista -

bastard.
 Wysłana - 19 listopad 2005 19:03      [zgłoszenie naruszenia]

nei musialby. jesli by podal zanizona cene w urzedzie skarbowym .tak jak mpoj tata to zrobil to nie zaplacilby duzo badz wcale.

Tommygun
 Wysłana - 20 listopad 2005 14:06      [zgłoszenie naruszenia]

Urząd przyjąłby zaniżoną wartość darowizny? Mam wątpliwości, nie mówię że nie ale wskazuję też na możliwość oszacowania wartości za pomocą tabel przez US.

Specjalista -

bastard.
 Wysłana - 24 listopad 2005 17:54      [zgłoszenie naruszenia]

zanizasz wartosc bo mowisz ze zepstute: to i to i to.... i mowisz ze koels byl twym znajomym i sprzedal ci duzo taniej. ona mowi: i ja mam panu uwierzyc ze ten samochod jest wart 2tys zl?? i wtedy bierze gazete i szuka samochodu podobnego, obnizajac cene o bardzo duzo ze wzgledu na uszkodzenia. mozna darowac pol czegos: jesli samochod kosztowal 20tys ze wzgledu na uszkoszenia to darowizna wynosi 10 tys .kwota nieopodatkowana wynosi chyba okolo 13 albo 17 tys zl.

Tommygun
 Wysłana - 24 listopad 2005 20:43      [zgłoszenie naruszenia]

wartość do darowizny weźmie z tabeli a jeżeli podatnik się nie zgodzi niech powoła rzeczoznawcę, nie ma takiej możliwości żeby na same zapewnienia pobierali podatek od zaniżonej wartości, byłoby to bardzo korupcjogenne

Specjalista -

VLAD.IV
 Wysłana - 24 listopad 2005 21:08      [zgłoszenie naruszenia]

i mowisz ze koels byl twym znajomym i sprzedal ci duzo taniej

podstawą opodatkowania jest cena rynkowa.. mozesz kupić porsche carrera GT za 1 zł... jesli Ci wujo Kulczyk sprzeda... ale podatek zapłacisz od 2,3 mln zł...

Zmieniony przez - VLAD.IV w dniu 2005-11-24 21:09:49

Sons Of The Gods Today We Shall Die
Open Valhalla's Door
Let The Battle Begin With Swords In The Wind
Hail Gods Of War

Znawca -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 2 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia | Wyślij odpowiedź

oświadczenie majątkowe sprowadzenie samochodu - akcyza

Strony: 1 2

Warto przeczytać: gpw,forex | prospekty emisyjne | CZTERY WAZNE PYTANIA. PROSZĘ O POMOC!!! | uprawnienia budowlane | Karta Visa Allegro | Prawo międzynarodowe-spory międzynarodowe - ważne | NIP | Firma konsultingowa w Warszawie | 15 lat a seks | Bus | Co to za numer konta? | Can you lend me a helping hand, mlkv? | PRACA W NIEMCZECH | akt urodzenia | Komornik mnie prześladuje %-) | Upierdliwi sasiedzi! | historia drogi do uzalerznienia | historia alkoholika | jak sprawdzić nip | 147 JTD | cfnm | ginekologów | letni | regulamin | porysowany samochód | polkowice | dirty dancing 2 | xxx 3gp | gta V | iPhone 4, HTC Desire HD, Samsung Galaxy S, HTC HD 2 | royal | xperia x10 | kalif | Tapeworm | Biznes

Polecamy: KSW | Komputery | Nauka

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2014 SFD S.A.