FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 3268 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
oddalenie apelacji? 
[powiadom znajomego]    
Autor "oddalenie apelacji?"   

INSOMNIA
 Wysłana - 10 sierpień 2003 10:46        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Mam tu przykład b. ciekawej apelacji a w zasadzie jej oddalenie.....choć jak się okazuje nie do końca oddalenie....jako żywo przypomina mi się text"w zasadzie można ale nie wolno".
Otóż wyrokiem wydanym w imieniu RP Sad Okregowy Wydzial Cwyilny w X w skladzie:przewodniczacy SO xxxx xxxxx na posiedzeniu niejawnym itd.etc. na skutek apelacji pozwanych od wyroku SR oddala apelacje.no i ok.ale biore sobie i przewracam karteczke na uzasadnienie.i czytam tradycyjnie kto i co zaskarzyl i po co az dochodze do ostatniego akapitu no i mnie zatkalo.cytuje w calosci i proszę o interpretacje madrzejszych ode mnie
" Sąd Okregowy zważył(?!?!?!)
Rozpoznanie apelacji przez Sąd Okregowy w X nastąpiło w trybie przepisów o postępowaniu uproszczonym przez jednego sędziego na posiedzeniu niejawnym.
Z uwagi na to, iż sprawa nie należy do postępowania uproszczonego ze względu na wartość przedmiotu sprawy, wydanie wyroku nastąpiło z rażącym naruszeniem przepisów postępowania skutkujących nieważnością"

Verius dicendo:potni sed nolui, czy jakos tak to szlo.........

INSOMNIA
 Wysłana - 13 sierpień 2003 00:49      [zgłoszenie naruszenia]

nie rozumiem czego ty tu nie rozumiesz

magic

INSOMNIA
 Wysłana - 13 sierpień 2003 11:59      [zgłoszenie naruszenia]

poczawszy od terminu Sąd Okregowy zwazyl-kto,co,jak(?!?!!?)az po zaprzeczenie w uzasadnieniu samej tresci wyroku............

Zwierz
 Wysłana - 13 sierpień 2003 17:00      [zgłoszenie naruszenia]

włączyłem sobie powiadomienie o tym poście, bo też nie rozumiałem co z tym wyrokiem nie tak...:)))))))))
no i nadal nie wiem...

Pozdrawiam
Wasz don Zwierz

Jeżeli moja wypowiedż Ci się spodobała to nie dawaj Sog'a tylko wejdż na [http://www.pajacyk.pl] i kliknij na pajacyka. Będzie z tego większy pożytek niż z Sog'a!

członek-mafia.suple.hardcor.pl

Moderator Działu Suplementacja

Tommygun
 Wysłana - 13 sierpień 2003 18:51      [zgłoszenie naruszenia]

poprzedni wyrok został wydany z (rażącym) naruszeniem prawa w związku z czym jest nieważny

a zwrot - "sąd zważył co następuje" - jest tradycyjnym zwrotem w orzecznictwie, czytaj to mniej więcej jako - sąd rozpatrzył wszystkie kwestie związane ze sprawą, jej okoliczności i ..... przechodzi dalej do wydania orzeczenia

nie wiem co tu ma być niejasne

a tak w ogóle to potrzebny jest tu specjalista a nie jakiś tam inżynier

Specjalista -

INSOMNIA
 Wysłana - 13 sierpień 2003 19:44      [zgłoszenie naruszenia]

wiec czemu skoro wyrok zostal wydany z razacym naruszeniem prawa jak to Sąd zwazyl to czemu apelacja zostala oddalona?

Zwierz
 Wysłana - 13 sierpień 2003 20:27      [zgłoszenie naruszenia]

a..to faktycznie...

Pozdrawiam
Wasz don Zwierz

Jeżeli moja wypowiedż Ci się spodobała to nie dawaj Sog'a tylko wejdż na [http://www.pajacyk.pl] i kliknij na pajacyka. Będzie z tego większy pożytek niż z Sog'a!

Zwierz
 Wysłana - 13 sierpień 2003 20:34      [zgłoszenie naruszenia]

ale coś tu jest nie tak...
napisałeś:
Sąd Okregowy zważył(?!?!?!)
Rozpoznanie apelacji przez Sąd Okregowy w X nastąpiło w trybie przepisów o postępowaniu uproszczonym przez jednego sędziego na posiedzeniu niejawnym.
Z uwagi na to, iż sprawa nie należy do postępowania uproszczonego ze względu na wartość przedmiotu sprawy, wydanie wyroku nastąpiło z rażącym naruszeniem przepisów postępowania skutkujących nieważnością"

Więc co...SO rozpoznawał apelację od wyroku SO? a wcześniej jeszcze był Sąd Rejonowy?

Pozdrawiam
Wasz don Zwierz

INSOMNIA
 Wysłana - 13 sierpień 2003 21:00      [zgłoszenie naruszenia]

chodzi mi o ten akapit a konkretnie o fragment-Rozpoznanie APELACJI przez Sad Okregowy itd.czyli to co jest napisane nizej czyli stwierdzenie niewaznosci dotyczy samego oddalenia apelacji.......
nie rozumiem tu konstrukcji w ktorej w wyroku apelacja jest oddalona a w uzasadnieniu Sad stwierdza iz następilo to z razacym naruszeniem przepisow gdyz sprawa ze wzgledu na wartosc sporu nie moze byc rozpatrywana w postepowaniu uproszczonym itd.

a apelacja zostala wniesiona w celu uchylenia wyroku Sadu Rejonowego

chrupekUK
 Wysłana - 24 lipiec 2013 02:18      
 Usunięta przez bread za naruszenie Pkt1 regulaminu forum.
[zgłoszenie naruszenia]

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

oddalenie apelacji?

Warto przeczytać: Problem z Ubezpieczeniem | troche zawiła sprawa | Stłuczka z dzikiem,brak AC, na drodze brak znaku.Jest szansa na kase?? | Wypowiedzenie umowy zlecenia | Co myslicie o opłacalności takiego przedsięwzięcia? | Techinkum czy liceum ekonomiczne? | Zmiana nazwiska po rozwodzie | Handel uliczny bez zezwolenia a kary. | własna działalnosc a telefon | Paypal | Stowarzyszenie Sportowe- pomocy | Glos | okolo 500tys zl - inwestycja | legalność teledysków | proszę o pomoc (prawo podatkowe) | sprawa ... | walentynki 2014 | tribal | Basia reklama plusa | aktorka z reklamy plusa | reklama plus | lukasz stanislawoski | aktorka z reklamy plusa | typer | pytania z egzaminu na wychowawce kolonijnego | smutne piosenki | ccna | co jest po śmierci | po sylwestrze | kobietę telewizora | islandia | akcje | sdfsdf | zielsko | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.