FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 11687 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
odliczenie podatku VAT za zakup komputera - jak? 
Wyślij odpowiedź [powiadom znajomego]    
Autor "odliczenie podatku VAT za zakup komputera - jak?"   

KoZiK
 Wysłana - 26 wrzesień 2007 12:10        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

witam

przymierzam się do zakupu komputera
jednakże jak każdy biedny student chcę to zrobić jak najmniejszym kosztem
upatrzyłem sobie HP 6715s - koszt 2250zł brutto, netto 1844,26zł
myślałem o wzięciu tego lapka na którąś z firm znajomych i tu moje pytanie - żeby odliczyć później podatek za zakup tego komputera musi to być firma o jakimś konkretnym działaniu? czy bez różnicy - budowlana, nauka jazdy itp. ?

proszę o jakieś ogólne wskazówki na jakiej zasadzie to wszystko działa

pozdrawiam

kanarek
 Wysłana - 27 wrzesień 2007 08:17      [zgłoszenie naruszenia]

jak się dogadasz z kimś kto ma firmę, to da się to załatwić
nieważne jaka branża właściwie
wystarczy, że będzie płatnikiem VAT

resztę powie Ci właściciel

Chroń swoje nerwy.

KoZiK
 Wysłana - 27 wrzesień 2007 19:50      [zgłoszenie naruszenia]

kanarek, dzięki za odpowiedź

tylko jeszcze taka sprawa - kupując sprzęt płaci się normalną cenę a później odlicza od podatku i dostaje się zwrot po rozliczeniu, czy jak?

zwrot następuje jakoś po nowym roku?

kanarek
 Wysłana - 30 wrzesień 2007 13:23      [zgłoszenie naruszenia]

jeśli dogadujesz się z właścicielem firmy to on Ci powie jak się rozliczy z Tobą
to indywidualna sprawa

jeden rozlicza VAT co miesiąc, inny co kwartał
a już czekanie chociażby na zwrot (nawet 180dni) czy przerzucanie nadpłaconego VATu naliczonego na kolejny okres rozliczeniowy to inne sprawy

to wszystko jednak leży nie w Twojej lecz w kwestii właściciela/prezesa firmy z którą się dogadasz

Ciebie tylko ma obchodzić to kiedy Ci VAT ktoś zwróci (o to musisz się zapytać właściciela właśnie)
a płacisz w sklepie oczywiście cenę brutto (pełną, czyli netto + VAT)

jak coś jeszcze niejasne - wal śmiało

Chroń swoje nerwy.

dzwonek9
 Wysłana - 29 kwiecień 2008 20:02      [zgłoszenie naruszenia]

Witam, przepraszam, że się tak wtrącam w trakcie ale mam ten sam problem w tym, że osoba, o której myślałem żeby rozliczyła mi lapka ma usługi i jest na książce przychodów i rozchodów czy w takim przypadku może rozliczyć taki komputer?

dzidzia198
 Wysłana - 11 październik 2008 23:28      [zgłoszenie naruszenia]

mam pytanie.. tata chce nam kupiś komputer...a raczej laptopa.. czy będzie mógł go od;iczyć od podatku??

KoZiK
 Wysłana - 12 październik 2008 05:19       [zgłoszenie naruszenia]

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia | Wyślij odpowiedź

odliczenie podatku VAT za zakup komputera - jak?

Warto przeczytać: Jaki bank najlepszy na % w dolarach i PLN | Wezwanie | Wlamanie na forum | Palenie papierosów | Jak zerwać tę umowę? | SAMOCHÓD-PROBLEM Z WSPÓŁWŁASCICIELEM | ustawa o recyklingu | swiadectwo pracy | telefon.. gwarancja.. i te sprawy.. +( | Pytanko odnośnie Skarbówki | Konto, karta please help:-) | ~~ Wojsko a Nauka - problem :( ~~ | referencje-opinia o pracowniku | Spis nieistniejsacych/upadłych/zlikwidowanych itp. firm?? | POZYCZKA 10 000 zl ... | pomocy w sprawie numeru konta bankowego | vitamin | poznam chłopaka | seriale | one direction | quake 3 | dojrzała | sogi | największe wpadki | paolka | wygl .damy | Aneta Zaj .c | Ma ,gorzata Socha | KrakA3w kluby | banan 100 | gabriela bojko | czytnik ebook | planetside | obywatelstwo niemieckie po dziadku | Biznes

Polecamy: KSW | Komputery | Nauka

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2014 SFD S.A.