FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 3440 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Militaria
pałka teleskopowa.. - pytanie.. 
[powiadom znajomego]    
Autor "pałka teleskopowa.. - pytanie.."   

Maniek87
 Wysłana - 21 luty 2010 21:26        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Witam załogę..

Pewnie zostanę zjechany iż jest mnóstwo tematów dot. powyższego tematu, lecz zaryzykuje..

Mianowicie..
Nie znalazłem świeżego tematu odnośnie "batona" - czy aby pozwolenie jest wymagane do posiadania owego urządzenia..?
powołując się na ustawę o broni i amunicji:

Art. 4. 1. Ilekroć w ustawie jest mowa o broni, należy przez to rozumieć:
1) broń palną, w tym broń bojową, myśliwską, sportową, gazową, alarmową i sygnałową;
2) broń pneumatyczną;
3) miotacze gazu obezwładniającego;
4) narzędzia i urządzenia, których używanie może zagrażać życiu lub zdrowiu:
a) broń białą w postaci:
- ostrzy ukrytych w przedmiotach niemających wyglądu broni,
- kastetów i nunczaków,
- pałek posiadających zakończenie z ciężkiego i twardego materiału lub zawierających wkładki z takiego materiału,
- pałek wykonanych z drewna lub innego ciężkiego i twardego materiału, imitujących kij bejsbolowy,
b) broń cięciwową w postaci kusz,
c) przedmioty przeznaczone do obezwładniania osób za pomocą energii elektrycznej.
2. Ilekroć w ustawie jest mowa o amunicji, należy przez to rozumieć amunicję do broni palnej.
3. W rozumieniu ustawy amunicją są naboje scalone i naboje ślepe przeznaczone do strzelania z broni palnej.

"- pałek posiadających zakończenie z ciężkiego i twardego materiału lub zawierających wkładki z takiego materiału"
batony typu sprężynowego z kauczukiem na końcu podlegają pod ten przepis..?

Jeśli wszystkie zabawki tego typu są zaliczane do broni białej to czy jest wogóle możliwe uzyskanie takiego zezwolenia na komisariacie policji w mojej miejscowości >??

Prośbę swą motywuję zaistniałą niedawno sytuacją która mnie spotkała..

Pozdrawiam Maniek

SFD TEAM.. !!

beldzior
ERKAEMISTA
 Wysłana - 21 luty 2010 23:08      [zgłoszenie naruszenia]

Ustawę sprecyzowaną mamy jaką mamy, jak sam widzisz daje ona możliwość różnego jej interpretowania. W praktyce jest tak że pałki teleskopowe niehartowane zakończane miękkim materiałem są dopuszczalne, jednakże takie pałki można o kant dupy potłuc.

Jak chcesz dobrego teleskopa to tylko hartowany
No ale nielegalny

Ja chcę karabin taki, którego lśniąca stal ogniste śle zygzaki, gdy padnie rozkaz: Pal!
Ja chcę karabin taki, co ciska śmierci grom, by wraże tłuc żołdaki , za Polskę,......

Specjalista -

Maniek87
 Wysłana - 22 luty 2010 12:59      [zgłoszenie naruszenia]

głownie chodzi mi o traktowanie batona jako straszaka..
Nie chce nikogo tym tłuc..

Z tego co się orientuje beldzior pracujesz/pracowałeś w słuzbach mundurowych, jak interpretowałbyś posiadanie takiej pałki z miękką końcówką powiedzmy w samochodzie..?
Nigdy nie miałem problemów z prawem, nigdy nawet spisany nie byłem, lecz niestety znalazłem się ostatnio w nieodpowiednim miejscu w nieodpowiednim czasie.. ;/
Dzięki za odp..

Pozdrawiam..

Zmieniony przez - Maniek87 w dniu 2010-02-22 13:00:54

SFD TEAM.. !!

beldzior
ERKAEMISTA
 Wysłana - 22 luty 2010 13:20      [zgłoszenie naruszenia]

Pałka z miękką końcówką- traktowanie jako legalna.
A co do używania jako samego straszaka- jak już wyjmujesz to Z A W S Z E musisz być przygotowany na jej użycie, ktoś się nie przestraszy i co wtedy ? Zawahasz się, zabiorą ci ją i wtłuką własną pałką.

Ale mówię ci że pałki nieutwardzane są niewiele warte, no ale legalne

Ja chcę karabin taki, którego lśniąca stal ogniste śle zygzaki, gdy padnie rozkaz: Pal!
Ja chcę karabin taki, co ciska śmierci grom, by wraże tłuc żołdaki , za Polskę,......

Specjalista -

Maniek87
 Wysłana - 22 luty 2010 13:25      [zgłoszenie naruszenia]

ok dzięki.. ;)
łap soga!

SFD TEAM.. !!

beldzior
ERKAEMISTA
 Wysłana - 22 luty 2010 14:21      [zgłoszenie naruszenia]

odbiłem

Specjalista -

cooltras
 Wysłana - 22 luty 2010 22:32      [zgłoszenie naruszenia]

Beldzior jesteś pewien,że na hartowane potrzebne jest zezwolenie??Gdyby tak było to jakim cudem były by tak łatwo dostępne.Ja używam tej,ale przy jej kupowaniu nikt mnie nie pytał nawet o blachę??!![kolter.pl/kategorie/Ochrona%20i%20obrona/Pa%C5%82ki/Palka_KOLTER-GUARD_telesk__hartowana_16__EXB-16H]

Pałkę teleskopową nawet poprzez samo jej składanie poprzez odbijanie o ziemię już możesz pokrzywić więc nie wiem czy jest sens w to inwestować.Poza tym zastanów się też nad tym co mówi beldzior.Sam tez noszę pałkę teleskopową ale byłem szkolony do jej używania i systematycznie sobie z nią ćwiczę.Bez tego prędzej mogą ci ją odebrac na ulicy i sam nią zbierzesz

Zmieniony przez - cooltras w dniu 2010-02-22 22:32:50

Każdego dnia, rośnie nieuchronnie liczba tych, którzy mogą mnie pocałować w dupę!!:)

beldzior
ERKAEMISTA
 Wysłana - 23 luty 2010 02:22      [zgłoszenie naruszenia]

cooltras- pałka hartowana zazwyczaj jest z twardą końcówką, twoja nie jest ?

Specjalista -

cooltras
 Wysłana - 23 luty 2010 20:10      [zgłoszenie naruszenia]

No jest jak najbardziejDzisiaj jak wracałem do domu to z ciekawości wszedłem do sklepu militarnego (robi tam były gliniarz)no i go zapytałem wprost jak to jest.Stwierdził,że za jego czasów jeszcze batonów nie było,ale nie potrzeba żadnych pozwoleń na to,ani koncesji na sprzedaż.O to samo miał nawet pytać hurtownika,gdzie się zaopatruje i usłyszał dokładnie to samo

Każdego dnia, rośnie nieuchronnie liczba tych, którzy mogą mnie pocałować w dupę!!:)

Skarbowy
 Wysłana - 23 luty 2010 20:16      [zgłoszenie naruszenia]

Bo można sprzedawać, posiadać. Natomiast użycie jest karane, oprócz oczywiście jednego modelu, który posiada opinię CLK KGP że nie jest pałką posiadającą zakończenie z twardego i ciężkiego materiału, anie nie zawiera wkładki z takowego

Ciężko być zaje*istym, ale staram się to znosić z podniesionym czołem.

Specjalista -

beldzior
ERKAEMISTA
 Wysłana - 23 luty 2010 22:44     
 Usunięta przez beldzior za naruszenie Pkt1 regulaminu forum.
[zgłoszenie naruszenia]

Specjalista -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 3 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

pałka teleskopowa.. - pytanie..

Strony: 1 2 3

Warto przeczytać: Marynarka | 6bdsz/kawaleria powietrzna | brak potwierdzenia stawienia się do rejestracji przedpoborowych | WSO 2010 | zdrowie | białe krechy na niebie | ważne :PP | szeregowy w wojsku | WSO REKRTUACJA 2009R. | Ognista stal | butyy [irak] | Potrzebuje zdjeć orginalnych odznak CBŚ i Policji. | Ghillie Suit - pomysły | Jest jakaś szansa żeby się dostac do wojska? | Testy na licencję ochrony I-stopnia | Do armi! %-) | laserowa korekcja | krzywe zeby | aparat na zeby | Ma??,gorzata Werner | policjant | si?,ownia hsf | jak wygl?.damy | gra wst? Tpna | kupi?e? | nie pozw??l | sA.? ?oneczko | ?el po goleniu | przelew od syna z zagranicy | wyksztalcenie po zsz i lo | klan | piotrkow | praca po finansach i rachunkowości | jailbait | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.