FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 672 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
parę pytań do prawników lub politologów 
[powiadom znajomego]    
Autor "parę pytań do prawników lub politologów"   

raf20
 Wysłana - 6 wrzesień 2007 12:05        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Witam,
mam parę pytań ,z którymi mam problem z odpowiedzeniem na nie.Niektóre pytania są typu prawda/fałsz:
1)na straży przestrzegania prawa stoi m.in.Sąd Najwyższy? p/f

2)sądy wojskowe są szczegolne? p/f

3)przed TS nie odpowiadają... wydaje mi sie,że członkowie KRS?

wotum nieufności do rządu wymaga : 2/3?

dzieki z góry za odpowiedzi

PanMarcin
 Wysłana - 6 wrzesień 2007 13:11      [zgłoszenie naruszenia]

a studenty mogą odpowiedziec?

1) głupio sformułowane pytanie PRAWDA
2) PRAWDA
3) Art. 198. Konstytucji
1. Za naruszenie Konstytucji lub ustawy, w związku z zajmowanym stanowiskiem lub w zakresie swojego urzędowania, odpowiedzialność konstytucyjną przed Trybunałem Stanu ponoszą: Prezydent Rzeczypospolitej, Prezes Rady Ministrów oraz członkowie Rady Ministrów, Prezes Narodowego Banku Polskiego, Prezes Najwyższej Izby Kontroli, członkowie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, osoby, którym Prezes Rady Ministrów powierzył kierowanie ministerstwem, oraz Naczelny Dowódca Sił Zbrojnych.
2. Odpowiedzialność konstytucyjną przed Trybunałem Stanu ponoszą również posłowie i senatorowie w zakresie określonym w art. 107.

Członkowie KRS nie ponoszą odpowiedzialności przed TS

4) większość ustawowej liczby posłów czyli 231

Specjalista -

raf20
 Wysłana - 6 wrzesień 2007 13:41      [zgłoszenie naruszenia]

studenty wiadomo ze moga i jeszcze mam pare pytan:
5)prezydent rp moze zwrocic sie z wnioskiem do TS o pociagniecie ministra do odpowiedzialnosci? tu wydaje mi sie ze moze

6)minister spr moze odwolac sedziego jesli on naruszyl zasady etyki?a tutaj patrzylem:
Art. 1. W ustawie z dnia 27 lipca 2001 r. - Prawo o ustroju sądów
powszechnych (Dz. U. z 2001 r. Nr 98, poz. 1070, z późn. zm.)[1] w art. 27 § 1
i § 2 otrzymują brzmienie:
"§ 1. Prezes i wiceprezes sądu może być odwołany przez Ministra
Sprawiedliwości w toku kadencji w przypadku:
1) rażącego niewywiązywania się z obowiązków służbowych;
2) gdy dalsze pełnienie funkcji z innych powodów nie da się
pogodzić z dobrem wymiaru sprawiedliwości.
Wnioskuję ,że tak ale reki uciać nie dam

xpander
 Wysłana - 6 wrzesień 2007 13:58      [zgłoszenie naruszenia]

Odwolanie ze stanowiska prezesa sadu nie jest odwolaniem sedziego. Sedzia jest nieodwolalny.

PanMarcin
 Wysłana - 6 wrzesień 2007 14:17       [zgłoszenie naruszenia]

5) do odpowiedzialnosci przed TS pociąga parlament

6) ten artykuł co go tu podałeś odnosi się do odwołania ze stanowiska prezesa albo wiceprezesa sądu a nie urzędu sędziego

sędzia ponosi odpowiedzialność dyscyplinarną, zobacz art. 107 i nast. ustawy Prawo o ustroju sądów powszechnych

Art. 180. Konstytucji
1. Sędziowie są nieusuwalni.
2. Złożenie sędziego z urzędu, zawieszenie w urzędowaniu, przeniesienie do innej siedziby lub na inne stanowisko wbrew jego woli może nastąpić jedynie na mocy orzeczenia sądu i tylko w przypadkach określonych w ustawie.

Specjalista -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

parę pytań do prawników lub politologów

Warto przeczytać: dane statystyczne | lex na cd | Sukces przedsiębiorstwa / firmy | Zamowienie z UK | utrata prawa jazdyyy | zawieszenie działalnosci gospodarczej | Proszę o Pomoc | sprzedaż allegro | Czarny rynek | czas naprawy | prosze o pomoc | Kasa za zalozenie dzialalnosci gospodarczej. | Jak dostać sie na liste KRD?? | SEKURYTYZACJA - TRANSAKCJE___HELP !!! | umowa zlecenie | co moze grozic za przemyt? | magdalena marczewaska | MORDA | po zabiegu wędzidełka | zemanova | połowinki | socrates | natalia siwiec playboy | pih | sexi | juiceman | bramka sms | strony podobne roksy w niemczech | filmy 3d | medium | wybielanie zębów | Gospela | wso 2014 | brzydkie | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.