FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 2285 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
patologia w domu.. 
[powiadom znajomego]    
Autor "patologia w domu.."   

julita6565
 Wysłana - 7 maj 2008 19:51        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Witam. Nie wiem jak pomoc mojej kumpeli, ktora ma straszna sytuacje w domu.. Otóż jej ojciec zneca sie nad nia i jej mamą i psychicznie i fizycznie , po prostu alkoholik. Jej mama nie moze sie z nim rozwiesc , bo nawet nie bedzie miala sie gdzie wyprowadzic. Dom jest wspolny. I teraz pytanie - czy moze zalozyc sprawe w sądzie ? Co to da ?
Z góry dziekuje za odpowiedzi.

You will aprecciate after loss..

'Ok, fuck it.. I lied.. it's drum and bass.. so what you gonna do..?' ;>

mlkv
 Wysłana - 7 maj 2008 20:39      [zgłoszenie naruszenia]

Jaką sprawę? O co? O rozwód? Karną?

"Real niggers do what they wanna do, bitch niggers do what they can do"

Ekspert -

Donio
 Wysłana - 7 maj 2008 20:41      [zgłoszenie naruszenia]

Składa zawiadomienie z 207 kk o fizycznym i psychiczznym znęcaniu sie nad członkami rodziny.
Jeśli były interwencje policyjne i rodzina obciąża zeznaniami delikwenta to lezy i kwiczy

Na kanwie postepowania karnego składaja wniosek o wymeldowanie delikwenta

*** Moderator działu Prawo i Ekonomia ***
Spec prawa karnego
i procesowego

Specjalista -

potargany
 Wysłana - 7 maj 2008 20:44      [zgłoszenie naruszenia]

jak ma niebieską kartę może być ciut łatwiej , dużo też zależy od wywiadu środowiskowego..

moja żona (RENIKA) - [http://www.insomnia.pl/profilekat.asp?mode=display&id=73383]
moja szwagierka (IWONKA) - [http://www.insomnia.pl/profilekat.asp?mode=display&id=74925]

Donio
 Wysłana - 7 maj 2008 21:28      [zgłoszenie naruszenia]

słusznie,
btw, interwencje=niebieska karta

*** Moderator działu Prawo i Ekonomia ***
Spec prawa karnego
i procesowego

Specjalista -

PanMarcin
 Wysłana - 7 maj 2008 22:28      [zgłoszenie naruszenia]

można wykopać gościa z mieszkania w wyroku rozwodowym

Art. 58. § 2. KRO
Jeżeli małżonkowie zajmują wspólne mieszkanie, sąd w wyroku rozwodowym orzeka także o sposobie korzystania z tego mieszkania przez czas wspólnego w nim zamieszkiwania rozwiedzionych małżonków. W wypadkach wyjątkowych, gdy jeden z małżonków swym rażąco nagannym postępowaniem uniemożliwia wspólne zamieszkiwanie, sąd może nakazać jego eksmisję na żądanie drugiego małżonka. Na zgodny wniosek stron sąd może w wyroku orzekającym rozwód orzec również o podziale wspólnego mieszkania albo o przyznaniu mieszkania jednemu z małżonków, jeżeli drugi małżonek wyraża zgodę na jego opuszczenie bez dostarczenia lokalu zamiennego i pomieszczenia zastępczego, o ile podział bądź jego przyznanie jednemu z małżonków są możliwe.

Zmieniony przez - PanMarcin w dniu 2008-05-07 22:28:43

Specjalista -

piotrusxtc
 Wysłana - 8 maj 2008 13:26      [zgłoszenie naruszenia]

moze jest szansa jeszcze...

niech wezwie policje raz, dwa moze zeby byla podkladka. Prokurator moze przeciez zlozyc wniosek o wyslanie delikwenta na przymusowe leczenie w placowce terapeutycznej nawet do dwoch lat. Jesli prokurator tego nie zrobi, twoje kumpela z jej mama niech pisza wniosek do gminnej komisji rozwiazywania problemow alkoholowych. Ta wystepuje z powodztwem i sad odsyla klienta na przymusowe leczenie.
Ustawa o wychowaniu w trzezwosci i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.

Jak nie to bym zrobil jak Donio pisze. Rozwod ok, ale pozniej doszedlby podzial majatku i to sa koszty. Kumpela z matka moglyby zostac w domu/mieszkaniu ale delikwent swoje musialby i tak otrzymac.

Zmieniony przez - piotrusxtc w dniu 2008-05-08 13:30:10

seks, alkohol, mordobicie...

kocham konie... - mechaniczne !!

Znawca -

potargany
 Wysłana - 8 maj 2008 14:25      [zgłoszenie naruszenia]

OK

To może ja powiem na swoim przykładzie ... Również miałem ojca ALKOHOLIKA ( zmarł w lipcu - zatruł się ) Interwencje były gęste i częste ( czasem 1,2x w tygodniu ) Mieliśmy zakładaną ową kartę - i wcale to tak różowo nie wygląda :( Owszem POLICJA przyjeżdża - jest spokój na jakiś czas - ale wiadomo oni jada ( ojciec krzyki )
Jeżeli twój ojciec nadużywa alkoholu , jest agresywny , znęca się nad wami - skierujcie sprawę do sądu ( najpierw na odwyk dla alkoholików ) 6 tygodni będzie z głowy... A jak nadal się będzie nad wami znęcał - można delikwenta ubezwłasnowolnić ( dużo zależy w tym przypadku od opinii lekarzy ) Ubezwłasnowolnienie dość ciekawa sprawa - można go zamknąć w zakładzie zamkniętym ( 4 ściany bez klamek ) lub na bruk ... Również jak go ubezwłasnowolnicie będziecie podejmować za niego wszystkie decyzje ( jeżeli pozostanie u was )
ALE TO JUZ ZAPEWNE ROZWIĄZANIE OSTATECZNE

moja żona (RENIKA) - [http://www.insomnia.pl/profilekat.asp?mode=display&id=73383]
moja szwagierka (IWONKA) - [http://www.insomnia.pl/profilekat.asp?mode=display&id=74925]

iLight
świetlisty
 Wysłana - 8 maj 2008 14:28      [zgłoszenie naruszenia]

kiedys mialem taka sytucje, MAMA po prostu zlozyla popiery o rozwod ( mieszkanie, caly dochod bylo wspolne ), rozwod odbyl sie, stary zostal wymeldowany z domu i tyle. Zyje sie o niebo lepiej :)

Ps. Sad w takich sprawach zazwyczaj sie przychylny osobie pokrzywdzonej, pogadaj z ta osoba z jej mama :) Mysle ze wszystko bedzie ok...

Zmieniony przez - iLight w dniu 2008-05-08 14:30:07

piotrusxtc
 Wysłana - 8 maj 2008 14:47       [zgłoszenie naruszenia]

nie wiem jak to w praktyce wyglada ale tez wydaje mi sie ze sad stanie po stronie roldziny anizeli faceta alkoholika.

Na odwyk moga go dac do 2 lat jak wspominalem.

+ oczywiscie jak poprzednik - ubezwlasnowolnienie (art. 13 KC) - sprawa dosc zawila bo wymagane sa opinie bieglych, badania itd. ale wtedy faktycznie osoba ubezwlasnowolniona calkowicie po prostu nie bedzie miala za co pic poniewaz nie bedzie miala dostepu do srodkow ku temu.

seks, alkohol, mordobicie...

kocham konie... - mechaniczne !!

Znawca -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

patologia w domu..

Warto przeczytać: Kilka pytan o garaze | jazda bez biletu | Era - rozwiązanie umowy | Nie wywiązanie się w terminie naprawy przez serwis? Co teraz? | Kara>prace społeczne>ptanie ?? | brak umowy - co moze pracodawca | Mogę skarżyć? | Ubezpieczenia PZU. OC | cofnięcie sprzeciwu od wyroku nakazowego | Umowa do sprawdzenia. | Czy można ukraść coś swojego oraz kredyt chwilówka-czyli 2 sprawy | Wniosek o przesłanie aktu urodzenia do Urzędu Stanu Cywilnego, | Wilczy bilet | cofanie.. | Wezwanie do zapłaty PZU zwrotu kosztów wypadku i wypłaconego ubezp poszkodowanym!!!!! | Kurier zniszczył przesyłkę. | KArlino | oss | 21 lat | picasa | picassa | studniówki | semafor | kobieta bi | sggw | oral hiv | wymiana taśmy samsung sgh e250 | funkacja brzydoty | brzydota | combichrist | sciagniecie simlocka wt280i | squazi | Ślub | orman | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2019 SFD S.A.