FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 2863 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Elektronika
pc 3 tys 
Wyślij odpowiedź [powiadom znajomego]    
Autor "pc 3 tys"   

kochamMMA
 Wysłana - 11 sierpień 2015 15:49        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

cześć
planuje jesienią zakupić nowy pc, ale już teraz chce sie rozeznać co i jak. budżet 3-3,5 tys, od razu mówie ze nie chce się bawić w oc ani w upgrade sprzętu co rok. chce wydać tą kasę na sprzęt i potem go nie ruszać żeby wszystko hulało przez kilka lat.
[http://www.morele.net/procesor-amd-fx-8350-x8-socket-am3-64bit-4-0ghz-125w-cache-16mb-box-fd8350frhkbox-532269/]
[http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-radeon-r9-280-oc-3gb-384bit-dvi-hdmi-dp-gv-r928wf3oc-3gd-634799/]
myslałem nad zestawem opartym na tych podzespołąch. co sądzicie ?
mówie od razu że nie chce dysku ssd - wole dołożyć tą kasę w karte czy procek. co do intela dziwi mnie że i7 jest wolniejszy a dużo droższy od amd czemu ?

saikolank
 Wysłana - 11 sierpień 2015 17:30      [zgłoszenie naruszenia]

Moim zdaniem taki zestaw będzie hulał przez lata. Wiadomka, sam mam teraz dokładnie taki tandem w domu, tzn fx8350+ R9 270X. I chodzi należycie. Jedynie co to dla komfortu w trakcie grania trzeba zakupić chłodzenie na CPU za jakieś 350-400zł, bo stockowe po prostu wyje, jak gramy i mamy ustawioną wysoką wydajność. Wiadomka ja na razie nie kupowałem, i po prostu jak nie gram, oglądam film to włączam oszczędzanie energii i robi się cicho. Zasadniczo wszystkie tytuły działają mi płynnie na przyzwoitych detalach. Wiadomo zaraz zacznie się gównoburza, żebyś brał i5, bo AMD to hvja warte jest. Tylko zależy jak na to patrzymy. Bo mój CPU ma ponad 2 lata, cena jest taka sama w tym momencie, jak wtedy co go kupowałem- jakbym wtedy wziął i5 to już teraz byłby wart jakieś 3 stówy, bo intel napierdziela generacjami jak poyebany. I tak obecnie referencyjna i5 wyprzedza mnie o 2-5 fpsów w grach, zaś tak jak obrabiam Video to rendering nie trwa kilka lat, jakby to miało miejsce na i5. Poza tym w 99% gier chodzą mi tylko 4-5 rdzeni, a reszta śpi. Także zakładam,że za 3-4 lata te rdzenie ruszą i wtedy ówczesna i5 będzie się nadawała do kosza.

Specjalista -

szakal2402
PRZYDUPAS
 Wysłana - 11 sierpień 2015 19:28      [zgłoszenie naruszenia]

fx i radeon to nie jest dobry pomysł, juzż lepiej łączyć z nvidią która wykorzystuje większą liczbę wątków, do fx'a dodatkowo trzeba dobrą płytę za min.300zł i chłodzenie
ju nie wnikają w to który jest wydajniejszy i5 czy fx zestaw z i5 będzie zwyczajniej tańszy, na i7 nawet nie spoglądaj bo to procek nie do gier stworzony, i5 w zupełności starcza.
Teraz temat karty to moim zdaniem nie opłacalne są karty do 800-1000zł bo masz za to albo r9 280x, gtx 960 lub r9 380, za to karty droższe za te min.1200zł jak gtx 970 i r9 290 są o niebo wydajniejsze.

oto moja propozycja
[http://www.morele.net/inventory/info/WSL0ab/]

i jeszcze obudowa i napęd opcjonalnie do tego wedle uznania.
żadna gra nie straszna teraz jak i później patrząc na to że nextgeny dostają już zadyszki

Zmieniony przez - szakal2402 w dniu 2015-08-11 19:30:27

Chodźmy chodził ciemną doliną zła się nie ulęknę

Specjalista -

saikolank
 Wysłana - 11 sierpień 2015 21:28      [zgłoszenie naruszenia]

^ ziomek ta i5 za 3 lata będzie złomem, a na fxa zaczną wychodzić gry pod 8 wątków- tak samo jak z i5 sprzed 3 lat, które teraz wypadają słabo, a zasadniczo były porównywalne z moim gvwnem. Ale czas pokaże- mój odgrzewany kotlet sprzed 3 lat nadal jest w formie. Lecz wiadomo trochę czasu od tego momentu upłyneło, Choć FX nadal daje mi radość z użytkowania i pełną satysfakcje. Ale ja jak gram to raczej rzadko, a grzeje zestaw zupełnie innymi operacjami.

Specjalista -

szakal2402
PRZYDUPAS
 Wysłana - 11 sierpień 2015 22:18      [zgłoszenie naruszenia]

Zobacz ile lat ma i5 2500 i jak bardzo goni po dupie twojego fx'a w grach teraźniejszych i poprzednich.
Konsole są juz jakiś czas na rynku i gdzie ta kolosalna przewaga fx'a?

Owszem fx jest dobry nawet do gier ale intel na polu gier jest niestety lepszy. Wydajność w innych zastosowaniach to juz inna kwestia, nie o tym temat

Chodźmy chodził ciemną doliną zła się nie ulęknę

Specjalista -

funkadelic
 Wysłana - 12 sierpień 2015 01:27      [zgłoszenie naruszenia]

Chłopie przestań bajdurzyć już z tym FX'em bo półtora roku temu w tym dziale przekonywałeś jak to procki AMD wystrzelą w przyszłości i zostawią Intela na polu gier w tyle.Miesiące, lata mijają, gier wykorzystujących architekturę FX'ów nie ma a i5 nadal wyprzedzają na tym polu AMD.Ale co tam, lepiej kupić FX i zastanawiać się co będzie za 3 lata a teraz mamić ludzi głupotami o renderowaniu video i doradzać zakup chłodzenia za 400pln

saikolank
 Wysłana - 12 sierpień 2015 22:10      [zgłoszenie naruszenia]

^ heniu naprawdę nie wzrusza mnie fakt, że na wiedźminie 3/ GTA V mam w porywach 3-4 klatki mniej względem referencyjnej i5. Za to weź sobie na próbę usuń szumy z filmu w rozdziałce 4k w przeciągu jednego dnia na i5.
I synek nie półtorej roku, a kupowałem go w 2012 roku, także 3 lata temu a nowe gierki nadal zapierniczają jak należy. Ale zobaczymy poczekam jeszcze dwa lata i jak nadal wszystko będzie na nim latało jak trzeba to sorry ale dopiero będe się śmiał z Waszych głupich wywodów.

Także podsumowując- mam prawie 3 letniego kompa, złożonego w kwocie ~2800zł, gry na nim nadal chodzą na ultra/high@1080p- a więc c się przypiehdalacie???

Specjalista -

kochamMMA
 Wysłana - 12 sierpień 2015 23:29      [zgłoszenie naruszenia]

dlaczego i5 z 4 rdzeniami i taktowaniem 3,2 jest wydajniejsza od fx o taktowaniu 4 gh i 8 rdzeniach ?
co do ramu wystarczy 8 gb ? teraz w moim złomie mam 4 - chociaż ram można bez problemu dokupić potem w razie w.
jeśli chodzi o dysk hdd to zwracać na coś uwagę czy brać obojętnie jaki ?
strasznie mnie dziwią te ceny sprzętu. jak kupowałem poprzedniego pc kilak lat temu to w patrząc na ceny sprzed roku to była totalna przeprać a teraz stoi w miejscu.

saikolank
 Wysłana - 12 sierpień 2015 23:56      [zgłoszenie naruszenia]

Poczytaj mój wcześniejszy post- gry wykorzystują TYLKO 4 rdzenie, nieliczne tytuły sa na 8śmiu wątkach.
Druga sprawa, że lobby intela dba o to, żeby optymalizacja była lepsza na ich sprzęcie, a AMD przy tym molochu to malutka firemka z mizernymi funduszami.
Ram-u 8gb to minimum na te czasy- ja dołożyłem u siebie do 16gb i powoli zaczyna mi brakować.

Co do dysku to bez sensu kupować zestaw bez SSD- choć takiego małego na sam system. Na tradycyjnym HDD talerzowym system będzie chodził jak na procku dwurdzeniowym, chociażbys miał najmocniejszą i7 na pokładzie.

Co do cen, to mnie to akurat cieszy, że mój komp przez prawie 3 lata wcale nie stracił na wartości.

Technologia natrafiła na mur, czyli granice możliwości krzemu to jedno, a drugie to to, że obecne CPU mają taki zapas mocy, który wystarczy jeszcze na kilka lat.
W moim AMD jak przeglądam neta, oglądam filmy, czy coś tam dłubę w aplikacjach biurowych to ściągam go na taktowanie 8x1200Mhz, a i tak zasadniczo przy takim ustawieniu nie przekraczam 60% mocy obliczeniowej. Przy grach i ustawionej wysokiej wydajności- rdzenie @4,5Ghz to procek się buja na około 40% swojej całkowitej wydajności. Na ten moment cisnę go do granic możliwości jedynie aplikacjami do kodowania- dekodowania, obróbki Video. Wtedy Wszystkie rdzenie lecą na 100%.

Specjalista -

kochamMMA
 Wysłana - 13 sierpień 2015 01:01      [zgłoszenie naruszenia]

sory ale nie będę płacić kilkaset złotych żeby mi się system szybciej włączał.

Fito85
NBA tajper
 Wysłana - 13 sierpień 2015 01:55      [zgłoszenie naruszenia]

Do gier więcej niż 8 gb ram zdecydowanie nie trzeba-i tak zostanie spory zapas niewykorzystany.

ssd też nie wpłynie na szybkość gry-co najwyżej na szybsze doczytywanie np. map czy pracę w systemie. Zamiast Segate wziąłbym WD-niby są mniej awaryjne w testach, ale pewnie też kwestia szczęścia.

Wolną kasę dołóż do czego innego, skoro chcesz stricte pod gry

Zmieniony przez - Fito85 w dniu 2015-08-13 02:04:06

Znawca -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 8 stron.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia | Wyślij odpowiedź

pc 3 tys

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8

Warto przeczytać: Zadania z elektroniki na sesje | simlock | obudowa | gdzie kupujecie gry? | Prawo kirchoffa dla wezla | HTC | gg | Klawiatura, opóźnienia FPS. ;) ??? | Problem z kupnem wentylatora do HP DV6000. | Problem z laptopem | telefon z dobrym kalendarzem/organizerem | XBOX360 - Kto chętny do gry online? | Jak założyć nową końcówkę MINIJACK do słuchawek? | szukam programu do otwierania obrazow plyt | GG w telefonie. | reset podczas instalacji xp | Anna Hoksa | konto bankowe | perfumeria | zwrot butelek | herminia | opowiadanie erotyczne | opowiadanie | mięśni PC | mięsień PC | filmu o romańsie | pierścionek | prawo jazdy | infini | anna popek | fotografia | Prezerwatywy fresja | podwinac | ruski forever alone | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2018 SFD S.A.