FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 9005 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Seks
pierwsza randka :-) 
[powiadom znajomego]    
Autor "pierwsza randka :-)"   

red78
 Wysłana - 17 listopad 2005 01:24        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Jak opanowac treme przed pierwsza randke? Jak dobrze wypasc i dac sobie rade? O tym jest ponizszy tekst.

=========
Zastanawiasz się, jak Ci pójdzie, czy się spodobasz, czy się nie ośmieszysz, czy zasłużysz na uznanie. Aktorzy z wieloletnim stażem mówią, że trema nigdy nie znika. Można ją jednak opanować, jeśli pomimo skurczu w żołądku, suchości w gardle i drżącym rękom -zabieramy głos, podnosimy głowę do góry i staramy się zachowywać jak najbardziej naturalnie.

Trema przed pierwszą randką. Im bardziej to spotkanie było wyczekiwane, im więcej o nie zabiegałaś/ zabiegałeś, tym bardziej denerwujesz się, czy wypadniesz naprawdę dobrze. Bo tak naprawdę to o to chodzi. Mniej boisz się rozczarowania tą drugą osobą, niż negatywnej oceny swojej osoby. Chcesz, aby "Randka" z którą masz się spotkać była oczarowana Twoją osobą - to zupełnie naturalne. Chcesz nie tylko akceptacji - chcesz zachwytu, zafascynowania - wszystkiego, co prowadzi do miłości. Dobrze, powiedzmy, że do zakochania się w Tobie. Zależy Ci na tej osobie, inaczej przecież nie czułabyś ( czy nie czuł ) tej wprost proporcjonalnie wzrastającej paniki do kurczenia się czasu pozostającego do godziny zero.

"Pamiętam dzień, w którym miało spełnić się moje marzenie o randce, na która czekałam pół roku. W momencie, kiedy miałam wyjść z domu, nagle wpadłam w panikę i poczułam, że nie mogę, nie chcę, nie jestem w stanie iść i spotkać się z tym chłopakiem. Swoją drogą, czasem zastanawiam się, co by było, gdybym rzeczywiście wtedy nie poszła? Jak potoczyłoby się moje życie? Czy potem też zawsze bym uciekała przed trudnymi, stresującymi sytuacjami?"

Ktoś powie, że pierwsza randka to przyjemność, a nie spotkanie w sprawie pracy. Jednak analogia jest czytelna: denerwujesz się tym, w jaki sposób ktoś Cię oceni i bardzo, bardzo Ci na tej ocenie zależy. Ważne, by dostrzec w sobie pozytywne strony, a zacząć bagatelizować to, co inni sobie o nas pomyślą, gdy zachowamy się niezręcznie, popełnimy jakąś gafę, zaczerwienimy. I najważniejsze - jaka będzie reakcja osoby, na której nam zależy, gdy zaczniemy się jąkać wyznając swoje uczucia.

Pamiętaj:

- Osoba, z którą masz się spotkać, pragnie tego spotkania najprawdopodobniej tak samo jak Ty. Jest więc nastawiona pozytywnie. Twoich nerwów, czy ewentualnej niezręczności - może po prostu nie zauważyć. Być może ma taką samą tremę. Jest ciekawa Ciebie, tak samo jak Ty jej. I tak samo jak Ty, chce zrobić jak najlepsze wrażenie.

- "Twoja Randka" nie zna Twoich lęków. Chyba, że jej o tym wprost powiesz. Szczere wyznanie, że się denerwujesz może pomóc zarówno Tobie, jak i jej.

- Uśmiechnij się. Spróbuj powiedzieć coś, co obydwoje was zmusi do śmiechu. To pomoże rozładować napięcie pierwszych chwil.

- Umawiaj się w miejscu, które znasz. Jeśli zaproponowano na miejsce spotkania lokal, w którym nigdy nie byłaś/ byłeś - możesz tam wpaść dzień wcześniej. Zorientujesz się jakiego rodzaju jest to lokal, jak się ubrać, jakie mają menu i ... jakie ceny.

- Nie ubieraj czegoś, co jest bardziej "przebraniem" niż ubraniem, czegoś, czego do tej pory nie miałaś/miałeś odwagi założyć. Może się okazać, że cały wieczór zepsuje Ci złe samopoczucie z powodu stroju, który w ogóle do Ciebie nie pasuje. Inne niebezpieczeństwo: planujesz ubrać coś całkowicie niezgodnego z Twoim stylem, chcąc wyglądać wyjątkowo. Przed wyjściem stwierdzisz jednak, że absolutnie w tym nie pójdziesz i w pośpiechu ubierzesz pierwszą lepszą rzecz, jaka wpadnie Ci w rękę.

- Kontakt wzrokowy. Nie unikaj go. Nawet jeśli się peszysz - lepsze to, niż unikanie wzroku osoby, z którą rozmawiasz.

- Staraj się być sobą. Nie graj żadnej roli. Wystarczająco stresujące jest być sobą na cenzurowanym, by dokładać sobie stres grania jeszcze kogoś całkiem innego. Poza tym, chcesz aby ta osoba naprawdę Cię polubiła. Więc ma poczuć coś do Ciebie, a nie do postaci przez Ciebie kreowanej.

- Słuchaj. Pytaj. Wykaż zainteresowanie tym co mówi o sobie, naprawdę wciągnij się w rozmowę - przestań myśleć o tym, jak wypadasz.

zrodlo: MajkaGordon, [www.onet.pl]
=====================

Zmieniony przez - red78 w dniu 2005-11-17 01:26:18

Siedzę i myślę... :)P

Specjalista -

d-.-b
 Wysłana - 17 listopad 2005 01:28      [zgłoszenie naruszenia]

łap soga, przyda sie na pewno

Chociaz nie od dzis wiadomo, ze tak naprawde nie ma instrukcji na żadną randkę itp trzeba być kreatywnym itp., "zmieniać swoje działania", zależnie od zmieniającej się sytuacji... tylko takie działanie, pozwoli osiągnąć sukces

Znawca -

repo17
 Wysłana - 17 listopad 2005 01:47      [zgłoszenie naruszenia]

Denny i słaby ten tekst, ale komus sie pewne przyda.

You miss 100% of the shots you don't take - W. Gretzky.

Chuck Norris only misses 30%.

red78
 Wysłana - 17 listopad 2005 07:20      [zgłoszenie naruszenia]

repo: mozesz podac konkretne argumenty?

Siedzę i myślę... :)P

Specjalista -

wortal
 Wysłana - 17 listopad 2005 07:30      [zgłoszenie naruszenia]

Wg. najpierw trzeba zrobić coś glupiego, a potem może już być tylko lepiej

Wyciąg z regulaminu :
Ptk. 4 - "wortal" ma zawsze rację :-D
Nie klikaj [wortal.prv.pl]

Specjalista -

czanymotyl
 Wysłana - 17 listopad 2005 10:09     
 Usunięta przez slonce_m za naruszenie Pkt4 regulaminu forum.
[zgłoszenie naruszenia]

Specjalista -

polarnik
 Wysłana - 17 listopad 2005 10:15      [zgłoszenie naruszenia]

Jest kilka zasad:
1. nie zanudzaj
2. nie zanudzaj zwlaszcza o szkole
3. pogadaj o czyms prostym milym i przyjemnym (film, ksiazka, dziecinstwo)
4. nie ruszaj polityki i bierzacych wydarzen
5. nie chwal sie
6. Jesli chcesz sie czyms pochwalic, to zrob to tak jakbys tego nie chcial (niech sama to z ciebie wyciagnie, np. rozmawiacie o wspolnym znajomym ("Poznalem go na jakis zawodach" "Jakich ?" etc
7. Koniecznie odprowadz ja do domu (tzn. najpierw zaproponuj), jezeli nie mozesz do domu, tylko do np. autobusu, zadzwon pozniej lub napisz z pytaniem czy dotarla bezpiecznie.
8. pod zadnym pozorem nie szpanuj kasa (np. placac za drinki banknotem 200zl) to strasznie zraza to milsze kobiety.

Powodzenia

Bo Życie trzeba sobie podporządkować!

Specjalista -

VLAD.IV
 Wysłana - 17 listopad 2005 10:37      [zgłoszenie naruszenia]

2. nie zanudzaj zwlaszcza o szkole
hmmm no ja nigdy nie gadam o szkole
3. pogadaj o czyms prostym milym i przyjemnym (film, ksiazka, dziecinstwo)
czyli może jednak być o szkole
4. nie ruszaj polityki i bierzacych wydarzen
a jesli ona chce o tym pogadac?
7. Koniecznie odprowadz ja do domu (tzn. najpierw zaproponuj), jezeli nie mozesz do domu, tylko do np. autobusu, zadzwon pozniej lub napisz z pytaniem czy dotarla bezpiecznie.
jak to do autobusu...? laske trzeba odwieźć... i wogole o jakim bezpiecznym dotarciu my tu mowimy.. przecież sam widzisz, czy leży obok Ciebie czy nie?
8. pod zadnym pozorem nie szpanuj kasa (np. placac za drinki banknotem 200zl) to strasznie zraza to milsze kobiety.
no... to fajna rada, ale jesli za kolacje place 350 zł to co? Mam monetami po 5 zł płacić - pomysli, że babcie klozetową skroiłem...

Zmieniony przez - VLAD.IV w dniu 2005-11-17 10:38:26

Sons Of The Gods Today We Shall Die
Open Valhalla's Door
Let The Battle Begin With Swords In The Wind
Hail Gods Of War

Ekspert -

cyzyk
 Wysłana - 17 listopad 2005 10:59      [zgłoszenie naruszenia]

VLAD.IV SOG i wszystko jasne

Rób jak uważasz, tylko uważaj jak robisz :F

Raptor10
 Wysłana - 17 listopad 2005 11:15      [zgłoszenie naruszenia]

red78 a myślałem ze masz pytanie jakies apropo pierwszej randki

_SFD JUJITSU TEAM_

Specjalista -

repo17
 Wysłana - 17 listopad 2005 11:28      [zgłoszenie naruszenia]

Tekst wydaje sie byc pisany przez kobiete (zreszta podpis moze o tym swiadczyc), mimo ze jest kierowany do kobiety i faceta, to jednak w mojej opini te rady moga sie okazac jedynie przydatne w przypadku kobiet. Na pierwszej randce facet musi wzbudzic zainteresowanie swoja osoba, tak zeby stał sie atrakcyjny dla kobiety(nie chodzi o wyglad zewnetrzny, bo sam fakt ze sie z nim umowila swiadczy ze jej sie podoba), zeby moglo dojsc dokolejnego spotkania, a nawet jezeli dojdzie, bez bycia atrakcyjnym, predzej czy pózniej uslyszy "myśle ze powinnismy zostac przyjaciółmi". Chociaz czytajac drugi raz temat tego topicu, mysle ze tekst jest wartosciowy, ale bardziej pod wzgledem "Jak odbebnic randke i miec spokuj", a chyba nie taki mielismy cel.

You miss 100% of the shots you don't take - W. Gretzky.

Chuck Norris only misses 30%.

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 9 stron.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

pierwsza randka :-)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Warto przeczytać: Dla was atrakcyjny/atrakcyjna, a dla innych nie. | wiekszy penis !?!?!?! | "koleżanka" | jak namowic dziewczyne | Moja laska jest wybitna czy mi sie tylko zdaje? | Pomocy !! | dziwne zachowanie?wstydliwa dziewczyna | Naturalnie naturalne metody planowania rodziny | Czy czeka mnie wizyta u rUrologa? | czy to jest mozliwe?? | ból podczas seksu | Problem | Sex analny - pytania | Orgazm mieszany | Problem Odnośnie Penisa... | ciąża ? | grunge | stulejka sex | stulejka | hydraulik | vidal | skinhead | street90 | bellus | zator | wsp | po jakim czasie | sms | wrocic | dziewczyna | co brał Zyzz | Zyzz | vodicque | hasla | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.