FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 1473 razy ¬
 
ROZRYWKA | Seks
pigulki a okres 
[powiadom znajomego]    
Autor "pigulki a okres"   
 
koocurek
 Wysłana - 17 lipiec 2005 10:52        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Moj problem wyglada tak: moja siostra zaczela brac tabletki anty i okres ciagnie jej sie juz 2 tygodnie!!!nasza wspolna kolezanka jak zaczela brac tabsy to tez tak miala, krwawila prawie caly miesiac!dopiero po drugim opakowaniu wszystko jej sie uregulowalo. i teraz ja nie wiem co zrobic bo niedlugo wyjezdzam ze swoim chlopakiem na wakacje(nad morze) i chcalam zaczac brac tabletki ale jak bedzie u mnie to samo co u nich!? tzn bede caly czas krwawic? to nici z baraszkowania :) i jeszcze caly wyjazd zrabany:( Dziewczyny prosze pomozcie, napiszcie jak bylo u was jak zaczelyscie brac? czy to normalne tak dlugo krwawic? Siostra zamierza wybrac sie do ginekologa(ale to troche potrwa) a ja nie moge zyc w niepewnosci.Z gory dziekuje!!!
______________________________
 
Jeśli kochasz to nie żałuj, przytul mocno i pocałuj

 
Helevorn
 Wysłana - 17 lipiec 2005 12:07      [zgłoszenie naruszenia]

Jedna wazna uwaga: nie kazde krwawienie oznacza miesiaczke. W przypadku, ktorym opisujesz wcale okres nie ciagnal sie przez 2 tygodnie... To byly innego typu krwawienia. Osobiscie chyba jeszcze nie czytalem o tego typu dolegliwosciach przy poczatkach brania pigulek. Poczekamy... moze jakas forumowiczka cos napisze na ten temat...

A Tobie juz ginekolog przepisal pigulki?
_______________________________
 
Były moderator Polityki i Seksu

Ekspert -
 
Gosia_p
 Wysłana - 17 lipiec 2005 12:30      [zgłoszenie naruszenia]

ja to mialam na odwrot bo przewaznie jak mialam okres (jak nie bralam tabletek) to trwal dosc dlugo 7-9 dni a jak zaczelam pierwsze opakowanie to mi sie od razu skrocil czyli mi troche ciezko powiedziec
ale napewno kazda z nas miala inaczej

Ekspert -
 
VooDooDoll
 Wysłana - 17 lipiec 2005 13:07      [zgłoszenie naruszenia]

ja zaczęłam od Triquilaru i mialam dokładnie to samo. Potem przeszłam na dwuskładnikowy ale jednofazowy Cilest i problemu nie ma
To prawdopodobnie reakcja organizmu na niewłaściwie dobrane tabletki.
Dlatego właśnie tabletki przepisuje ginekolog.
I pamietaj na litość boską, ze skoro twoja siostra zażywa tabletki X i macie podobna budowę i miedzy wami jest nieduza różnica wieku, to wcale nie znaczy, ze macie takei same organizmy i mozecie zażywać te same tabletki...
_______________________________
 



Specjalista -
 
koocurek
 Wysłana - 17 lipiec 2005 13:20      [zgłoszenie naruszenia]

Halovorn: tak, bylam u lekarza i tez mi przepisal tabletki. Takie same jak siostrze - Mycrogynon. Wlasnie o to chodzi ze to bylo takie krwawienie jak podczas miesiaczki, nie zadne drobne plamienia!i nadal tak jest.

VooDooDoll: wiem ze kazdy organizm jest inny,ze tabletki moga wywolac inne efekty, ale poprostu mam teraz obawy bo nie chce sobie spaprac wyjazdu:( Hymmm... wlasnie ta kolezanka bierze cilest (od poczatku).
Dzieki za odp. i czekam na nastepne!
sog for all!
_______________________________
 
Jeśli kochasz to nie żałuj, przytul mocno i pocałuj

 
Niusia_81
 Wysłana - 17 lipiec 2005 15:09      [zgłoszenie naruszenia]

Takie plamienia są powodem niedobranych właściwie tabletek. Twojej siostry organizm po prostu ich nie toleruje, niby przez pierwszy miesiąc mogą się pojawiać plamienia, ale to też zależy od ich obfitośći. A co do tego akurat leku, to mój ginekolog jak usłyszała, że biorę te tabletki,to natychmiast mi zmieniła (brałam tylko 1 opakowanie przepisanego od innego lekarza), ponieważ są według niej "najmniej chroniące" ze wszytskich. Są bardzo czułe na wszelkie zmiany, muszą być brane dokładnie o tej samej godzinie, co czasem jest ciężkie. Powiedziała mi, że tam dawka hormonów jest bardzo mała i dlatego są tak wrażliwe, że czasem nie dają pewności antykoncepcyjnej. Radziłabym zmienić tabletki, zarówno Tobie, jak i siostrze.
_______________________________
 
Zostać prokuratorem...oto jest zadanie :)

 
slonce_m
ŻABCIA
 Wysłana - 17 lipiec 2005 18:16      [zgłoszenie naruszenia]

najlepiej nie pójdzie do ginekologa i wszystko się wyjaśni
u mnie było na szczęście wszystko ok, biorę Harmonet i jakoś nie narzekam ani na bolesne miesiączki ani jakiekolwiek skutki uboczne

a co do wyjazdu, to może lepiej poczekaj na razie i zabezpieczajcie się gumkami, lepiej nie ryzykować jeśli miałoby być podobnie jak u siostry

Zmieniony przez - slonce_m w dniu 2005-07-17 18:17:34
_______________________________
 
..:Była Moderator Działu SEKS:..

..:Żonka i Mama:..

Ekspert -
 
koocurek
 Wysłana - 19 lipiec 2005 10:56      [zgłoszenie naruszenia]

Niusia: a ja znow slyszalam ze sa to jedne ze starszych tabletek i zawieraja duzo hormonow.To ja juz nie wiem.Prawda pewnie lezy po srodku...

Slonce: chyba masz racje lepiej poczekac z tymi tabletkami niz popsuc sobie wyjazd, ale z drugiej stony nie ufam gumce:( mam straszne obawy ze moze peknac lub sie zsunac itd, wiem ze to moze przesada, ze swiruje no ale coz tak to u mnie niestety jest:(( kurde to bedzie moj pierwszy raz i tak chcialam aby bylo ok! a mam wrazenie ze z gumka to sie bardzo bede stresowac!:( kurde przechlapane:(
_______________________________
 
Jeśli kochasz to nie żałuj, przytul mocno i pocałuj

 
slonce_m
ŻABCIA
 Wysłana - 19 lipiec 2005 11:02      [zgłoszenie naruszenia]

też nie lubię gumek, nawet dwa czy trzy razy zdarzyło się, że pękła i dlatego teraz (już ponad rok) biorę tabletki (Harmonet)i jestem spokojna, seks jest przyjemniejszy, bo się nie musimy martwić, że coś się może niespodziewnego stać, no i miesiączki są mniej bolesne i regularnie (prawie co do minuty, heh no godziny )
_______________________________
 
..:Była Moderator Działu SEKS:..

..:Żonka i Mama:..

Ekspert -
 
koocurek
 Wysłana - 19 lipiec 2005 12:21      [zgłoszenie naruszenia]

no wlasnie gumka to nie jest pewne zabezpieczenie. I co ja biedny żuczek mam teraz zrobic?? wiem ze to ja powinnam podjac decyzje ale mam totalny metlik w glowce:( kurde chcialam wziac pigulki ale jak wystapi to samo co u mojej siostry to klapa z bzykanka i caly wyjazd zepsuty ale z drugiej strony nie musi sie tak stac bo kazdy organiz jest inny. Moge nie wziac i ewentualnie sprobowac z gumka ale czuje ze wtedy zabardzo bym sie stresowala. Kurde mam dola, meczy mnie to... a tak chcialm z moim misiem...:) wiem ze niektorym moj problem moze wydawac sie smieszny ale dla mnie tak nie jest.
Dzieki za wypowiedzi!!!
_______________________________
 
Jeśli kochasz to nie żałuj, przytul mocno i pocałuj

 
slonce_m
ŻABCIA
 Wysłana - 19 lipiec 2005 12:30       [zgłoszenie naruszenia]

radzę ci spróbować z gumką, niż na przykład stosunek przerywany (nigdy nie próbuj - to jest dopiero ryzyko szczególnie u młodych dziewczyn)
u mnie pękła dlatego (tak podejrzewam), że po prostu była ostra jazda, za szybko za mocno no i bum, ale na szczęście nic z tego nie wynikło (wzięłam postinor na wszelki wypadek)
powodzenia
_______________________________
 
..:Była Moderator Działu SEKS:..

..:Żonka i Mama:..

Ekspert -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]


 
Przegląd tygodnia

pigulki a okres