FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 1079 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
pilne pytanie o rozlicz. z urzedem skarbowym 
[powiadom znajomego]    
Autor "pilne pytanie o rozlicz. z urzedem skarbowym"   

schranz
 Wysłana - 22 kwiecień 2006 10:19        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

otorz zatrudnilem sie w carrefourze, po 3 dniach sie zwolnilem, umowa byla niby na 3 miechy mam na pismie, na konto przeslali mi ze 100zl i jak mam teraz sie z urzedem skarbowym rozliczyc i czy musze w ogole? carrefour zadnych pitow itd. mi nic nie dal wzorow czy cos ,wiec niewiem

kanarek
 Wysłana - 24 kwiecień 2006 22:58      [zgłoszenie naruszenia]

jeśli w danym roku nie osiagniesz dochodów większych niż 2789,89 zł to jest to tak zwana Kwota wolna od podatku - nie musisz się w tym wypadku rozliczać wcale.
Jeśli w danym miesiącu będziesz miał nawet Umowe zlecenie bądź inną umowe opiewającą na kwotę ok.140zł (dokładnie niepamietam teraz) to także w rozliczeniu nie bierze się jej pod uwagę.

Odpwiedź na Twoje pytanie więc brzmi: nie musisz się rozliczac.

Chroń swoje nerwy.

schranz
 Wysłana - 25 kwiecień 2006 09:39      [zgłoszenie naruszenia]

to super:) dzieki za info bo mialem staz w 2005 r,. 7 miechow i zarobilem 3 tys, to z tego sie rozliczylem

M.Fiszman
 Wysłana - 25 kwiecień 2006 09:50      [zgłoszenie naruszenia]

Ale swoja drogą Carefour Pit i tak powinien Ci przysłać

From the streets of Aberdeeen, to the Brighton scene ;-)

kanarek
 Wysłana - 25 kwiecień 2006 12:30      [zgłoszenie naruszenia]

generalnie rzecz biorąc to nie musieli bo kwota była za niska

Chroń swoje nerwy.

M.Fiszman
 Wysłana - 25 kwiecień 2006 12:37      [zgłoszenie naruszenia]

Dlaczego za niska? Przecież jeśli osiągnąłby w tym roku dochód wyższy od zwolnionego (w innych firmach np.), to musi się rozliczyć w całości? Nie?

kanarek
 Wysłana - 25 kwiecień 2006 13:24      [zgłoszenie naruszenia]

Owszem - mój błąd - przepraszam.
Zależy jeszcze jaka to była umowa i czy Carrefour odprowadził jakikolwiek podatek za niego.

Sprawa wygląda tak (w przypadku osiaganych dochodów z innego źródła gdzie łączna kwota przekracza wolną od podatku), że można zrobić korekte do rozliczenia ale jako dowód zarobionych 100,00zł dołączy wydruk-potwierdzenie wpłaty tej kwoty przez Carrefour na swoje konto bankowe i dodatkowo umieści informacje, że nie uzyskał od nich żadnego PITu .

Generalnie rzecz biorąc wszystko zależy od tego jak oni się rozliczyli ze skarbówką - bo równie dobrze mogli przesłać mu po prostu ok.100,00zł, a umowy "nie było".
Wtedy ta kwota (jeśli zrobi korekte rozliczenia) zmniejszy mu możliwy do osiagnięcia zwrot podatku (dokładnie o 19,00zł w przypadku 100,00zł zarobionych i w przypadku tego konkretnego rozliczenia gdzie podatek dochodowy wynosi 19%).
W przypadku gdy oni jednak płacili podatki i uznali umowę jako ważną, a przez błąd działu księgowego - nie wysłali mu PITu, będzie z tego tylko kłopot. Kolega nie doliczy sobie niczego (za niska kwota), a będzie musiał zrobic korektę + oświadczenie + pismo najlepiej do Carrefour, że mu nie przysłali PITu. Wtedy i on ma kłopot (po co chodzić tam 2x i kombinować), Carrefour ma kłopot (błedy w dziale ksiegowym), i skarbówka się z tym męczy (chodź od tego jest ).
Na przelewie możesz sprawdzić czy może nie napisali np. że po potrąceniu podatku etc etc dostał owe 100,00zł - wtedy będzie wiadomo, że gra nie jest warta świeczki od razu (nie doliczy nic, a tylko problem będzie).

Oczywiscie wszystko powyzsze ma miejsce w przypadku jak mówisz powyżej - gdy zarobił w tym danym roku więcej niz wspomniane 2789,89zł. Inaczej to jeden kit tak naprawdę.

Chroń swoje nerwy.

M.Fiszman
 Wysłana - 25 kwiecień 2006 13:40      [zgłoszenie naruszenia]

Spoko, nie ma sprawy. U nas jak zatrudnialismy studentów różnych nawet jak zarobili parę groszy, to podatek był odprowadzany i pity dostawali. A czasem kwoty były naprawdę małe. Wg. mnie, zatrudniający powinien z góry zakładać, że zatrudniony rozliczać się będzie normalnie - i robić wszystko "jak należy".

kanarek
 Wysłana - 25 kwiecień 2006 13:52      [zgłoszenie naruszenia]

Zważywszy, że praktycznie 90% hiper/supermarkatów przynosi wg dokumentów straty to już nie rysuje sie tak pięknie jak w innych firmach Wiesz jak jest... Chociaż jak pamietam akurat Carrefour przynosi zyski rzędu 3% rocznie

Tam to się dzieją ciekawe rzeczy ogólnie. Z podatkami, z ludźmi, ze wszystkim jak wiesz.
Co do studentów - patrząc jak często gęsto ich się zatrudnia to ja bym odprowadzał za nich także wszystkie podatki, bo taką pracę jaką oni wykonują za te pieniądze to chociaż tyle im się należy.

Chroń swoje nerwy.

schranz
 Wysłana - 25 kwiecień 2006 13:57       [zgłoszenie naruszenia]

umowa byla na 3 miechy podpisana od pazdz. do grudnia a najlepiej ze mialem wpisane ze od maja hehe to moglem isc po zasilek :),ale tez lipa bo bylem w urzedzie pracy zaraz po podpisaniu umowy wyrejestrowac sie jako bezrobotny i dac te papiery a po 2-3 dniach znow sie zarejestrowalem bo z carrefoura sie zwolnilem hehe sram na nich :)

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

pilne pytanie o rozlicz. z urzedem skarbowym

Warto przeczytać: Konto bankowe - w którym banku? | Ubezpieczenie na wypadek smierci | Do Amazone i innych znawców ;-)) | Kamery w miejscach uzyteczności publicznej | Praca magister. dotycząca budowania lojalności | Rachunek za kom | pogrózki przez sms czytajcie!!! pilne | List Intencyjny???? | zostałem okradziony na basenie , co dalej??? | Tajemnica bankowa | znaleźne | marketing mix-5P | Policja - wejście do mieszkania | Potrzebuje pomocy :( !!!!!! | Staż w Gminie | Co robic jak sku***syn nie chce wyplacic wynagrodzenia | piss | jak funkcjonuje psychopatka po 60 roku zycia | elowariaty | m jak miłość odcinek 1202 | upadek koksow | greta | powracająca opuchlizna | jak znalezc swoj post | romans w pracy | fat joe | zmiana taryfy | amfetamina seks | amfetamina anal | MAJOR PIOTR | MAJOR PIOTR GEJ | corka | fajki papierosy | lateks | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.