FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 9335 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Motoryzacja
po kupnie auta ile moge jezdzic 
Wyślij odpowiedź [powiadom znajomego]    
Autor "po kupnie auta ile moge jezdzic"   

SteStifler
Policja
 Wysłana - 9 styczeń 2011 17:59        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

jak kupie auto to jakis czas moge na starych tablicach jezdzic podobno tak? ile czasu? I jak z ubezpieczeniem, kiedy musze wykupić OC?

Noblesse oblige

etom
 Wysłana - 9 styczeń 2011 18:12      [zgłoszenie naruszenia]

Masz 30 dni na przerejestrowanie.

Z OC masz dwie mozliwosci :
1) mozesz wypowiedziec OC "odziedziczone" od sprzedajacego - do 30 dni od daty kupna (ale nie pozniej niz na 1 dzien przed koncem terminu ubezpieczenia)
2) korzystac z tego OC do konca jego terminu waznosci, ale trzeba to zglosic w TU (zrobia rekalkulacje skladki).

Wszystko jest proste-jak koło.

SteStifler
Policja
 Wysłana - 9 styczeń 2011 18:16      [zgłoszenie naruszenia]

i powiedzmy ze we wrocku kupuje auto na giełdzie samochodowej to musze ze sprzedajacym sie zglosic do zakładu ubezpieczen i to tam załatwić? (wybierając opcje nr 2)
w takim wypadku podczas konca terminu waznosci ubezpieczam auto gdzie chce, tak?

Noblesse oblige

etom
 Wysłana - 9 styczeń 2011 18:36      [zgłoszenie naruszenia]

Sprzedajacy nie jest ci do niczego potrzebny przy zalatwianiu tych spraw, wystarcza same 'papiery'.

OC niejako dziedziczy sie przy kupnie pojazdu (sprzedajacy ma obowiazek przekazac ci polise) wiec jak chcesz zmienic ubezpieczyciela, to musisz to OC najpierw wypowiedzic, zgodnie z przepisami.
Teraz na wypowiedzenia OC masz 30 dni od daty kupna.
Jak jednak bedziesz z niego korzystal do konca waznosci (opcja 2) to potem mozesz je wypowiedzic, ale nie pozniej niz na 1 dzien przed koncem waznosci - jak nie wypowiesz, to z automatu ubezpieczenie zostanie przedluzone na nastepny rok.

Zmieniony przez - etom w dniu 2011-01-09 18:39:39

SteStifler
Policja
 Wysłana - 9 styczeń 2011 18:41      [zgłoszenie naruszenia]

aha dzieki wielkie, widzę ze ogarniasz te rzeczy
a przy okazji mam jeszcze jedno pytanko, jakbym ktos mi wziął auto na siebie ubezpieczył i by ten ktos umarł to trace auto? czy konieczne jest danie mnie na wspolwlasciciela i wtedy bym auta nie stracil?

Noblesse oblige

etom
 Wysłana - 9 styczeń 2011 18:58      [zgłoszenie naruszenia]

Przypuszczam, ze to podlega pod przepisy zwiazane ze spadkiem.
Oczywiste, ze gdy umrze formalny wlasciciel, to auto przypadnie jego spadkobiercom a nie tobie.
Jezeli bedziesz wspowlascicielem a w umowie nie okreslicie w jakim procencie, to domyslnie "dostaniesz" 50% auta, reszta spadkobiercy.
Mozna w umowie okreslic, ze ty jestes np. w 90% wlascicielem a ta druga osoba ma 10%.
Wtedy ty masz 90% auta a 10% spadkobiercy.

Sprawy spadkowe sa czasem skomplikowane, wiec lepiej to najpierw dobrze sprawdzic.

SteStifler
Policja
 Wysłana - 9 styczeń 2011 19:04      [zgłoszenie naruszenia]

aha to raczej nie bede dawal tej osobie ubezpieczyc bo facet jest chory na białaczke i ledwo juz zipie.
Bawie sie troche tymi kalkulatorami OC i zauwazylem ze dla świeżych kierowców strasznie drogie są opłaty OC bez zniżek ale zauwazylem na jednej stronie taką tabelkę :
[img141.imageshack.us/img141/1929/occccc.png]
mozliwe ze Allianz jest tak duzo tanszy od innych wytypowanych? wiem ze najlepiej byloby tam sprawdzic koszt OC ale tutaj jest mniej wiecej przybliżony.

Noblesse oblige

zuoooo
 Wysłana - 9 styczeń 2011 19:41      [zgłoszenie naruszenia]

Masz 30 dni na przerejestrowanie

tylko teoretycznie, kuzyn 2 lata jeździł, przerejestrował dopiero jak sprzedawał.

co do alinazu, to tak, możliwe, ja 3 miechy temu liczyłem i najtaniej wyszłoby w link4

Zmieniony przez - zuoooo w dniu 2011-01-09 19:42:45

Demonologia skvrwysynu!

SteStifler
Policja
 Wysłana - 9 styczeń 2011 19:48      [zgłoszenie naruszenia]

nooo ostatnio robilem kalkulacje na necie z aviva trzeba bylo podac numer telefonu swoj. Wczoraj wracam z uczelni a tutaj dzwonią do mnie, podałem samochód z 2.0 silnikiem i powiedział koleś ze 3700zł rocznie musze placic, tak sie wkurvilem

sprawdze Link4

Noblesse oblige

zuoooo
 Wysłana - 9 styczeń 2011 19:51      [zgłoszenie naruszenia]

^ nie, poszukaj na necie numeru do agenta ubezpieczeniowego z Twojego który jest w mieście najbliżej Ciebie i zadzwoń oni najlepiej dobiorą i będzie jeszcze pare % zniżek, że przez agencje.

Demonologia skvrwysynu!

SteStifler
Policja
 Wysłana - 9 styczeń 2011 19:55      [zgłoszenie naruszenia]

aha..
z link4 wyszło 1452/miesiąc

Noblesse oblige

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 10 stron.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia | Wyślij odpowiedź

po kupnie auta ile moge jezdzic

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Warto przeczytać: renault scenic | Wał czy nie wał ? | Motorower?? | Jazda samochodem z usa po polsce ???? | camaro - odrestaurowanie | odpadły naklejki z tablic rejestracyjnych | skasowalem fure :-( a wiosna idzie.. zale sie | trike | warsztaty do przeróbki anglików | Jaki olej - polonez 1,6GLI | ile za mycie samochodu? | Mam X kasy na zakup, jakie auto proponujecie? | seat toledo | Skrzynie biegów- nowoczesne rozwiązania- pytanie | 100 Lat Gejku!!! | Podstawy | do ktA ,A,rego roku A 1A ycia | kardigan | cardigan | kompyter poleasingowy | solarium | duA y penis | A A .A 9.lub | na hiszpana | bornholm | Twój ideał sylwetki vol 2 | telepraca | lolek246 | mitx | ubezpieczenie oc | mocne filmy | mocny film | co się stanie za posiadanie alkocholu nieletni | ile lodA3w | Biznes

Polecamy: KSW | Komputery | Nauka

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2014 SFD S.A.