FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 1184 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
pobicie ciag dalszy 
[powiadom znajomego]    
Autor "pobicie ciag dalszy"   

_greg_
 Wysłana - 16 lipiec 2009 11:02        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

witam,
no wiec dzis odbyla sie ostatnia rozprawa w sprawie, o ktorej pisalem jakis czas temu [http://www.insomnia.pl/pobicie-t592951.html], za tydzien ogloszenie wyroku
moi 2 koledzy, bioracy udzial w zajsciu przyznali sie rok temu do czynu, obeszlo sie bez wyroku - dostali warunkowe umorzenie sprawy i po ok. 2400 zl do zaplaty, jednak ja nie czujac sie winny - nie przyznalem sie, moja sprawa zostala wylaczona, prowadzil ja inny sedzia, w trakcie postepowania nie znalazly sie ZADNE DOWODY potwierdzajace moj udzial w pobiciu, a jedynie to, ze w momencie przepychanek podbieglem do tych osob (2 poszkodowanych 2 moich kolegow) i stalem tam chwile az do momentu zadania ciosu, oraz jeden ze swiadkow stwierdzil, ze "klocilem sie" z poszkodowanymi
czyn jest zakwalifikowany jako 158, prokurator domaga sie wyroku ograniczenia wolnosci (100 godzin) oraz 2000 zl + koszty sadowe, twierdzi, ze moja wina nie podlega dyskusji gdyz sam fakt, ze tam bylem i stwarzalem przewaga liczebna jest wystarczajacy
chcialbym sie zapytac czy to jest podstawa do zakwalifkowania i skazania mnie na podstawie paragrafu 158? oraz podstawa do zadania odszkodowania przez pokrzywdzonego? przeciez z mojej strony nie padly zadne ciosy w jego kierunku, nie ja doprowadzilem do powstalych obrazen ani nie namawialem moich kolegow do zadawania ciosow wiec czemu ja mam placic odszkodowanie? czy w razie wyroku skazujacego powininem sie odwolac? czy to nie ma sensu bo wyzej tak samo to zakwalifikuja? zalezy mi na tym aby byc oczyszczonym z zarzutow gdyz poprostu nie czuje sie winny, i wydaje mi sie, ze ta sprawa zaczyna robic sie lekka prywata w moja strone...

_greg_
 Wysłana - 20 lipiec 2009 22:58      [zgłoszenie naruszenia]

podbijam temat,
moze ktos moglby sie wypowiedziec ?

Ysio007
 Wysłana - 20 lipiec 2009 23:28      [zgłoszenie naruszenia]

padłes ofiarą systemu

120 120 120 120 120 120 120 120 120 120 120 120 120 120 120 120 120 BAN

GomSpray
 Wysłana - 21 lipiec 2009 00:11     
 Usunięta przez mlkv za naruszenie Pkt4 regulaminu forum.
[zgłoszenie naruszenia]

mlkv
 Wysłana - 21 lipiec 2009 17:11      [zgłoszenie naruszenia]

Istniejące orzecznictwo oraz doktryna jednoznacznie stwierdzają że "udział w bójce" - czyli znamię z art.158 - nie ogranicza się do zadawania ciosów i czyn można popełnić także np. "werbalnie zagrzewając walczących", "udzielając pomocy" czy "uniemożliwiając komuś opuszczenie miejsca bójki". Wynika to z faktu że obywatel praworządny w teorii widząc bójkę po prostu odsuwa się na bok i wzywa Policję, alternatnywnie usiłuje aktywnie rozdzielić krzycząc "nie bijcie się!"

Jeśli jednoznacznie nie czujesz się winny i uważasz że Prokurator leci w chvja ( Ja uważam że po prostu uznano za stosowne pokazać że czasami jest lepiej się przyznać niż "kombinować" ) to składaj apelację ( przy użyciu adwokata ).

Myślę natomiast że to wiele nie zmieni.

"Real niggers do what they wanna do, bitch niggers do what they can do"

Ekspert -

mlkv
 Wysłana - 21 lipiec 2009 17:12      [zgłoszenie naruszenia]

gomspray - inteligentne wypowiedzi = tak
pseudointeligentne wypowiedzi = nie.

Zmieniony przez - mlkv w dniu 2009-07-21 17:15:18

Ekspert -

_greg_
 Wysłana - 23 lipiec 2009 09:21      [zgłoszenie naruszenia]

jezeli kogos interesuje to dzis zakonczyla sie sprawa,
musze zaplacic podobna kwote jak moi znajomi, ponadto kara zostala warunkowo umorzona
czyli krotko mowiac dostalem ladnie po kieszeni (sprawa + adwokat) za cos czego nie zrobilem, ale w mysl prawa jestem winny

dziekuje za pomoc w obydwu tematach

mlkv
 Wysłana - 23 lipiec 2009 10:42      [zgłoszenie naruszenia]

Znajomy dostał wyrok za to że swoją obecnością blokował możliwość opuszczenia miejsca zdarzenia pobitemu.

Taki paragraf.

Ekspert -

_greg_
 Wysłana - 31 sierpień 2009 14:03      [zgłoszenie naruszenia]

jescze jedno pytanie,
bylem obecny na ogloszeniu wyroku jednak w przeciwniestwie do moich kolegow nie otrzymalem nic na pismie, oni mieli jasno podane do kiedy, gdzie i jakie kwoty maja wplacac

zas u mnie padla tylko kwota i nic wiecej, zadnych konkretow, wyrok na pismie do domu nie przyszedl, co powinienem zrobic? sam sie pofatygowac do sadu i spytac/poprosic u wyslanie wyroku? czy moze czekac az oni mi to przysla?

mlkv
 Wysłana - 31 sierpień 2009 15:00       [zgłoszenie naruszenia]

"sam sie pofatygowac do sadu i spytac/poprosic u wyslanie wyroku?" - si. Najlepiej oszczędź wszystkim fatygi i sam pobierz w sądzie odpis wyroku.

Ekspert -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

pobicie ciag dalszy

Warto przeczytać: Myjnia bezdotykowa samoobslugowa - ktos ma? | Co mi grazi?? | Kurs Euro | Urząd skarbowy- kara | Podpis elektroniczny, prośba | allegro - skrabowka? | Jak Zagrac na Gieldzie ?? POczatkujacy | Limit zwalniający z VAT - 10,000 EURO | syndrom gorących kartofli | zlecenie a lojalka | Doradca podatkowy | Umowa o dzieło na prace projektowe | wyłudzenie? | 100dniowka + łamanie prawa? | Jaki dowod wplaty dostarczyc do celnego jesli placile PayPal??? | prawo jazdy tymczasowe w wielkiej brytanii | wizazu | skanu dyplomu | renault laguna 3 | renault laguna III | seks historie | przedluzenie swiadczenia rehabilitacyjnego | impka | sypianie z inzynierem troche mnie ratuje | rino | leszek sld | adaptacja filmowa | hologram | nalepki na legitymacje | Jacek Szmatloch | dupa ludzkości raju pozbawiła | wymazona sciezka | dania skat | praca bmw | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2019 SFD S.A.