FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 1877 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
podatek od spadku 
[powiadom znajomego]    
Autor "podatek od spadku"   

INSOMNIA
 Wysłana - 12 listopad 2004 11:34        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

jak obliczyc kwote podatku od spadku , gdzie wartość gruntu jest 735840 zł, a kwota wolna jest w pierwszym progu czyli 9637 zł. Wszytko dzielone na trójke dzieci.Prosiłabym o objaśnienia w obliczeniach ;)

curf
 Wysłana - 13 listopad 2004 12:10      [zgłoszenie naruszenia]

Chyba ktoś z Forum zna się na obrocie nieruchomościami, więc niech ew. skoryguje moje wyliczenie: ok. 15,8 tys zł.
(pierwsza grupa spadkobierców w trzecim progu to podatek 7%)

PROSZĘ NIE ZWRACAĆ SIĘ DO MNIE MAILEM O WYKONANIE GRAFIKI :-)

Specjalista -

Tommygun
 Wysłana - 15 listopad 2004 10:10      [zgłoszenie naruszenia]

czy w spadku są brane pod uwagę tylko dzieci?
napisz kto jest brany pod uwagę przy dziedziczeniu i ile osób trzeba wziąć pod uwagę, czy na pewno to będzie od kwoty ponad siedmiuset tysięcy?

wyszło mi dokładnie 15878,29 zł

NIE ZRZEKAJ SIĘ TAKIEGO SPADKU! są różne możliwości, może ktoś chce Ci "nagadać" żebyś się tego zrzekła, wiem że spadki to delikatna sprawa ale trzeba brać co się należy

Zmieniony przez - Tommygun w dniu 2004-11-15 10:43:46

Specjalista -

Tommygun
 Wysłana - 15 listopad 2004 10:56      [zgłoszenie naruszenia]

acha objaśnienie - kwotę spadku dzieli na sparkobierców stosownie do ich udziału w masie spadkowej
tak otrzymaną kwotę pomniejszasz o kwotę wolną - wspomniane 9 tys z groszami,
tak otrzymany wynik należy podstawić do obliczenia kwoty podatku wg. skali podatkowej - art. 14-15 ustawy, zatem
odejmujesz od tego 20556 i mnożysz otrzymany wynik przez 7%, dodajesz do tego 822zł 20 gr - te zabiegi wynikają ze skali podatkowej, podatek od spadków jest podatkiem progresywnym, stąd taka konieczność
otrzymany wynik jest kwotą podatku należnego, lepiej żebyś przeczytała ustawę a dowiesz się o terminach płatności itp. jeżeli nie czujesz się na siłach zwróć się z tym np. do biura rachunkowego

Zmieniony przez - Tommygun w dniu 2004-11-15 11:01:27

Specjalista -

VLAD.IV
 Wysłana - 15 listopad 2004 11:07      [zgłoszenie naruszenia]

jaka to kwota? siedemset ileś tam tysięcy.. czy siedemdziesiąt ileś?

Sons Of The Gods Today We Shall Die
Open Valhalla's Door
Let The Battle Begin With Swords In The Wind
Hail Gods Of War

Znawca -

VLAD.IV
 Wysłana - 15 listopad 2004 11:12      [zgłoszenie naruszenia]

i nie rozumiem jak sie można "zrzekać" (cokolwiek to znaczy?) spadku... o tak dużej wartości.. paranoja...

Zmieniony przez - VLAD.IV w dniu 2004-11-15 11:13:43

Sons Of The Gods Today We Shall Die
Open Valhalla's Door
Let The Battle Begin With Swords In The Wind
Hail Gods Of War

Znawca -

curf
 Wysłana - 15 listopad 2004 11:24       [zgłoszenie naruszenia]

{[(735840/3 - 20556)] - 9637} * 7% + 822,20 = 15878,29

PROSZĘ NIE ZWRACAĆ SIĘ DO MNIE MAILEM O WYKONANIE GRAFIKI :-)

Specjalista -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

podatek od spadku

Warto przeczytać: Pytanie o PayPal | Kiedy i co trzeba płacić | sad pracy wezwanie w charakterze swiaka mozna nie odbierac? | Śnieg | Filmy online | Odliczenie dzieci (2009) oraz Internet | czy moge ponieść jakies konsekwencje | Ebay +wysyłka +cło | Informacja do kogo należy dany budynek | Nakaz zapłaty | Czy jest taka możliwość...? | Dość skomplikowana sprawa, prosze o pomoc | Amnestia Powszechna | Od kiedy obowiązują nowe przepisy na prawo jazdy? | awantura o kase | Wdanie się w bójke | karachan | xapatan | manio_ | SKOWYRNY | defy | karaoke | killer karaoke | slodki skurwiel | lodzik | aucie | imprezie | szczerbinka mauzer | la noche | darmowe mp3 | swiebodzin | pomnik chrystusa | tomiz89 | Fromm | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.