FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 4821 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Nasze Szkoły
polibuda i kursy 
Wyślij odpowiedź [powiadom znajomego]    
Autor "polibuda i kursy"   

plebs70
 Wysłana - 19 luty 2014 00:01        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Witam ;)

Niedawno zacząłem naukę na polibudzie w Gliwicach, kierunek MiBM, wszytko fajnie gra. Bez problemów. Jak narazie zakończyłem 1 semestr , wiem że czekają mnie gorsze rzeczy ale dam radę ;)

Mam okazje na fajne kursy. Przy szkole działa jedna z nielicznych firm z kursami inżynierskimi, emt-system. Opinie mają dobre. Kursy mam o 50% taniej i chciałbym to wykorzystać.

Aktualnie planuje jakieś z hydrauliki siłowej , z pneumatyki. Później jakieś programy graficzne i ansys. Chciałbym tak równomiernie chodzić na kursy, z tym co mam na uczelni.Wiem że jak zrobię kursy to trochę kiepsko bo trzeba mieć praktykę ale zawsze lepiej mieć więcej wiedzy niż mniej.

Moje pytanie, czy się opłaca takie coś? W grę wchodzi ok 17-20k, rodzice mówią żebym się zastanowił itp sprawy. Myślałem sobie, że kurcze inwestuje w siebie, i to mi się chyba zwróci. Równie dobrze mógłbym kupić po studiach brykę. Problem w tym że się nie orientuje w przemyślę, co się opłaca a co nie. Nawet nie wiem co chce robić po tych studiach bo jest dość sporo możliwości, niby coś tam wiem a tak naprawdę nie wiem nic ;)) Również dobrze mógłbym poczekać 2 lata i już konkretnie uderzyć w daną rzecz...

Proszę o odpowiedzi :)
Pozdrawiam

Zmieniony przez - plebs70 w dniu 2014-02-19 00:02:47

P4tr1ck
 Wysłana - 19 luty 2014 00:12      [zgłoszenie naruszenia]

Najlepsza inwestycja to inwestycja w siebie. Tę brykę zawsze możesz skasować, ktoś może ukraść i tyle z tego będziesz miał. A tutaj masz konkretne umiejętności na ręku + potwierdzenie, że nie siedziałeś całe studia z cytrynówką po krzakach, więc pewna korzyść dla kariery.

Tylko, czy Cię to w ogóle interesuje. Idź to tej firmy, zobacz jak to wygląda, sprawdź co to za uprawnienia/certyfikaty i gdzie są honorowane, popytaj ludzi, którzy je pokończyli, albo pracują w tej dziedzinie. Dobrym pomysłem będzie rozmowa z kilkoma osobami na uczelni, młodym doktorem jak i starym profesorem. Wejdź również na oferty pracy i zobacz, jak wygląda aktualnie rynek pracy. Zrób rozeznanie i zdecyduj, co Ci się bardziej podoba.
Poza tym jeśli siano nie jest problemem, to dołożyłbym do tego język obcy. Dobrze się zakręcisz to jeszcze dobre praktyki gdzieś załapiesz.

Nie umiesz szczęścia zauważyć?
Może za wysoko patrzysz.

Ekspert -

plebs70
 Wysłana - 19 luty 2014 00:59      [zgłoszenie naruszenia]

mnie to wszystko ciekawi ;)) sprawa jest taka że nie ma innej takiej firmy, jest jeszcze jedna ale mają szkolenia tylko z programowania.Wiadomo że z Anysysem czy Catią to pójdę do firmy stricte zajmującej się tym tematem, też mają zniżki :D Jak patrzyłem na listę ich klientów to są tam topowe firmy , więc jest chyba oki. Chodzi mi też w dużej mierze o te zniżki. Wiadomo trzeba cały czas się uczyć, doszkalać ale zamiast 3500 mogę zapłacić o połowę mniej.

Powiem Ci że jest tyle rodzajów inżynierów że cały czas odkrywam coś nowego :D

Ang jak najbardziej na tak, kupiłem nawet kurs w lingua ale po 2 tygodniach zrezygnowałem, gorzej niż w LO. Uczę się samemu ale może w przyszłym roku jakieś korki ale już konkretnie pod wyjazd. BO jak będzie lipa w Polsce to mnie tu nic nie trzyma ;)

P4tr1ck
 Wysłana - 19 luty 2014 01:16      [zgłoszenie naruszenia]

To pogadaj jeszcze z kimś branży/uczelni co poleca, co się przyda itd. Ang samemu nie wystarczy, bo bardzo ważne są konwersacje. Im szybciej zaczniesz tym lepiej. Dodatkowym atutem będzie pewnie niemiecki, norweski lub holenderski, ale to już zależy gdzie byś chciał celować. Ogarnij jeszcze jakąś organizacje studencką czy koło naukowe. Poza imprezami można załapać się na ciekawy projekt, konferencje, wyjazdy, praktyki (nawet zagraniczne) oraz zdobyć ciekawe kontakty. Dodatkowo, w razie ubiegania się o cokolwiek na uczelni będziesz miał co napisać w podaniu.

Może za wysoko patrzysz.

Ekspert -

Wisniowiec
 Wysłana - 19 luty 2014 01:18      [zgłoszenie naruszenia]

Z jakim native speakerem angielski ogarnij.
MiBM a jaka specjalność?

Dobre lekarstwo jest zawsze gorzkie.

plebs70
 Wysłana - 19 luty 2014 21:54      [zgłoszenie naruszenia]

1 semestr inżynierskich więc nie wiem, ale mam szeroki wybór.

P4tr1ck
 Wysłana - 20 luty 2014 02:17      [zgłoszenie naruszenia]

sprawdź priv

Może za wysoko patrzysz.

Ekspert -

szczypek90
 Wysłana - 15 marzec 2014 23:48      [zgłoszenie naruszenia]

na 1. semestrze to ja bym się martwił jedynie wyczyszczeniem ECTSów, w kursy zainwestuj 2 semestry przed dyplomem.
lepiej zajmij się nauką dwóch języków, jeśli będziesz przykładał się do studiów plus samemu coś działał to wykosisz 90% polskich i zagranicznych absolwentów na starcie.
Dużo możesz nauczyć się samemu, HELION i politechniki maja świetne książki z podstawami, dzięki temu możesz przeskoczyć od razu na kursy dla zaawansowanych

[http://www.szort.pl/ankieta11]

Znawca -

koolar93
 Wysłana - 17 marzec 2014 20:57      [zgłoszenie naruszenia]

jw. Dodam jeszcze, że warto zastanowić się konkretnym działem MiBM, bo każdy z tych kursów może okazać się być z nieco odmiennej dziedziny i tak naprawdę nauczysz się podstaw wszystkiego, a niczego konkretnie.

Na obecna chwilę proponuję rozwój zagadnień z zakresu oprogramowania CAD/CAM. Uważam, że nauka i praca w programach jest znacznie ciekawsza niż samo wertowanie książek

Szczesio
 Wysłana - 20 marzec 2014 19:17      [zgłoszenie naruszenia]

Podepnę się pod temat. Studiuję mibm na 4 semestrze. W sumie to zawsze bardziej mnie do praktycznych spraw ciągnęło niż rysowania i jakoś nie widzi mi się praca w biurze. Warto uczyć się w tym wypadku Cada itd czy raczej podstawy Cada/inventora i rzeczy które bardziej mnie interesują? W sumie projekty na PKM mamy robić odręcznie , więc w tej chwili nic mnie do tego Cada nie zmusza..

szczypek90
 Wysłana - 20 marzec 2014 23:47      [zgłoszenie naruszenia]

co masz na mysli piszac "praktyczne sprawy" ?

[http://www.szort.pl/ankieta11]

Znawca -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 2 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia | Wyślij odpowiedź

polibuda i kursy

Strony: 1 2

Warto przeczytać: Bio-chem | Jedynka z polskiego na lekcji matematyki | AWF | KREDYT STUDENCKI | Co wybrac? | Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej - Wrocław | szkoły wojskowe | publicystyka ekonomiczna i public relations Akademia Ekonomiczna Poznań | Italianistyka w WSSM w Łodzi | rozmowa kwalifkacyjna na studia II stopnia, jak wyglada? | rezygnacja ze studiów | Kilka pytań odnośnie studiów informatycznych | bezpieczeństwo narodowe | szkolne zachowania | Szkoła | PROFIL LOGISTYCZNY! | brook | JVC | giżycko | dupa muchy | samosieja | zona dala sie wymacac | dj ryba | stodoły | stodole | damme van damme | mick jagger | stare zdjęcia rock | LPC | mi sie widzi taki Testo | biedzie | słabiej | zerżnięta | co zrobić zeby lekarz wystawił l4 | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2017 SFD S.A.