FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 3957 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Polityka
porwanie, egzekucja? 
[powiadom znajomego]    
Autor "porwanie, egzekucja?"   

ziemon
LADY
 Wysłana - 8 luty 2009 10:45        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

[http://www.rp.pl/artykul/2,260044_Talibowie__zabilismy_polskiego_geologa.html]

[wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80277,6246966,Talibowie__Cialo_Polaka_oddamy_po_spelnieniu_zadan.html]

Jestem ciekawa Waszych opinii na temat tego zdarzenia. Jest już temat w hydzie, ale wypełniony bluzgami, czego wolałabym tu nie widzieć.
[http://www.insomnia.pl/Talibowie_%C5%9Bci%C4%99li_Polaka.-t606397.html] tu link do tematu

wypowiedziało się już sporo różnorakich ekspertów, niestety widać również podział polityczny w tej sprawie, np. Polko który lekko dokopuje premierowi, sam związany z kancelarią prezydenta, ale to już jakby na marginesie

Zastanawia mnie ogromna liczba osób które optują za pójściem na wszelką ugodę z terrorystami. Mowa jest o zapłaceniu okupu i spełnieniu wszelkich żądań. Podstawową konsekwencją takiego działania jest przecież wystawienie wszystkich innych Polaków znajdujących się w rejonach, powiedzmy, mało spokojnych na niebezpieczeństwo. Skoro Polska płaci okupy - zachęta dla innych porywaczy. I nie chodzi o Talibów oraz Pakistan, ale inne tereny. Dalszą konsekwencją jest zwiększona ilość porwań cudzoziemców w ogóle.
A że odbywa się to w konkretnym celu i bez żadnych ceregieli świadczy śmierć dwóch ochroniarzy oraz kierowcy porwanego Polaka.

Często też powołują się komentatorzy na GROM. Zastanawia mnie czy amerykańskie filmy z happy endem mają aż takie przełożenie na wyobraźnię, bo z niektórych wypowiedzi wynika że GROM to taki oddział nieśmiertelnych, wyposażonych we wszystko ze szklaną kulą do szukania miejsca przetrzymywania Polaka na czele. Lądują z nieba, ratują porwanego, zabijają niedobrych Talibów i cała historia kończy się łzami na lotnisku... Lekkie oderwanie od rzeczywistości tu widzę.

Natomiast z pkt widzenia opinii publicznej to ciekawi mnie czy będzie sprawdzone czy aby na pewno wszystko zostało zrobione w ramach negocjacji MSZ, zarówno naszego jak i pakistańskiego. Im większy szum i im więcej nagłaśniania sprawy oraz wyciągania konsekwencji, tym większa szansa że tragedia taka się nie powtórzy.

[cafewitteveen.files.wordpress.com/2011/09/b5rip.jpg?w=419&h=334]

Without data you are just another person with an opinion.

Specjalista -

Kazam
P I G U Ł K A
 Wysłana - 8 luty 2009 11:21      [zgłoszenie naruszenia]

trzeba zaczac od nazywania rzeczy po imieniu - to nie jest zadna egzekucja ale brutalne zabojstwo za ktore wine ponosza tylko i wylacznie talibowie

Regggie
PUMBUS
 Wysłana - 8 luty 2009 11:56      [zgłoszenie naruszenia]

nie zabojstwo, tylko morderstwo

"Wiedzie mnie po wlasciwych sciezkach, przez wzglad na Swoje imie.
Chociazbym chodzil ciemna dolina, zla sie nie ulekne, bo Ty jestes ze mna"

"Pozwol mi zwyciezyc, a jesli nie zdolam, pozwol mi byc dzielnym w mej walce."

Znawca -

Pitrekkk
Laska
 Wysłana - 8 luty 2009 12:17      [zgłoszenie naruszenia]

Przychylam się do tego co powiedział Polko, gdyż premier powinien być bardziej powściągliwy i gadanie, ze okupu nie zapłaci nie było na miejscu -względy bezpieczeństwa powinny być zachowane.
Generalnie płacenie okupu, w zamian za uwolnienie geologa, nie jest dobrym pomysłem, gdyż pewnie na tym incydencje by się nie zakończyło, ale mógł zachować to dla siebie.

Znając życie pewnie nie wiele się zrobiło, aby doprowadzić do uwolnienia porwanego.. wiec teraz każdy będzie zrzucał winę na każdego, a całej prawy i tak nigdy nie poznamy.

.

anitkia18
 Wysłana - 8 luty 2009 12:47      [zgłoszenie naruszenia]

Po pierwsze: talibowie źle wybrali porywając Polaka. Ani nie mamy armii jak USA żeby im zrobić wjazd, ani nie mamy tyle hajsu jak Niemcy, żeby płacić okupy. Nie mamy też wtyk żeby uwalniać ich towarzyszy.
Po drugie: Rząd nawet nie umie się skontaktować z talibami żeby sie upewnić czy geolog żyje...:/

Skarbowy
 Wysłana - 8 luty 2009 12:48      [zgłoszenie naruszenia]

Który rząd?

Ciężko być zaje*istym, ale staram się to znosić z podniesionym czołem.

anitkia18
 Wysłana - 8 luty 2009 12:57      [zgłoszenie naruszenia]

Nasz i ten arbski. Ogólnie sobie to olali

Skarbowy
 Wysłana - 8 luty 2009 13:03      [zgłoszenie naruszenia]

A, widzę koleżanka po specjalizacji w negocjacjach kryzysowych. Chwalić, chwalić. Skąd zatem czerpiesz wiedzę, że nie próbowali się skontaktować? Masz dostęp do dokumentów z gryfem tajności, w których to opisano?

Ciężko być zaje*istym, ale staram się to znosić z podniesionym czołem.

Kazam
P I G U Ł K A
 Wysłana - 8 luty 2009 13:04      [zgłoszenie naruszenia]

po pierwsze zabojstwo i morderstwo to to samo wiec nie rozumiem uwagi

po drugie "Rząd nawet nie umie się skontaktować z talibami żeby sie upewnić czy geolog żyje" to chyba zart

w jaki sposob mieli sie skontaktowac? wyslac kogos? zeby talibowie mieli juz dwoch zakladnikow? czy moze zadzwonic?

po trzecie postawa premiera w sprawie okupu jest jak najbardziej prawidlowa

pozostawianie niedomowien w tej kwestii moze okazac sie tragiczne w skutkach pozniej - na zasadzie "wtedy nie zaplacili ale moze teraz zaplaca"

ale to i tak jest nieistotne bo nie bylo zadan okupu ale zadania polityczne /wycofanie wojsk, uwolnienie wiezniow/

i na koniec powtorze sie - zrzucanie odpowiedzialnosci na kogokolwiek oprocz talibow jest lagodnie mowiac niemadre /zreszta odpowiedzialnosc mozna zrzucac nie tylko na rzad ale i na prezydenta bo jest zwierzchnikiem sil zbrojnych na szefa bbn na macierewicza za rozwalenie wywiadu itd/

no ale jak zwykle w takich sytuacjach teraz 10 milionow polakow jest specjalistami od uprowadzen obcokrajowcow i wspolpracy miedzynarodowej

Zmieniony przez - Kazam w dniu 2009-02-08 13:06:09

Pitrekkk
Laska
 Wysłana - 8 luty 2009 13:16      [zgłoszenie naruszenia]

pozostawianie niedomowien w tej kwestii moze okazac sie tragiczne w skutkach pozniej

w moim odczuciu udzielanie wymijanych odp. było by bardziej na miejscu, ewentualnie powstrzymanie się od jakiejkolwiek głosu w tej kwestii.
skoro nie chcą płacić, nie chcą żadnego z naszych wypuścić, wiec na *** nam on potrzebny.

no ale jak zwykle w takich sytuacjach teraz 10 milionow polakow jest specjalistami od uprowadzen obcokrajowcow i wspolpracy miedzynarodowej

10mln plus jeden, w końcu tez zabrałeś glos i piszesz, kto jest winy, a kto nie..
..

.

ziemon
LADY
 Wysłana - 8 luty 2009 13:17      [zgłoszenie naruszenia]

kazam sog nie wchodzi
szczególnie ostatnie zdanie - nagle okazuje się że cała Polska zna się na skokach narciarskich, piłce ręcznej, porwaniach, cenach ropy oraz kredytach hipotecznych

Pitrekk - plus dwa ja zaczęłam ten temat

Zmieniony przez - ziemon w dniu 2009-02-08 13:18:38

[cafewitteveen.files.wordpress.com/2011/09/b5rip.jpg?w=419&h=334]

Without data you are just another person with an opinion.

Specjalista -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 8 stron.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

porwanie, egzekucja?

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8

Warto przeczytać: UE to nowy Związek Socjalistycznych Republik Europejskich | .....:::::: Nowy Podpis Działu Polityka!! ::::::..... | odpowiedzialność vs. system;-) | Socjotechnika a demokracja | Kto sfinansował nazizm w Niemczech? | "W Sejmie rocznicowe obchody, bez prezydenta i premiera. Kaczyński: Mam inne plany" | Wspólna mądrość polityczna-co to jest? | Wybory do Parlamentu Europejskiego - głosowałeś czy nie? | Kogo wlasciwie wybralismy do parlamentu europejskiego? | Kibolska mentalność wyborców. | 4 lata rządów prawicy | Lewica i prawica w III RP | Czy opodatkować związki religijne? | Jerzy Buzek jak szef Europarlamentu | Gdybym miał władze... | Irlandzkim Targiem? | po jakim czasie | sms | wrocic | dziewczyna | co brał Zyzz | Zyzz | vodicque | hasla | hasła | cebularz | pęknięty ząb | shimajiro | rosja | rosja stan umysłu | eripe | ola-szwed-playboy | śmieszne fotki | co zrobic zeby anal nie bolal | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2019 SFD S.A.