FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 4243 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
potrącenie 2 osób na pasach 
[powiadom znajomego]    
Autor "potrącenie 2 osób na pasach"   

mat2005
 Wysłana - 8 maj 2008 15:43        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Witam! Sprawa wygląda następująco: złe warunki atmosferyczne, tory tramwajowe, jadę lewym pasem, (2 pasy w jedną 2 w drugą) przejście dla pieszych, przede mną jedzie auto z ciemnymi szybami nagle (nic nie widzę przed nim), nagle zmienia pas przez podwójną ciągłą pod prąd, jadę za nim nie zdarzyłem nic zrobić nie miałem gdzie uciec, potrąciłem 2 osoby - złamana kość udowa u gościa i kość ręki jakaś u kobiety, auto z ciemnymi szybami przede mną oddaliło się z miejsca zdarzenia, udzieliłem pomocy tym osobą wezwałem karetkę policję, przykryłem kocem itp. osoby ,które były na miejscu potwierdzają moją wersje, co mi grozi? zero pkt karnych, nie karany.

RWD only

piotrusxtc
 Wysłana - 8 maj 2008 16:00      [zgłoszenie naruszenia]

generalnie jak na pasach to bedziesz mial ciezko. De facto Ty spowodowales wypadek. Tak wiec jestes sprawca przestepstwa okreslonego w art. 177 par. 1 KK - pozbawienie wolnosci do lat 3 (zalezy jakie jest to zlamanie nogi - jesli stanowi ciezki uszczerbek na zdrowiu w rozumieniu 156 KK to bedzie odpowiedzialnosc z art. 177 par. 2 KK - pozb. wolnosci od 6 miesiecy do 8 lat).
Dodatkowo oczywiscie mozliwy:
- obowiazek naprawienia szkody - 46 KK oraz
- nawiazka na cele spoleczne - 47 KK.
47 KK stanowi, ze nawiazka za umyslnosc wiec tutaj chyba odpada.
Naprawienie szkody moze byc objete postepowaniem na rozprawie karnej na wniosek pokrzywdzonego albo w osobnym postepowaniu cywilnym na zasadach ogolnych kodeksu cywilnego (m. in. 415 KC.).

to od strony teoretycznej wiec lepiej niech Donio zweryfikuje

Dodatkowo szukajcie tego drugiego. Marka auta, numer rejestracyjny, kolor, cokolwiek i go znajda migiem.

Zmieniony przez - piotrusxtc w dniu 2008-05-08 16:06:20

seks, alkohol, mordobicie...

kocham konie... - mechaniczne !!

Znawca -

mat2005
 Wysłana - 8 maj 2008 16:08      [zgłoszenie naruszenia]

czyli myślisz ,że mogę iść za to siedzieć?? czy jest możliwość ,że dostanę wyrok w zawieszeniu? jak z uprawnieniami do prowadzenia pojazdu.. nie dostałem ani mandatu ani nic tylko wezwanie na zeznanie z art.177$1

raczej go nie namierzę ponieważ zniknął szybko, ja zamiast spisać blachy czy coś zająłem się poszkodowanymi..

nadmienię ,że nie przekroczyłem dozwolonej prędkości.. tylko ten gość przede mną jechał jakby przeszkody w ogóle nie było i tym mnie zmylił zmienił pan zero kierunku nic podwójna ciągłą.. ja już nie nie miałem możliwości uciekać..

każdą mądrą wypowiedź wnoszącą coś do tematu nagrodze sogiem

Zmieniony przez - mat2005 w dniu 2008-05-08 16:10:17

Zmieniony przez - mat2005 w dniu 2008-05-08 16:11:22

Zmieniony przez - mat2005 w dniu 2008-05-08 16:13:14

Zmieniony przez - mat2005 w dniu 2008-05-08 16:45:11

RWD only

Achoris
 Wysłana - 8 maj 2008 16:46      [zgłoszenie naruszenia]

Stracisz troche kasy.....a pozatym moga ci odebrac prawko na pol roku naprzykład.

poczytaj:

[http://www.grupy.egospodarka.pl/potracenie-pieszego-na-pasach-jakie-konsekwencje,t,132911,2.html]

[http://www.forum.prawnikow.pl/topics3/16036.htm]

"Niewiarygodnie szybki smok w świecie swych wartości...
powstałem z nicości obrałem drogę ku wolności..."

Frotek
 Wysłana - 8 maj 2008 16:57      [zgłoszenie naruszenia]

Nie sugeruj sie moją wypowiedzią bo znawcą nie jestem, ale odpowiadam na twoje pytanie "moge pojsc siedziec?". Nie ma takiej mozliwosci, zebys poszedl do wiezienia za cos takiego, tymbardziej, ze zajales sie poszkodowanymi i wezwales pomoc.

mat2005
 Wysłana - 8 maj 2008 16:59      [zgłoszenie naruszenia]

dzięki za informację, bardzo by mnie zmartwiło również odebranie uprawnień, motoryzacja to swego rodzaju pasja, w ogóle paranoja ,że nie da się ustalić stanu poszkodowanych dzwoniąc do szpitala.. dopiero udało mi się dowiedzieć od policjanta ,który polecił mi zadzwonić do siebie.

RWD only

Frotek
 Wysłana - 8 maj 2008 17:03      [zgłoszenie naruszenia]

Wez pod uwage to, ze nie jechales zbyt szybko, byles trzezwy, odrazu pomogles poszkodowanym, masz na to swiadkow no i oczywiscie, nie masz zadnych punktow karnych itp. W takim wypadku, prawo bedzie przychylne tobie (tak logicznie myslac ;))

mat2005
 Wysłana - 8 maj 2008 17:04      [zgłoszenie naruszenia]

mam nadzieje :) alkomat wykazał 0.00 i nigdy by nie wykazał inaczej swoją drogą..

aha.. zapomniałem dodać bardzo ważnej rzeczy w dniu wypadku nie miałem przy sobie dokumentu prawa jazdy tylko orzeczenie ,że oczekuje na jego wydanie (zagubione dokumenty) dokumenty od auta kompletne, prawko oczywiście odzyskałem, i biorę je ze sobą na zeznania.

dzisiaj idę na spotkanie z prawnikiem (swoją drogą przydało się teraz wykupienie przez mojego Ojca wykupienia ochrony prawnej w 1 z firm) piszcie swoje sugestie. Ja tymczasem będę opisywać co się dzieje w sprawie na bieżąco.

Zmieniony przez - mat2005 w dniu 2008-05-08 17:06:44

RWD only

Kumulus
 Wysłana - 8 maj 2008 17:11      [zgłoszenie naruszenia]

SOG za to, ze nie uciekles.

FUCK YEA.

mat2005
 Wysłana - 8 maj 2008 17:37      [zgłoszenie naruszenia]

nie uciekł bym, wkońcu to ja dopuściłem się tego czynu nie ten gość ,który mi w tym "pomógł", trzeba brać odpowiedzialność za swoje czyny..

RWD only

greku_806
moto.ifd
 Wysłana - 8 maj 2008 17:40      [zgłoszenie naruszenia]

za to ze zachowales sie tak jak powinienes beda jakies okolicznosci lagodzace, ale do paki raczej nie pojdziesz

Live to Ride
Ride to Live ©®

[moto.ifd.pl/] zapraszam!

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 4 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

potrącenie 2 osób na pasach

Strony: 1 2 3 4

Warto przeczytać: Lech Kaczyński | Czas wyborów w USA | Instrukcja dla donosiciela | Wasz ulubiony polityk | Centrum GSM | Jak kupić akcje? | Najznamienitsi Amerykanie wszechczasów... | Ankieta prezydencka | Probel z ZUSem | inflacja a bezrobocie | Wybory prez +do zwolenników lewicy -> Cimoszewic, Miller, etc | Dofinansowanie z UE na rozpoczęcie biznesu... | Czu moga skazać??? | Wojsko | Samolotem do Szkocjii | PASZPORT----POMOCY!!!!!!!!!! | lima | barańska anna | monica belluci | wymowa angielska czasownik w nieregularnych | el po goleniu | nagie polskie aktorki | johanson scarlet | ewa green | zielonogórska | czarny łabędź | kleszcze | polskie seriale | in vitro | carisma rozrząd | flinta | batmani jego trajka | satysfakcja | miałam 9 lat lizałam psu | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2019 SFD S.A.