FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 1957 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
potrzebna pilna porada prawnicza(spadek-kredyty) 
[powiadom znajomego]    
Autor "potrzebna pilna porada prawnicza(spadek-kredyty)"   

INSOMNIA
 Wysłana - 13 listopad 2009 11:39        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Witam Serdecznie

potrzebuje pomocy w sprawach prawnych.
Mianowicie zmarła mi babcia, miala wiele kredytow w kilkunastu bankach na laczna kwote ponat 100tys.. wiekszosc z nich jest ubezpieczona. jedynym spadkobierca jestem ja i z tego co mi wiadomo wszystkie kredyty przechodza na mnie a nie zrzekne sie spadku bo przepada na mnie rowniez dom (nie przepisany wczesniej na mnie) wiec bedzie sprawa sadowa. i problem tkwi w tym ze babcia zmarla w wieku 68 lat.natknalem sie przypakiem na bankowca ktory wytlumaczyl mi ze w prawie polskim jest wyraznie zapisane ze w wieku powyzej 65 lat bank nie moze udzielic kredytu chyba ze na wlasna odpowiedzialnosc bo banki narzucaja same granice wiekowa.wiec jak moja sytuacja przedstawia sie na dzien dzisiejszy? z ubezpieczalni za wiekszosc kredytow dostane wzroty (ile tego jest?ponoc jakis procent od kwoty juz wplaconej na splate kredytu) i czy bede musial nieubezpieczone kredyty splacac czy poprostu zalozyc sprawe w sadzie na umozenie? to prawda z tym polskim prawem ze gdy osoba umrze w wieku wiekszym niz 65 lat to ewentualni spadkobiercy nie musza go splacac? potrzebuje pilnej pomocy od obeznanych w tych tematach, najlepiej jakiegos prawnika.

w wiekszosci bankach juz bylem i powysylalem listy do ubezpieczalni za ich pomoca.
liczy sie dla mnie czas wiadomo z jakich powodow poprostu musze zalozyc sprawe jak najszybciej.
Czy wogole jest szansa na niesplacanie tego kredytu?jest jeszcze mieszkanie do odziedziczenia gdyz nie zdarzyla przepisac jego na mnie ale mowia mi ze jesli nie ma kredytu hipotetycznego (a nie ma) to ze banki nic do mieszkania nie maja chociaz to rowniez jest spadek.
Jestem bezrobotny i w banku powiedziala mi ze w razie odziedziczenia kredytow zeby pisac o umorzenia z powodu nie zdolnosci do ich splaty ale gdzie to niewiem.
Moze mi ktos to sprostowac i powiedziec na czym stoje?

bede niezmiernie wdzieczny za pomoc.
Pozdrawiam

Zmieniony przez - maniek112 w dniu 2009-11-13 11:44:51

doserone
 Wysłana - 13 listopad 2009 18:50      [zgłoszenie naruszenia]

witam cie ,nie jestem specjalistą nie doradzę ci ale po krótcę
opisze sytłację mojego dziadka i ojca
a wiec
1
dziadek bierze kredyt z banku wiek dziadka 68 lat
bank życzy sobie badania lekarskie i oczywiscie kredytu udziela ubezpieczonego !!!
2 dziadek kredyt spłaca w większej połowie
3 dziadek umiera ojciec przejmuje wszelkie zobowiązania, na tamten moment bezrobotny
4 bank żąda splaty reszty kredytu
5 wzywają do spłaty żone dziadka czyli babcie !!!
6 babcia nie opacznie podpisuje kwity i zaczyna spłacać jakąś część tego kredytu jednoczesnie żądając splaty także od ojca
7 ojciec idzie do prawnika ,prawnik przeglada kwity stwierdza że sprawa jest do przepchniecia skoro bank udzielił ubezpieczonego kredytu znając stan zdrowia i go udziela to bierze za to odpowiedzialność , sprawy by nie było gdyby babcia nie podpisała kwitów po roku przepychanek pismami prawników bank po groźbie skierowania sprawy do sądu kredyt umorzył
8 całość trwała prawie dwa lata
9 w miedzy czasie straszenie banku komornikami i takie tam

mam nadzieje że coś pomogłem
bank to był .....jak coś to na pw

baruch
 Wysłana - 13 listopad 2009 21:36      [zgłoszenie naruszenia]

Czy wogole jest szansa na niesplacanie tego kredytu?

Nie, z otwarciem spadku (=śmiercią babci) przechodzą na spadkobierców prawa i obowiązki zmarłego. Tymi obowiązkami są długi spadkowe. Jeżeli nie spłacisz kredytu hipotecznego, zlicytują dom. Jeżeli kredyt nie był zabezpieczony hipoteką, bank zgłosi się bezpośrednio do Ciebe.

to prawda z tym polskim prawem ze gdy osoba umrze w wieku wiekszym niz 65 lat to ewentualni spadkobiercy nie musza go splacac

Nie ten świat. Wtedy wszyscy braliby kredyty w wieku 64 lat i nie spłacali.

Zmieniony przez - baruch w dniu 2009-11-13 21:42:24

brak czasu

Specjalista -

INSOMNIA
 Wysłana - 14 listopad 2009 19:48      [zgłoszenie naruszenia]

dzieki ale moja sytuacja miewa sie troche inaczej mianowicie babcia miala wiele kredytow (zwyklych, nie hipotecznych) wiekszosc jest ubezpieczona i w tym przypadku splaca je ubezpieczalnia (w banku wyslali juz pare wnioskow) ale niestety miala tez pare kredytow nieubezpieczonych rowniez zwyklych.z tego co mi ludzie mowia to w razie gdy nie ma kredytu pod hipoteke na mieszkanie nie maja prawa wejsc a przynajmniej nie powinni sie o tym mieszkaniu dowiedziec.

zaznacze "bankowiec" ktory tez wciskal kredyty ludziom jak to robia inni bankowce powiedzial ze gdy osoba wezmie kredyt majac 64 lata i umrze gdy bedzie miala juz wiecej niz 65 lat spadkobiercy nie musza splacac kredytow gdyz wtedy banki ponoc biora to na wlasna odpowiedzialnosc (czasem daja gdy ta osoba jest rzetelna i splacala wszystkie dotad kredyty w terminie). niewiem czy to prawda czy jest tak zapisane w polskim prawie ale takie doszly mnie slychy wiec tylko przekazuje co wiem i dlatego potrzebuje waszej pomocy, widze i jestem przekonany ze znacie sie na takich sprawach.moglem wczesniej troche niezrozumiale sie wypowiedziec wiec prosze o ponowne rozpatrzenie mojego zapytania.

"Nie ten świat. Wtedy wszyscy braliby kredyty w wieku 64 lat i nie spłacali."

hehe hihih wiem ze fajnie by bylo ale chodzi mi po smierci co wtedy sie dzieje z tymi kredytami gdy (w tym przypadku wnuk) otrzymuje je w spadku.

Zmieniony przez - maniek112 w dniu 2009-11-14 19:52:34

Pawel83-11
 Wysłana - 8 grudzień 2009 17:05      [zgłoszenie naruszenia]

To ja się podepnę z pytaniem, bo pasuje do tematu:
Co jeśli zmarły miał kredyty bez zgody i wiedzy współmałżonka, a bank dopiero po 3 latach od śmierci przysyła zapytanie o spadkobiercę, a dopiero po kolejnym roku wezwanie do spłaty kredytu, wraz z ogromnymi odsetkami, sporo większymi niż sam kredyt. Czy takie odsetki są naliczone prawnie ? Przecież bank celowo zwlekał żeby zarobic. Czy żądać od banku jakiś dokumentów oprócz ummowy kredytowej ? Jest szansa się wywinąć ?
Z góry dzięki za odpowiedź

INSOMNIA
 Wysłana - 8 grudzień 2009 17:28      [zgłoszenie naruszenia]

Wg. mnie rozwiązaniem jest przyjęcie spadku z dobrodziejstwem inwentarza. Oświadczenie składa się w ciągu 6 miesięcy od dnia otwarcia spadku(czyli dzień śmierci spadkodawcy) przed sadem albo notariuszem. Odpowiada się całym majątkiem jednak do wysokości aktywów spadku ustalonych w inwentarzu. Nie radze zatajać, żadnych składników majątku, bo zrobi sie nieprzyjemnie.

Pawel83-11
 Wysłana - 8 grudzień 2009 17:58      [zgłoszenie naruszenia]

Sprawa spadku juz jest dawno zamknieta. Ale czy bank może domagać się odsetek za te 3 lata , skoro nikogo nie próbował nawet powiadomić?

INSOMNIA
 Wysłana - 8 grudzień 2009 18:00       [zgłoszenie naruszenia]

ja pisalam co do pierwszej sprawy;)

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

potrzebna pilna porada prawnicza(spadek-kredyty)

Warto przeczytać: Kredyt/karta kredytowa na własnej działalności | Świadek w Sadzie;d | stypendium socialne, gospodarstwo domowe - pytanie | Paralizator i co nim mogę, dawny temat hobika | Zaświadczenie o niekaralności. | PIT 2010 zarobek ponizej kwoty wolnej od podatku | 10tys jak pomnozyć | wypowiedzenie umowy najmu przez email? | Rejestracja auta "angilka" | Zwrot pieniedzy przyznanych mi przez sad | praca amgisterska | jaki najlepszy miernik ?? | Inwestycja długoterminowa | jak to ugryść? | Czy warto wcześniej spłacić kredyt?? | Mandat | mapa świata | doradca finansowy | Playboy nr192 | xxxxx590 | moskwa | szepratea | 8203095 | bialygk | anatomia upadku | na brzuch | na piersi | jak pić żeby się nie schlać | tabex | wykształcenie podstawowe | gruz | wstawianie filmików | filmików | work and travel UTW | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.