FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 1006 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
potrzebna pomoc(anglia-polska) 
[powiadom znajomego]    
Autor "potrzebna pomoc(anglia-polska)"   

B.J
 Wysłana - 6 lipiec 2008 17:30        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

witam,jestem w anglii od roku i w sierpniu bede wracal do polski(poprawiona matura na lepsze wyniki,wiec bede wracal studiowac w polsce).

i tera potrzebna pomoc.troche tych funtow mam,wiec pytanie: jak najlepiej je przelac do polski?nie mam zadnego konta zalozonego w polsce ,wiec w jakim banku najlepiej.w polsce teoretycznie bede tylko studiowal,wiec raczej nie bede wplacal wiecej pieniedzy na dane konto.czy lepiej wymienic na zlote,czy zostawic je w funtach?

nastepne pytanie brzmi czy musze sie jakos wylogowywac z angielskiego biura pracy(np.jak wyjade do polski,zeby nie placic przypadkiem natinal insurance czy podatku dalej)czy poprostu jak nie bede pracowal,to nie beda mi niczego pobierac.

teoretycznie wyglada tak,ze bede wracal do polski na studia;jezeli sie nie dostane,to mozliwe jest,ze bede wracal dalej do anglii i kontynuwal prace i studia tutaj,czyli ze za 2-3 miesiace znowu wroce,wiec chyba nie bede musial sie od nowa rejestrowac etc...jak to wogole wyglada?

ostatnie pytanie to ile dni wczesniej musze powiadomic pracodawce/menedzera o tym,ze rezygnuje z pracy.dzisiaj jest 6 lipiec,a np.1 czy 2 sierpnia bede mial samolot do polski.tydzien przed wystarczy czy np.lepiej juz teraz powiedziec,zeby potem nie bylo niedomowien(jak to wyglada w/g prawa,a jak praktycznie)

napewno sporo osob,ktore wracaly do polski mialy ten sam problem ,wiec prosze o pomoc

ps.zalozylem w tym temacie temat,bo uwazam iz najbardziej sie nadaje

z gory dziekuje i pozdrawiam

Pseudnim
Kozak z pomorza
 Wysłana - 6 lipiec 2008 17:43      [zgłoszenie naruszenia]

im wczesniej mu powiesz tym lepiej, nie bedzie sie w****ial znajdzie w tym czasie nowego pracownika... a ze studiami pozno kapke sie ogarnales...tak jak ja bo na wiekszosci uczelni rekrutacja juz sie skonczyla;-(

"Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą."

speedi2
 Wysłana - 8 lipiec 2008 06:57      [zgłoszenie naruszenia]

Nie pracujesz- nie pobierają ci pieniędzy za TAX I Insurance. Pieniędzy nie warto przelewac. Lepiej zawieź gotówke do polski i wymień w kantorze na złotówki, następnie szukaj banku który najlepiej Ci pasuje. Funt leci raczej w dół czyli lepiej nie ryzykowac i wszystko wymieniac.

mlkv
 Wysłana - 8 lipiec 2008 17:52       [zgłoszenie naruszenia]

Z uwagi na drażnienie Mnie powiadomką na priva odpowiadam:

Okres wypowiedzenia umowy o pracę jest wskazany w umowie z pracodawcą bądź agencją pracy. Oczywiście można ich postawić przed faktem dokonanym ( dzisiaj jestem, jutro mnie nie ma ) ale to a) chamskie b) może zrodzić wciągnięcie na czarną listę danego pracodawcy.

Najlepszy bank do transferów to ten który ma podpisaną umowę z PKO BP o tanim koncie na transfery do PL. Northwestern bodajże się nazywa. Łatwo to sprawdzić w necie.

Edit: Sprawdziłem właśnie karty kredytowe - bank który umożliwia najlepsze transfery funtów do Polski to NatWest, nie Northwestern. Sorry za pomyłkę.

Zmieniony przez - mlkv w dniu 2008-07-12 16:36:43

"Real niggers do what they wanna do, bitch niggers do what they can do"

Ekspert -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

potrzebna pomoc(anglia-polska)

Warto przeczytać: Demolka | Podróbka | Właściciel/współwłaściciel samochodu - zniżki | OSP Ratownictwo wodne | Odszkodowanie - dziwna sytuacja | 50 tyś. w co?? | spisanie a studia | Długoterminowa inwestycja | Leasing prywatny a kredyt, co się opłaca? | Zadłużenie kartą kredytową | Dofinansowanie ale nie z urzędu pracy ?? | Prawo jazdy | podatek od kupna auta | Impreza/grill na rondzie. | odwolanie od TWKL... | umowa zlecenie a stypendium | podoba mi się chłopak | ukraińcy | botoks | Jakie prezenty otrzymaliscie | sharp aquos nie reaguje na pilota | kupno prezerwatywy | sex mamuska z synem | zdrada opowiadanie | krzysiek | ni asfaltu | durnowate obrazki | dowcipy o murzynach | nago zdjecia | mariola | sex wyszkow | Paulina Szostak nago | ŚWIERKLANY | nago na plazy | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2019 SFD S.A.