FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 2248 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
prawo konstytucyjne - pytanie 
[powiadom znajomego]    
Autor "prawo konstytucyjne - pytanie"   

piotrusxtc
 Wysłana - 18 czerwiec 2007 22:19        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

oto bardzo zawile pytane z jednego z testow do prawa konstytucyjnego. Jutro, tj. 19 czerwca mam egzamin i przydaloby sie wiedziec
Oto ono:

Sejm może skrócić kadencję przez uchylenie ustawy w tym przedmiocie:
a) bezwzględną większością głosów co najmniej polowy ustawowej liczby poslow
b) wiekszoscia 2/3 glosow co najmniej polowy ustawowej liczby poslow
c) wiekszoscia 2/3 glosow polowy liczby poslow

Ja nie wiem w ogole o co w tym pytaniu chodzi. Na pewno nie o samorozwiazanie sie sejmu uchwala 2/3 glosow ustawowej liczby poslow bo wyraznie mowa w pytaniu o ustawe. Moze ktos czuje sie bardziej oswiecony

Zmieniony przez - piotrusxtc w dniu 2007-06-18 22:20:15

Zmieniony przez - piotrusxtc w dniu 2007-06-18 22:21:12

seks, alkohol, mordobicie...

kocham konie... - mechaniczne !!

Znawca -

LukRecJa
 Wysłana - 18 czerwiec 2007 23:31      [zgłoszenie naruszenia]

hmmm, nie wiem, bo słowo "uchylenie" mnie zmyla.

Ustawą o kadencji jest konstytucja, a ustawę o zmianie konstytucji uchwala Sejm większością co najmniej 2/3 głosów w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby posłów.

ale nie wiem czy ten tok rozumowania jest poprawny. i słowo uchylenie kurde...

[http://www.youtube.com/watch?v=ksiXn6h-gwo]

piotrusxtc
 Wysłana - 18 czerwiec 2007 23:36      [zgłoszenie naruszenia]

nie da sie przeciez uchylic konstytucji... mozna ja co najwyzej zmienic, przeprowadzic rewizje badz znowelizowac jednak o uchyleniu nie ma tutaj mowy.
Beznadziejny test. Zeby tak tylko to jutro zdac na 3 chociaz i olac reszte bo mam dosc tej sesji

to bedzie rzeznia. Ide spac bo im dluzej o tym mysle, tym wiekszy stresior mnie ogarnia. Dobranoc.
Ale pisac dalej moga znajacy sie na rzeczy, sugestie zawsze mile widziane.

Zmieniony przez - piotrusxtc w dniu 2007-06-18 23:39:12

Znawca -

vitoss
 Wysłana - 18 czerwiec 2007 23:39      [zgłoszenie naruszenia]

okurde

wlasnie dzisiaj zaczalem sie zbierać do czwartkowego egzaminu z konstytucyjnego... pytanie dziwnie sformułowane

Piotrek - zapytam skąd masz takie pytanka do egzaminu? u mnie wykładowca też robi testy i kto wie, może wszyscy z jednego źródła czerpią...

Impossible is nothing!

LukRecJa
 Wysłana - 18 czerwiec 2007 23:39      [zgłoszenie naruszenia]

wiem, dlatego uchylenie mi tu nie pasuje
nie przejmuj się.
ja miałam z prawa test jednokrotnego wyboru a w 3 pytaniach było tak, że 2 odpowiedzi z 3 były poprawne

piotrusxtc
 Wysłana - 18 czerwiec 2007 23:44      [zgłoszenie naruszenia]

hm... generalnie to jest z katedry prawa konstytucyjnego WPiA UŁ. Test skladajacy sie z 71 pytan zamknietych wielokrotnego wyboru, ktory zrobil nam cwiczeniowiec na podsumowanie zajec. Bardzo podchwytliwy, zawily i czesto niejednoznaczny. Jesli chcesz to we srode wieczorem bede mial dostep do skanera to moge podeslac. Na powtorke przed egzaminem sie przyda. jesli rozwiazesz go to egzamin powinienes zdac (jak zaznaczyl przeprowadzajacy go doktor). Poza tym zalezy jakie masz prawo konstytucyjne, tzn na jakim kierunku. U nas na prawie to najwieksze hardkory z tego sa. Poza tym 90h wykladu + 30h cwiczen. Oby sie jakos udalo.

Znawca -

LukRecJa
 Wysłana - 18 czerwiec 2007 23:45      [zgłoszenie naruszenia]

powodzenia

piotrusxtc
 Wysłana - 18 czerwiec 2007 23:46      [zgłoszenie naruszenia]

w poprzednich latach z konsty wlasnie (tyle ze inny wykladowca) zdarzaly sie egzaminy typu:
- kilkadziesiat pytan zamknietych wielokrotnego wyboru
- w kazdym pytaniu ok 10 propozycji z czego odpowiedzi poprawne ok 60% z propozycji. To byla masakra dopiero

nie dziekuje
w sumie Lu to moze i byc dobra sugestia biorac pod uwage pozostale pytania brzmiace niejednoznacznie i dosc nieostro

Zmieniony przez - piotrusxtc w dniu 2007-06-18 23:47:53

Znawca -

LukRecJa
 Wysłana - 18 czerwiec 2007 23:49      [zgłoszenie naruszenia]

to tak jeszcze od siebie.
jak już jesteś na ezgamie z prawa - nigdy przenigdy nie zmieniaj pierwszej nachodzącej Cię sugestii.
każde z pytań do którego wracałam i zmieniałam odpowiedź było poprawne w pierwszej wersji. zimna krew i logika do końca.
Tyle wyniosłam

vitoss
 Wysłana - 18 czerwiec 2007 23:49      [zgłoszenie naruszenia]

Też na prawie. Byłbym wdzięczny za test w środę a że są hardkory, to raczej wiem - jeszcze będę na egzaminie musiał sie jakos dogadać z facetem, żeby zaliczyć ćwiczenia mieliśmy też banalną zerówkę, ale z całego roku do zerówki dopuścił 7 <słownie: siedem> osób
powodzenia życzę

u mnie ma być 3/4 pytań jednokrotnego wyboru i 1/4 pytań wielokrotnego

Zmieniony przez - vitoss w dniu 2007-06-18 23:51:08

Impossible is nothing!

piotrusxtc
 Wysłana - 19 czerwiec 2007 00:01      [zgłoszenie naruszenia]

spoczko, w srode najpozniej w tym temacie podesle linka do tego tesciku.

CO ja bym dal za test jednokrotnego wyboru... podobno ma byc wlasnie taki + kilka pytan na krotka odpowiedz. Mysle ze bedzie to np. wpisanie wymaganej wiekszosci badz organu powolujacego np prezesa TK czy 1 prezesa SN etc. Zobaczymy. Generalnie nie czuje sie na silach. Po trzech zerowkach uwienczonych sukcesem juz mi zaczyna brakowac energii na reszte. Oby jutro poszlo i prawie wakacje, zostanie tylko logika (czyli w praktyce wrzesien na naszym uniwerku)
3mac kciuki jutro

Znawca -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 3 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

prawo konstytucyjne - pytanie

Strony: 1 2 3

Warto przeczytać: jak i gdzie sprawdzić czy samochód ne jest kradziony ? | Staż absolwencki - jakie wymagania | Rejestacja w Urzędzie Pracy. | Z cyklu: absurdy eurokolchozu... | jak napisać CV? | Rząd bez Gilowskiej | Rezolucja PE n/t Polski | Czemu ****a nie moze byc 1 staly minister finansow? | praca - umowa zlecenie | książeczka oszczędnościowa | Zagraniczne czeki w Polsce | wyrok za posiadanie | Co grozi ... | TYMCZASOWY PASZPORT/DOWÓD | Brutto, netto | Min. Wojciechowski, pseudonim - "Reagan" | kung fu | carbonara | kamerki on line dziewczyny | pasek | ekipa | herkules | koka | dojscie reką | ataksja | windykacja | seat leon | topos | toposy | zmierzch koks | mielenie krowy | włocławek | jak odzyskac login w orange | siusiak | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2019 SFD S.A.