FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 1685 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
problem z kupcem z allegro 
[powiadom znajomego]    
Autor "problem z kupcem z allegro"   

Siwers
 Wysłana - 31 maj 2009 18:12        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

witam serdecznie,licze na Waszą pomoc. sprowadził mnie tutaj problem który mam od niedawna w związku z człowiekiem który kupił ode mnie produkt za pośrednictwem allegro. Sprawa wygląda tak: wystawiłem na allegro zestaw monet kolekcjonerskich, człowiek który ją wygrał zalicytował je za ok190zl, paczka została do niego wysłana listem poleconym jednak po jakims czasie okazało sie za zagineła, w porozumieniu z kupującym zlożyłem na poczcie reklamacje którą poczta rozpatrzyła po dwóch miesiącach i postanowiła oddać ok70% wartości paczki, czyli 115zł. oczywiście odesłałem tą kwotę kupującemu jednak on żada odemnie zwrotu reszty pieniędzy. straszy mnie policją. w związku z tym pojawia się pytanie, czy jestem odpowiedzialny za to żeby oddawac mu reszte pieniędzy? wydaje mi sie że spełniłem swoje obowiązki i zrobiłem wszystko co mogłem ale niby dlaczego mam ponosić dodatkowe straty za to że paczkę poprostu zgubiła poczta? dlatego prosze o opinie fachowców, czy w świetle prawa musze oddawać z własnej kieszeni reszte pieniędzy?

tasior_88
 Wysłana - 31 maj 2009 18:20      [zgłoszenie naruszenia]

dla goscia musisz wszystko zwrócic tu nie ma chyba nikt wątpliwosci...

Niech nie zdarzy ci się mieć przerwę w życiorysie

Siwers
 Wysłana - 31 maj 2009 18:27      [zgłoszenie naruszenia]

a jaka jest podstawa prawna ku temu? przecież wywiązałem sie z umowy, wysłałem przesyłke, zareklamowałem że zagineła, oddałem mu tą kase która zwróciła poczta, dlaczego wieć to mam z własnej kieszeni oddawać mu reszte pieniędzy skoro paczkę zgubiła poczta...?

Jaroch
 Wysłana - 31 maj 2009 18:28      [zgłoszenie naruszenia]

tasior skoncz pier.dolic...

Siwers poczekaj na wypowiedzi ludzi kompetentnych

from my rotting body Shrooms shall grow and I am in them and That is the Eternity

aadidas
 Wysłana - 31 maj 2009 18:34      [zgłoszenie naruszenia]

Ja powyżej stówki zawsze proponuję wysyłkę ubezpieczoną.

Ty nie zaproponowałeś takowej a kupujący też nie chciał. Ja bym proponował np. zwrot tych 115zł + połowa pozostałej kwoty.

Zmieniony przez - aadidas w dniu 2009-05-31 18:34:46

Siwers
 Wysłana - 31 maj 2009 18:36      [zgłoszenie naruszenia]

no właśnie, poprosze o opinie ludzi siedzących w temacie :)
dodam jeszcze że w mojej aukcji były zaznaczone trzy możliwości odbioru: odbiór osobisty, polecony priorytet i paczka priorytetowa, nie było mowy o paczce ubezpieczonej,ja paczke wysłałem poleconym priorytetem, tymczasem ten człowiek mówi mi że to moja wina bo nie wysłałem do niego paczki ubezpieczonej a on rzekomo pisał mi o tym w mailu. w poniedziałek chce iśc na policje doniesć na mnie, ja mam w pogotowiu wszystkie kwity tj,potwierdzenie nadania, kwity reklamacyjne itp itd, mam sie czego obawiać z tą policją?

Siwers
 Wysłana - 31 maj 2009 23:04      [zgłoszenie naruszenia]

i jak? naprawde nikt sie nie orientuje?

Incrap
 Wysłana - 31 maj 2009 23:10      [zgłoszenie naruszenia]

Moim zdaniem nie masz sie czego obawiac. Generalnie wg. mnie koles niczego nie zglosi na policje, tylko po prostu chce od Ciebie pieniedzy. Skoro masz potwierdzenie nadania, to spij spokojnie.

prezes85
 Wysłana - 31 maj 2009 23:11      [zgłoszenie naruszenia]

teoretycznie nie musisz nic oddawac
ale to jest chamstwo

I just don't know what to do with myself.
Money for nothing and chicks for free.

Weź nie pierdol bejbe.

Siwers
 Wysłana - 1 czerwiec 2009 00:48      [zgłoszenie naruszenia]

dlaczego chamstwo? chamstwem byłoby gdybym zareklamował przesyłke i tą kwote którą oddała poczta przywłaszczył bym sobie. oddałem mu wszystko to co oddała poczta a teraz co? mam być fundacją dobroczynną i oddawać z własnej kieszeni? oczywiście jeżeli prawo tak nakazuje oddam reszte ale wydaje mi sie że tak nie jest i dlateog chce sie tutaj o tym upewnić...

mesiash999
 Wysłana - 1 czerwiec 2009 00:49      [zgłoszenie naruszenia]

masz sie czego obawiać
jestes zobowiazany dostarczyc kupujacemu towar
poczta go zgubiła więc nie dostał towaru
ma prawo zadac zwrotu kasy ,bo nie dostał towaru za który zapłacił
niestety takie jest prawo
wiadomosc pewna raczej ze wzgledu na to ,ze czytam rozne fora prawnicze
i ludzie maja podobne problemy typu zaginiony list itp
a co do policji to nic nie zrobi , bo masz potwierdzenie
i ta sprawa ewentualnie moze byc kontynuowana w sadzie na wniosek
kupujacego
pozdro

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 3 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

problem z kupcem z allegro

Strony: 1 2 3

Warto przeczytać: Pytanie w sprawie oszustwa | Dowód osobisty | Proszę o pomoc | 2 zadania z ekonomii | epracownik | Założenie własnego interesu, prosze o porady | Alimenty | Doradztwo prawne | sprawa sądowa a wyjazd do UK | Pobicie | zasiłek | Autokomis | Wyrok sądu grodzkiego | Zamotana sprawa - co dalej? | Działka- co i jak?? sprzedaz | szantaz?? | sieryj | za bogaty | adexn | ginekolog | zdjecia z imprez | bukmacherka | ciekawe jak ruchac z miłości | miernik lakieru | iphone | Magdalena Soszyńska Michno | wyciek haseł | tusze tonery | arteuza | ateizm | twórczość | nasza twórczość | go pro | silvia saint | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.