FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 1876 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
problem z odzyskaniem pieniędzy 
[powiadom znajomego]    
Autor "problem z odzyskaniem pieniędzy"   

lewylife
 Wysłana - 13 maj 2010 10:58        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Witam wszystkich, mam taki mały problem, pożyczyłem pieniądze rodzinie pół roku temu. Wysłałem je przekazem pocztowym, dzisiaj dzwonię i słysze w telefonie, że po co mi pieniądze, jeżeli mam wystarczająco tych pieniędzy. Oczywiście do tego zostałem jeszcze znieważony, że chytry, ze zły itp. Nie znam się na prawie za bardzo, w jakim trybie wytoczyć powództwo, żeby jak najszybciej odzyskać pieniądze, a nie męczyć się zbytnio z sądzeniem z własną rodziną. Dodatkowo jeszcze po jakim czasie przedawnia się próba odzyskania pieniędzy?

djNokio
 Wysłana - 13 maj 2010 11:15      [zgłoszenie naruszenia]

Nie wiem czy to przejdzie. Jak chcesz udowodnić, że pieniądze były pożyczką, a nie darowizną? Oni mogą zawsze trzymać się zdania, że podarowałeś im kasę, a teraz potrzebujesz pieniędzy i nagle zgłaszasz się po zwrot. Poza tym przekaz pocztowy nie jest żadną umową pożyczki. Tak samo jakby babcia, która wysyła mi co rok na urodziny pieniądze nagle chciałaby zwrotu całości, np z 10 lat

Ja w tym co dobre, leciutkie chce zanurzyc sie i w tym plywać.

baruch
 Wysłana - 13 maj 2010 11:21      [zgłoszenie naruszenia]

Przedawnia po 10 latach.

Masz jakiś dowód pożyczki?

brak czasu

Specjalista -

Eska
 Wysłana - 13 maj 2010 11:30      [zgłoszenie naruszenia]

bo rodzinie to sie daruje pieniadze a nie pozycza. Jak pozyczysz to masz 100% pewnosci ze sie poklocisz i jeszcze beda cie obgadywac po katach nie beda przyjezdzac na jakies rodzinne zjazdy bo beda sie bac ze znowu zostana zapytani kiedy oddadza kase. Takze jak chcesz sie poklocic z rodzina to najlepiej pozycz jej pieniadze. Jak nie pozyczysz to sie zdenerwuja ale za tydzien im przejdzie, jak pozyczysz to masz prze***ane

Jak chcesz wspomoc rodzine to odrazu sie mowi ze to jest darowizna i nie chcesz zwrotu.

Ja bym sie zastanowil czy robic jakiekolwiek ruchy teraz. Chcesz chodzic po sadach z wlasna rodzina? Wydawac kase na adwokata ktory pewnie wiezmie wiecej niz ty pozyczyles?

Ja bym to zrobil inaczej. Zadzwon do nich i powiedz ze darujesz im te pieniadze. Chociaz sa tobie bardzo potrzebne ale widocznie im bardziej jesli tak kantuja rodzine. Powiedz ze nie chcesz sie klocic i czy mozesz wpasc na kawe do nich bo pieniadze im darujesz chociaz masz zla stuacje i bys bardzo potrzebowal tej kasy ale nie chcesz sie klocic z rodzina. Zapewne po takim tekscie masz wieksze szanse ze oddadza niz grozic im sadem a juz nie daj boze sie w tym sadzie znalezc. Szkoda nerow bo kasy napewno nie odzyszkasz bo nawet jak wygrasz to wiecej i tak zaplacisz adwokatowi

no chyba ze to jakas spora kwota to wtedy trudniej byc grzecznym. Chociaz zapewne sporej kwoty bys nie pozyczyl (sporej dla ciebie) wiec nie daj sie wciagnac w klotnie rodzinne, sady i poklocenie do 3ciego pokolenia w przod

!-=PEACE, LOVE & TOLERANCE=- !

Znawca -

lewylife
 Wysłana - 13 maj 2010 11:34      [zgłoszenie naruszenia]

Nie mam żadnego dowodu pożyczki, bo pożyczałem pieniądze rodzinie. Co do rodziny się raczej nie ma podejrzeń, a dziś nagle zwrot o 180%. Sąd oczywiście to ostateczność. Był tylko przekaz pocztowy i nic więcej. Czyli można powiedzieć, że nie mam żadnych szans na odzyskanie utracnych pieniędzy?

lewylife
 Wysłana - 13 maj 2010 11:39      [zgłoszenie naruszenia]

Eska masz racje, życiowa prawda, zrobie tak jak radzisz, wpadne do nich na kawke w niedziele i pogadam. Jak powiedziałem sąd to ostateczność, bo zostałem potraktowany niemile przez telefon, ale 1500zł piechotą nie chodzi i tu zonk.

baruch
 Wysłana - 13 maj 2010 11:45      [zgłoszenie naruszenia]

a już nic.

Zmieniony przez - baruch w dniu 2010-05-13 11:46:43

brak czasu

Specjalista -

B.J
 Wysłana - 13 maj 2010 12:16      [zgłoszenie naruszenia]

w/g kodeksu cywilnego pozyczka ,ktorej wartosc przekracza 500zł powinna byc stwierdzona pismem i tyle.

tym bardziej w Twoim przypadku,kiedy wynosi to 1500zł.ciezko do udowodnienia teraz zwłaszcza,ze nie masz zadnego dowodu pozyczki.

nauczysz sie chociaz,ze z rodzina najlepiej wychodzi sie na zdjeciach

minner
SZPIEG
 Wysłana - 13 maj 2010 12:23      [zgłoszenie naruszenia]

Jak nie masz żadnego przez rodzinę pisma potwierdzającego tą pożyczkę to raczej w sądzie nawet nie masz szans, bo tak byś mógł im wytoczyć sprawę cywilną o zapłatę i tyle.

"Only the deads will see the end of war"
MODERATOR MILITARIÓW od 2007 :-)
INSOMNIA 2013

Specjalista -

INSOMNIA
 Wysłana - 13 maj 2010 12:24      [zgłoszenie naruszenia]

Jakby mi ktoś taką akcję z rodziny zrobił, to bym wyzwał na jakimś rodzinnym zlocie od kvrew i pasożytów

baruch
 Wysłana - 13 maj 2010 12:36      [zgłoszenie naruszenia]

BJ-jak radzisz to radź do końca

a) jezeli przewyższa 500zł to powinna być zawarta w formie pisemnej
b) nie ma rygoru nieważności, czyli formę pisemną zastrzeżono dla celów dowodowych.
c) oznacza to, że nie może być dopuszczony dowód z przesłuchania stron ani zeznań świadków na okoliczność jej dokonania.

ALE wg kc dowód taki może być przeprowadzony, gdy (m.in.) - fakt dokonania czynności będzie uprawdopodobniony za pomocą pisma.
Nasz autor dysponuje odcinkiem przekazu. Wg SN:
w razie sporu w sądzie dokumentem wykazującym, iż czynność została dokonana, może być każdy dokument, którego treść bezpośrednio lub pośrednio wskazuje na fakt dokonania czynności. Nie jest więc konieczne, by pismo to pochodziło od strony, przeciwko której taki dowód będzie prowadzony, ani było podpisane przez jedną ze stron. Może to być dokument prywatny albo urzędowy, list, dowód wpłaty, wycinek prasowy, wydruk komputerowy, telefaksowy, telegram itp (wyrok SN z 2004-09-29 II CK 527/03).

brak czasu

Specjalista -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 2 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

problem z odzyskaniem pieniędzy

Strony: 1 2

Warto przeczytać: Do Amazone i innych znawców ;-)) | Kamery w miejscach uzyteczności publicznej | Praca magister. dotycząca budowania lojalności | Rachunek za kom | pogrózki przez sms czytajcie!!! pilne | List Intencyjny???? | zostałem okradziony na basenie , co dalej??? | Tajemnica bankowa | znaleźne | marketing mix-5P | Policja - wejście do mieszkania | Potrzebuje pomocy :( !!!!!! | Staż w Gminie | Co robic jak sku***syn nie chce wyplacic wynagrodzenia | Prośba o interpretacj - pałka teleskopowa | Praca a renta | niquitin | palenie | football manager 2013 | strzelanki | opowieA>ci o duA?ym penisie | lisekona | swps e learning | praca allianz | harlem shake | penisem | sex filmiki | wszystkie kobiety to | wysypka na ciele zdjecie | chemistry | kupiA,eA> | blonde | zapuszczamy | sasha grey | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2019 SFD S.A.