FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 2321 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
przedsadowe wezwanie do zaplaty 
[powiadom znajomego]    
Autor "przedsadowe wezwanie do zaplaty"   

mesiash999
 Wysłana - 12 wrzesień 2009 00:40        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

siema,
dostalem od allegro przedsadowe wezwanie do zaplaty
,a, tydzien na wplate i teraz pytanie
napisali mi ,ze obarcza mnie kosztami sadowymi itd
czy moga mnie wpisac do krd,biku czy innej listy dlzunikow ?
i jak wyglada egzekucja tych 50zl

anc_kozak
 Wysłana - 12 wrzesień 2009 01:12      [zgłoszenie naruszenia]

do BIK to nie, tam tylko Skoki i banki

do KRD kwota musi byc min. 200 zl i tylko wymienione w ustawie podmioty, allegro się raczej nie łapie

Zmieniony przez - anc_kozak w dniu 2009-09-12 01:13:07

[http://www.theanimalrescuesite.com/]
Pomóż zwierzakom !
"Od tego co masz chciej jeszcze więcej"

Ekspert -

baruch
 Wysłana - 12 wrzesień 2009 08:11       [zgłoszenie naruszenia]

Przedsądowe wezwanie do zapłaty to instrument tzw. miękkiej windykacji. Informują Cię o konsekwencjach prawnych Twojego długu i liczą że zapłacisz, bo o 50 PLN nikomu się nie chce sądzić. Jeżeli nie masz tej kwoty to do nich zadzwoń i poproś o rozłożenie na części. Tak czy owak musisz to zapłacić-im szybciej tym lepiej, unikniesz nieprzyjemności.

Jak wygląda egzekucja? Teoretycznie muszą Cię pozwać a sąd wydaje orzeczenie, klauzulę wykonalności i robotę zaczyna komornik. Wszystkie koszta obciążają Ciebie. W praktyce pewnie sprzedadzą Twój dług (a swoją wierzytelność) jakiejś niemiłej firmie windykacyjnej, która będzie uprzykrzała Ci życie.

brak czasu

Specjalista -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

przedsadowe wezwanie do zaplaty

Warto przeczytać: jak podpisać wyłączność na produkt? | NIP | allegro wysyłka na adres z ustawień konta zamiast z formularza zakupu | Wypowiedzenie umowy najmu, przed okresem wypowiedzenia. | Windykatorzy | Pełnomocnictwo do odbioru prawa jazdy. | Rewizja osobista w miejscu pracy bez zgody pracownika | Przelew na zwyklej kartce? | Wysyłka paczki -zagubiona? | pytanie do tych co pracowali w Anglii i nie tylko | Mandaty | Forma prawna działalności gosp. Pytanie.. | Oświadczenie majątkowe | Dofinansowanie na firme | Kto nam podbiera z emerytury. "Zarobić na emerycie" | Niższy ZUS | użytkownik | dziecko plusy i minusy | Hurri | serial | głosowanie | vialafil | slim fit | gimnazjalistki | kod ograniczeń nokia 5800 | dębica | rodzina | człowiek łokurva | trib | zywa łokurva | za co cenimy | maseczka na twarz dla mężczyzny | yossarian | demotywatory | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.