FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 12996 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
przekwalfikowanie budynku gospodarczego 
[powiadom znajomego]    
Autor "przekwalfikowanie budynku gospodarczego"   

kroffka
 Wysłana - 10 maj 2007 18:18        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Mam problem, chcialbym przekwalfikowac budynek gospodarczy - murowaną stodołe w budynek mieszkalny. Niestety nie wiem jak sie do tego zabrac gdzie uderzyc. Czy mieliscie podobne problemy, jakich dokumentów potrzebowalisie? Dziękuje za odpowiedz

Picnic
SKRINER
 Wysłana - 10 maj 2007 18:46      [zgłoszenie naruszenia]

chyba odpowiedzi nalezy szukac w ustaiwe prawo budowlane, neistety nie mma teraz czasu bu bardziej szczegółowo zajac sie problemem, jak bede miał czas w najbliższych dniach to postaram sie pomóc

zwyciezca typerów: OE 06/07 na insomni [*******/fqf4]
MŚ 2006 na insomni [*******/fqfk] i na sfd [*******/fqf2]

LukRecJa
 Wysłana - 10 maj 2007 18:57      [zgłoszenie naruszenia]

musisz mieć zgodę miasta na przekwalifikowanie.
czyli na nieruchomości musi być zapis, że można przekwalifikować.
Musisz zrobić projekt nowych pomieszczeń i ten projekt dać miastu do zatwierdzenia.
dalej nie wiem, bo nie doszłam do tego momentu

[http://www.youtube.com/watch?v=ksiXn6h-gwo]

ewuu
 Wysłana - 12 maj 2007 15:58      [zgłoszenie naruszenia]

z jakiego miasta jestes?

Lwc
 Wysłana - 12 maj 2007 16:04      [zgłoszenie naruszenia]

jak ma stodole to watpie zeby to bylo miasto :P

ewuu
 Wysłana - 12 maj 2007 16:13      [zgłoszenie naruszenia]

hehe racja:) mnie chodzilo bardziej pod ktory urzad gminy podlega kroofka

jezeli budynek byl stodola a teraz chcesz zeby byl na cele mieszkalne to mysle ze bez projektu sie raczej nie obejdzie. Miasto tzn wydzial architektury Twojego bedzie musial zatwierdzic projekt np "adaptacji czy modernizacji stodoly na cele mieszkalne" i jezeli prace ktore chcesz tam wykonac to cos wiecej niz przesuniecie czy postawienie paru scianek to bedzie chcialo pewnie wydac pozwolenie na budowe/zgloszenie, co juz nie jest fajne i tanie :)No chyba ze chcesz w tej stodole zrobic tylko remont/lub masz dyskretnych sasiadow;) Masz tam juz pociagniete sieci? Wode, prad itp? Jestes wlascicielem dzialki? Czy wymaga ona odrolnienia?
Mam troche za malo informacji

zreszta sam tez mozesz poczytac

ustawa prawo budowlane z dnia 7 lipca 1994. (teks jednolity Dz.U. 2006r. nr 156 poz. 1118)

Zmieniony przez - ewuu w dniu 2007-05-12 16:21:32

ok upewnilam sie jeszcze i wyglada to tak:

Musisz miec projekt zmiany sposobu użytkowania budynku, (raczej urząd zazyczy sobie zwykłego projektu budowlanego) i pozwolenie wyda w drodze decyzji na budowę (przebudowę).
Wczesniej wez z urzedu Warunki Zabudowy albo wypis z planu miejscowego (jezeli takowy istnieje w Twojej gminie dletego pytalam gdzie mieszkasz).

Jak masz jakies pytania do tego to oczywiscie sluze pomoca

Zmieniony przez - ewuu w dniu 2007-05-12 16:41:33

wioleta198
 Wysłana - 2 maj 2008 16:11       [zgłoszenie naruszenia]

chcialabym zapytac co i jak, po koleii mam zrobic chcac przebudowac stodole na mieszkanie....

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

przekwalfikowanie budynku gospodarczego

Warto przeczytać: Zatarcie skazania | Wypadek przy pracy, ZUS i świadczenia. | dofinansowanie | Zgłoszenie na policję przez nieletniego | podrobienie podpisu | problem z rozwiazaniem umowy w orange | urząd skarbowy- kara a pobyt za granicą | Imprezy integracyjne | posiadanie akcji problem | Mieszkanie za odstępne... | Żółtaczka typu C | Jakie auto na homologacje | Ubezpieczenie | % uszczerdku na zdrowiu, kto i co ? | Opłata za nadzór rozdzielni gazu. | Przelew | transport międzynarodowy | gabriela spanic | 2 DJ's Live Mix (second round) | 2 DJ s Live Mix second round | Marooda | 2 DJ s Live Mix second round | michel100 | filanajnen | natalia siwiec ckm | szpadyzor | biseksualny | taksówkarz | zmarszczka | peep show | nerwica | ten pierwszy jest userem | userem | banqueta | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.