FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 10418 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
przekwalifikowanie na dzialke budowlana 
Wyślij odpowiedź [powiadom znajomego]    
Autor "przekwalifikowanie na dzialke budowlana"   

Regggie
PUMBUS
 Wysłana - 27 kwiecień 2009 10:19        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

witam,

interesuje mnie kwestia przekwalifikowanie dzialki rekreacyjnej badz rolnej w budowalna.
w jakich wypadkach gmina zezwala na takie przekwalifikowanie?
jak wyglada sprawa od strony biurokratycznej i ile taki proces trwa?

czy mial ktos z Was z tym stycznosc?

dzieki,
bede sogi,
pozdro,

"Wiedzie mnie po wlasciwych sciezkach, przez wzglad na Swoje imie.
Chociazbym chodzil ciemna dolina, zla sie nie ulekne, bo Ty jestes ze mna"

"Pozwol mi zwyciezyc, a jesli nie zdolam, pozwol mi byc dzielnym w mej walce."

Znawca -

Wasal
 Wysłana - 27 kwiecień 2009 15:45      [zgłoszenie naruszenia]

Podstawą prawą regulującą sprawy związane z kształtowaniem polityki przestrzennej w Gminie jest ustawa z dnia 27 marca 2003 roku o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym.
Jeżeli w Gminie ustalony jest plan zagospodarowania przestrzennego uchwalony po 1 stycznia 1995 roku, bez zmiany tego planu nie ma możliwości przekształcenia przeznaczenia nieruchomości. Zgodnie z art. 59 ustawy, decyzje o warunkach zabudowy nie są wymagane dla terenów, dla których nie ma uchwalonego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego lub plan taki został uchwalony po 1 stycznia 1995 roku.
Wydanie decyzji o warunkach zabudowy jest możliwe jedynie w przypadku łącznego spełnienia następujących warunków:
teren ma dostęp do drogi publicznej;
istniejące lub projektowane uzbrojenie terenu, jest wystarczające dla zamierzenia budowlanego - warunek uznaje się za spełniony, jeżeli wykonanie uzbrojenia terenu zostanie zagwarantowane w drodze umowy zawartej między właściwą jednostką organizacyjną a inwestorem;
teren nie wymaga uzyskania zgody na zmianę przeznaczenia gruntów rolnych i leśnych na cele nierolnicze i nieleśne albo jest objęty zgodą uzyskaną przy sporządzaniu miejscowych planów, które utraciły moc na podstawie art. 67 ustawy z dnia 7 lipca 1994r. o zagospodarowaniu przestrzennym (t.j. z1999r. Dz.U. Nr 15 poz. 139 ze zm.);
decyzja jest zgodna z przepisami odrębnymi.
Zmiana miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego następuje w trybie takim jak jego uchwalenie, tj. uchwałą Rady Gminy, po wcześniejszym przygotowaniu studium. Może Pan złożyć wniosek do burmistrza o zmiany w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego, jednakże nie podlega on rozpatrzeniu w trybie decyzji administracyjnej. Na podstawie art. 7 ustawy, nieuwzględnienie wniosku o zmiany w planie zagospodarowania przestrzennego, nie podlega zaskarżeniu do sądu administracyjnego.

Nie dawja mi Sogow!!!!

[http://www.budnet.pl/Miejscowe_Plany_Zagospodarowania_Przestrzennego_a_zagospodarowanie_dzi,prawo_budowlane,a=707.html]

Ogolnie mowiac to musisz isc do gminy i zapytac.

A szybkosc zalatwiania sprawy zalezy od wielkosci twoich znajomosci i plecow.

członek-mafia.suple.hardcor.pl

minner
SZPIEG
 Wysłana - 27 kwiecień 2009 16:04      [zgłoszenie naruszenia]

Regggie jak będziesz załatwiał to opisz jak Ci poszło. Bo ja mam podobną sytuację, mam działkę rolną położoną przylegle do drogi i do mojego obecnego podwórka gdzie mają dom moi rodzice. Jest to idealna działka na dom z tym że obecnie jest to grunt rolny i to słabej klasy bo V i VI klasa ziemi. Dostęp do kanalizacji będzie, do słupa prądowego też daleko nie ma. Do wody też bym chyba się przebił jakoś. Więc bardzo interesuje mnie ten temat.

No i najważniejsze . KOSZTY ! Jakie Cię wyjdą.

"Only the deads will see the end of war"
MODERATOR MILITARIÓW od 2007 :-)
INSOMNIA 2013

Specjalista -

Regggie
PUMBUS
 Wysłana - 1 maj 2009 11:06      [zgłoszenie naruszenia]

Wasal dzieki !

minner, nie mam zadnego doswiadczenia w tej materii i w najblizszym czasie raczej zalatwiac nie bede, pytam czysto hipotetycznie na przyszlosc.

Kto z Was mial z tym stycznosc?
Prosze o jakies wpisy i opinie.

Dzieki,

Znawca -

MadMan047
 Wysłana - 1 maj 2009 12:42      [zgłoszenie naruszenia]

Z tego co wiem to jeśli chcesz przekwalifikować działkę szybko , kosztuje to około 10-15 tys. a jeśli nie zależy Ci na czasie trzeba słać wnioski do gminy które będą później rozpatrywane w centrali, prawdopodobnie w wawie

Zmieniony przez - MadMan047 w dniu 2009-05-01 12:42:48

"kiedy przyjdą nocą spalić twój dom,
weź pistolet do ręki i rozpierdol im łby zanim wyciągną zapałki"

PanMarcin
 Wysłana - 1 maj 2009 14:58      [zgłoszenie naruszenia]

Specjalista -

MadMan047
 Wysłana - 1 maj 2009 17:28      [zgłoszenie naruszenia]

Nie, reggie bez pleców się obejdzie. Ojciec się kiedyś w gminie dowiadywał o tym odrolnieniu i mu babka tam powiedziała, że jak chcesz szybko sam odrolnić to kosztuje właśnie między 10-15 tys. Nie mam pojęcia dlaczego trzeba tyle płacić. Wydaje mi się, że chodzi po prostu o to aby co dzień nie spływały wnioski do urzędasów o odrolnienie. Działki są odralniane w Polsce raz na kilka lat, nie pamiętam co ile. Idź do gminy i tam zapytaj kiedy będą odralniać i wtedy napisz wniosek. Przykładowo mój ojciec w tym tyg. zanosił wniosek

"kiedy przyjdą nocą spalić twój dom,
weź pistolet do ręki i rozpierdol im łby zanim wyciągną zapałki"

vimario
 Wysłana - 1 maj 2009 23:25      [zgłoszenie naruszenia]

ok a procedura którą ja nazywam " listem ekonomicznym" jest bezpłatna czy też coś się płaci?
bo jak już wspomieliście powyżej to priorytet dość drogi jest

Regggie
PUMBUS
 Wysłana - 9 maj 2009 11:29       [zgłoszenie naruszenia]

up,
up,

Zmieniony przez - Regggie w dniu 2009-06-12 12:15:09

Znawca -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia | Wyślij odpowiedź

przekwalifikowanie na dzialke budowlana

Warto przeczytać: wniosek o zasiedzenie...? | Kredyt unijny | wjzad policji i zabranie PC | KUPNO SAMOCHODU | Co to jest to MBA? | Pytanie z prawa pracy (do Amazone w szczególności) | Gra polityczna | Okazanie | Pieniądze | Czy mozna tak? | Silownia w bloku - wazne pytanie | [giełda] gra.onet.pl/gra | Mit darmowych studiów | Polityka handlowa w Polsce w latach 90-tych | Wzrost Lecha Kaczyńskiego | Zadanie z ekonomii | starsza | stwka wieksza niz zycie | ckm playboy | lg 32lv5300 | Laura Łacz | rap | Raskus | maciej_tbs | kukulek | spirala | kanax123 | nie kocha,ale chce ze mną być | daylette | pittdoggy | daylette tabletki antykoncepcyjne | disco gerls | Monachium | amber | Biznes

Polecamy: KSW | Komputery | Nauka

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2014 SFD S.A.