FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 9276 razy ¬

ROZRYWKA | Pasje i podróże - małe i duże
przesiadka z Ibanez PF-150 (1980r.); Co polecacie? 
[powiadom znajomego]    
Autor "przesiadka z Ibanez PF-150 (1980r.); Co polecacie?"   

Psycho93M
 Wysłana - 17 luty 2014 12:27      [zgłoszenie naruszenia]

Pan Śmierć, wspominałeś coś o Gibsonie, jaki to model?

[http://www.w201w124.com/forum/] - zapraszam

Pan Śmierć
BARON
 Wysłana - 17 luty 2014 13:49      [zgłoszenie naruszenia]

Ten, którego mam? Gibson Les Paul Standard z 1960 roku, nie reedycja tylko wyprodukowany w 1960 roku, kupiłem od typa, który chyba nie do końca go chyba potrafił zidentyfikować, bo zapłaciłem chyba połowę mniej niż powinienem, no ale to była okazja jedna na milion, potem zresztą się zemściło i za akustyczną przepłaciłem tak jak i za wzmacniacz i head, jak się okazało, bo gdybym się wstrzymał z zakupem to bym znalazł dużo tańszą ofertę

Chociaż z drugiej strony - żeby ją doprowadzić do takiej idealnej świetności, że teraz wygląda jak nówka to też trochę włożyłem, więc w sumie się wyrównało, tyle, że rozłożone koszta w czasie, więc tak boleśnie tego nie odczułem Poza tym tak nie boli, bo wiem, że to ta jedyna, na którą de facto czekałem całe życie i już ze mną zostanie, a z roku na rok będzie coraz droższa

Zmieniony przez - Pan Śmierć w dniu 2014-02-17 13:52:46

AD ANCALES, PLEBES!!!! EGO SUM BARON!!!
Veni, Vidi, Banni!%-)
Mafia znających łacinę%-)Baron wszystkich działów%-)
Rada Jedenastu i Inso 2009

Specjalista -

Psycho93M
 Wysłana - 17 luty 2014 14:35      [zgłoszenie naruszenia]

Wydałeś na gitarę równowartość ceny samochodu klasy średniej? O kvrwa

W przyszłości jak będę miał hajs to poszukam Tokaja z lat 80-tych - ta seria "Reborn Old". Ceny na ebayu dochodzą do ponad 2000$. Ogrywałem tam u tego handlarza dwa Tokai Love Rock i były takie sobie. Miał też jakiś wyższy model, ale jak się zapytałem o tą gitarę to: ona nie jest wystawiona jeszcze, a ile bym chciał, no nie wiem ze 4200 - trochę drogo

Reborn Old z lat 80-tych:

ten jest bardzo podobny do tego u handlarza:

Zmieniony przez - Psycho93M w dniu 2014-02-17 14:59:48

Pan Śmierć
BARON
 Wysłana - 17 luty 2014 16:10      [zgłoszenie naruszenia]

Jeśli to cena samochodu klasy średniej to mocno używanego i z dużym przebiegiem, jak mówię - cena była nieadekwatna do tej gitary

Co do Tokaiów to bardzo fajne gitary, jakbyś był kiedyś w USA <> to warto tam kupić, ceny są często mniejsze niż w Polsce, ponieważ tam swojego czasu było bardzo dużo tych gitar, a u nas było tak, że kiedyś te gitary były bardzo tanie (jak i Burny, Greco, itd.), bo mało znane i w pojedynczych sztukach, natomiast teraz ceny mocno skoczyły, bo już renoma tych marek dotarła do Polski plus nadal tych gitar jest u nas mało na rynku wtórnym, stąd teraz momentami trochę są przewartościowane. Jak ktoś pod koniec lat 90. na początku lat 2000 kupił takiego Tokaia to zrobił dobry interes, bo pamiętam jak kiedyś na początkach Allegro widziałem taką gitarę za 800zł, ale też miałem wtedy mgliste pojęcie o japońskich gitarach

Zmieniony przez - Pan Śmierć w dniu 2014-02-17 16:12:56

Veni, Vidi, Banni!%-)

Specjalista -

Psycho93M
 Wysłana - 17 luty 2014 20:29      [zgłoszenie naruszenia]

A co do combo, to nie wiem, w wakacje jak pójdę do pracy i hajs będzie się zgadzał to się zastanowię. Na razie ten Roland mi wystarcza w miarę, czasem chciało by się ukręcić jakieś rasowe brzmienie, ale do ćwiczeń jest ok.
Kiedyś pytałem się znajomego muzyka o Bugerę to powiedział że to chinol i żeby nie zawracać nim sobie głowy (pytałem o kopię Voxa AC30) no i w sumie mogę mu przyznać rację bo oglądałem kiedyś porównanie kopii Marshalla JCM900 z oryginałem i Bugera grała słyszalnie gorzej. Nie wiem może V22 jest inny.

Z podobnych wzmacniaczy podobają mi się Carviny Vintage series. Słyszałem też że Kustom Defender jest niezły wśród budżetowych wzmacniaczy. Peavey Classic też jest chyba niezły. Nie wiem, jakoś do Bugery jestem uprzedzony.

Zmieniony przez - Psycho93M w dniu 2014-02-17 20:45:22

Pan Śmierć
BARON
 Wysłana - 17 luty 2014 22:42      [zgłoszenie naruszenia]

Bugera jest niemiecka, bo to część Behringera, a że skręcana w Chinach - jak większość wzmacniaczy/combo ogólnie i jak wszystkie budżetowe Co do brzmienia to dla mnie wszystko niżej Fenderów i Orange brzmi słabo, bo tak naprawdę o dobrej synergii pomiędzy gitarą za parę kafli i wyżej można mówić tylko w przypadku zestawów (head + głośnik) czy combo za podobną kwotę.

Zmieniony przez - Pan Śmierć w dniu 2014-02-17 22:47:28

Veni, Vidi, Banni!%-)

Specjalista -

Psycho93M
 Wysłana - 18 luty 2014 21:39      [zgłoszenie naruszenia]

A co do gitar to może za jakiś czas pomyślę nad stratem, najlepiej Standard USA, albo jakieś Reissue. A jak mi się zechce grać coś ciężkiego to tylko Ibanez z serii RG, najlepiej Japonia.
To taka moja lista zakupów podobna do tej Pana Śmierć. Z tym że tego strata całkiem prawdopodobne, że będę szukał w wakacje, metalowy Ibanez to w bardziej odległej przyszłości.
No i ten Tokai, ale to już całkiem odległa przyszłość

1)

2)

3)

Psycho93M
 Wysłana - 27 luty 2014 20:51      [zgłoszenie naruszenia]

Zmieniony przez - Psycho93M w dniu 2014-09-14 16:34:26

Psycho93M
 Wysłana - 14 wrzesień 2014 16:46      [zgłoszenie naruszenia]

Na początku października trochę pieniążków mi wpadnie i chcę sobie kupić akustyka/elektroakustyka. Patrzyłem na allegro używanych Tekamine, koszt takiej gitary to około 500zł.

Brzmienie akustycznych Fenderów mi się podoba jeszcze, ale trzeba by było wydać z 750zł .

W kwestii gitar akustycznych to za bardzo się nie znam. Ktoś coś poleci?

Pan Śmierć
BARON
 Wysłana - 14 wrzesień 2014 16:49      [zgłoszenie naruszenia]

Za 750zł to nawet bym nie patrzył w kierunku Fenderów, bo to są chińskie sklejki. Takamine, Tanglewood, Lag, Marris - na te marki bym patrzył w tych pieniądzach.

Veni, Vidi, Banni!%-)

Specjalista -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 8 stron.   poprzednia | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

przesiadka z Ibanez PF-150 (1980r.); Co polecacie?

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8