FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 1297 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
przykąłd obrony koneicznej i jeszcze jdno pytanko 
[powiadom znajomego]    
Autor "przykąłd obrony koneicznej i jeszcze jdno pytanko"   

buby77
 Wysłana - 17 październik 2005 09:58        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

2 pytania mozecie odpowiedziec bo przykłąd obrony koneicznej nie moge ywmyśleć sensownego a na drugie nie znam opowiedzi

1. Podaj przykłady działania w obronie koniecznej.

2. Postępowanie pracownika w przypadku zauważenia wydobywania się dymu z zamkniętego pomieszczenia w chronionym obiekcie.

It's Martini Time
Rock'n'Roll Horrorshow

VLAD.IV
 Wysłana - 17 październik 2005 11:40      [zgłoszenie naruszenia]

sory - gdzie takie pytania zadają?

Sons Of The Gods Today We Shall Die
Open Valhalla's Door
Let The Battle Begin With Swords In The Wind
Hail Gods Of War

Znawca -

buby77
 Wysłana - 17 październik 2005 13:33      [zgłoszenie naruszenia]

na licencję pracownika ochrony

mam już wszystkie odpowiedzi i umiem tylko tych dóch mi brakuje i niemoge znaleźć nic a nic

It's Martini Time
Rock'n'Roll Horrorshow

VLAD.IV
 Wysłana - 17 październik 2005 19:06      [zgłoszenie naruszenia]

tzn wyjasnij mi - bo uwierzyc nie moge - nie potrafisz wymysleć żadnego przyklady obrony koniecznej? Czytałeś w kk co to jest obrona konieczna?

Open Valhalla's Door
Hail Gods Of War

Znawca -

swistu
 Wysłana - 17 październik 2005 20:40      [zgłoszenie naruszenia]

Nie mając żadnego przygotowania, strzelałbym przy użyciu następujących odpowiedzi:
ad.1. Dowolna napaść fizyczna, w wyniku której może nastąpić ryzyko utraty zdrowia lub mienia (np. rabunek przy użyciu noża spręzynowego, groźba bronią palną itd).
ad.2. Natychmiastowa ewakuacja wszystkich osób znajdujących się w pomieszczeniu, odnalezienie źródła dymu oraz powiadomienie odpowiednich służb ratowniczych.

pozdrawiam

buby77
 Wysłana - 17 październik 2005 21:58      [zgłoszenie naruszenia]

valdi wiem co to obrona konieczna tylko nei moge znaleźć sensownego przykłądu

bo iesz mamprzykłąd podany że
ide sobie ulića nagle wyskaują dresy z paami i noze jeden mi przystawia nóż do gardła a ja wtedy wycągam pistoleta i *** w niego

ale ok większość uzna to za opbrne konieczną i przykład wydawał sie spoko ale kupel był na egzaminie i właśnie za to go oblali bo siedzi tam prkurator szukam innego przykłądu

co do ytania drugiego zdecydowanie za mało

soy jak nie wyraźnie ale własnie byłem na amjej popjawce

It's Martini Time
Rock'n'Roll Horrorshow

Publius
 Wysłana - 17 październik 2005 23:34      [zgłoszenie naruszenia]

Jessuu ale przyklad dal/dales. widze ze nawet KK nie czytal nikt z Was :) to ja znam KK pobieznie, a wiem ze przyklad nie teges ;)

na ta ochorone nie trzeba znac kodeksu?

nie urazajac nikogo - ledwo co czytalem w jakiejsc gazecie jak marny poziom sluzb ochorny jest w Polsce...

Pozdrawiam serdecznie,
Publius Enigma
->
Moje wypowiedzi stanowią moją indywidualną ocenę sytuacji na rynku, etc.

buby77
 Wysłana - 18 październik 2005 08:59      [zgłoszenie naruszenia]

no to podaj lepszy

również uważam go za marny więc pyta sie o lepszy bo mi do głowy nic nie wchodzi

mamy wybrane elementy prawa karnego procesowego cywilnego i pracy ale tylko wybrane bo po co nam kodeks karny znac cały ?? ofkorse obrona konieczna to podstawa jest ale przykłądu nei moge wymysleć sensownego wszystkie mi tkaie głupie na mysl przychodzą
a fakt faktem i tak obrona konieczna w naszym państwie jest uzaleznona od sędziego a że sedziowie w 99% nie znaja sie na broni i obezwładnianiu to czasem są jaja przy procesach no ale nie o to w tym temacie chodzi

It's Martini Time
Rock'n'Roll Horrorshow

VLAD.IV
 Wysłana - 18 październik 2005 09:17      [zgłoszenie naruszenia]

buby - rozumując w ten sposob to zaden przyklad nie jest dobry, bo o tym czy zaszły przesłanki pozwalające na uznanie danej obrony jako obronę konieczną decyduje Wysoki Sąd.. a tamten przykład jest jak najbardziej prawidłowy i jako prosty rys sytuacyjny pasuje wg mnie idealnie - atak kilku przeciwników w "ciemnej uliczce", na dodatek uzbrojonych w noze uzasadnia uzycie broni palnej i moze byc obroną konieczną...
Radzę tylko dodać za kzdym razem ze starasz się obezwładnić przeciwników, zranić czy unieruchomić a nie zabić

Zmieniony przez - VLAD.IV w dniu 2005-10-18 09:23:15

Open Valhalla's Door
Hail Gods Of War

Znawca -

buby77
 Wysłana - 18 październik 2005 09:58      [zgłoszenie naruszenia]

nie no to jest jasne że nigdy nie ma się na celu zabic a tylko i wyłącznie obezwładnić w celu odparcia bezprawnego bezpośredniego zamachu na życie i zdrowie

no tylko ze za taki przykąłd ulali kumpla

ale jak to mówią
jak to mówią lepiej być sądzonym niż niesionym

It's Martini Time
Rock'n'Roll Horrorshow

Donio
 Wysłana - 18 październik 2005 20:49      [zgłoszenie naruszenia]

"sedziowie w 99% nie znaja sie na broni i obezwładnianiu to czasem są jaja przy procesach"

buby
jaja sa gdy osoby z Twoim zakresem wiedzy dot. prawa karnego komentuja wydawane wyroki w sprawach dotyczacych obrony koniecznej. Kto wymaga od sedziego aby znal sie na broni i technikach obezwladniania ? NIKT

Sa takie pojecia specjalistyczne jak eksces intensywny i ekstensywny, ale to duzo dluzsza baja

Twój przyklad o dresach atakujacych w ciemnej uliczce bedzie przez wiekszosc prokuratorow/sedziow traktowany jako przyklad przekroczenia granic obrony koniecznej. Osobiscie nie zgadzam sie z taka teza, jednak znajac od podszewki podejscie tych instytucji do sprawy obrony koniecznej mam prawo tak sadzic.
w prokuraturze X sprawa zostanie umorzona, w Y zostanie wniesiony ao.

Imo zaatakowana osoba winna odstrzelic im w takim przypadku jaja i wyrwac lby, jednak zycie pisze inne scenariusze.
Dlatego taki przyklad nie jest dobrym przykladem i trzeba podac mniej problematyczny.
Np. cynek atakuje Cie nozem usilujac nim ugodzic w klatke piersiowa (postaraj sie o swiadkow ) a Ty odpierajac bezposredni, bezprawny zamach przy.pier.dalasz mu w tepy ryj sekatorem uderzajac go tylko raz poniewaz wiecej razy nie ma potrzeby

btw nie chcialbym byc chroniony przez Ciebie jako ochroniarza
twoja wiedza nt ok jest zenujaca

Przepraszam za literówke

*** Moderator działu Prawo i Ekonomia ***
Spec prawa karnego
i procesowego

Specjalista -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 2 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

przykąłd obrony koneicznej i jeszcze jdno pytanko

Strony: 1 2

Warto przeczytać: UGODA ALIMENTACYJNA | praca na czarno- pracodawca nie chce zaplacic | Reklamacja telefonu z allegro | AKTYWA | Znowu kradziez :/ | termin wyplaty, umowa zlecenia | WKU a dalsza nauka. | przepisywanie ziemi rolnej z ojca na syna | jak bardzo umocni się jeszcze dolar? | Brak wypelnienia biletu | złamałem nos w szkole bo nie wytrzymałem .. | Paczka , adres | ehh pargrafy:/ | sam nie wiem jak to nazwac. | Mus przyłączenia sie do kanalizacji? | pobicie. | Urjasz | ksiezyc | darq13 | madafaka7 | show | norweski | biomechanical | bareq | motywacja | opóźniony wytrysk | drb | RÓWNONOC | inicjowanie | wróżbita david | ropienie w na głowie | paranienormalni | st220 | yarekbboy | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.