FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 3194 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Nasze Szkoły
psychologia 
Wyślij odpowiedź [powiadom znajomego]    
Autor "psychologia"   

yarish
 Wysłana - 7 grudzień 2007 15:07        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Witam.
Zastanawiając się któryś raz, co w przyszłości chciałbym robić, pomyślałem aby pójść na psychologie.
Przeglądałem sobie strone Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w W-wie i natknąłem się na kilka rzeczy, które chciałbym abyście mi rozjaśnili. Pytania będą lamowate, ale cóż...:

Neurokognitywistyka, Psychologia ogólna, społeczna, Społeczna psychologia informatyki i komunikacji - czego można się spodziewać po poszczególnych kierunkach?

Jest coś takiego:
Przedmioty brane pod uwagę
w postępowaniu kwalifikacyjnym (część pisemna):
dwa dowolne przedmioty z wyłączeniem: wiedzy o tańcu, historii sztuki, historii muzyki
.
Założmy, że zdam na maturze matme, angielski, polski, ew. geografie, każdy z innym wynikiem. Które dwa przedmioty będą brane pod uwagę? Czy ze zdanymi powyższymi przedmiotami bede mial taka sam szanse na dostanie sie tam, jak osoba majaca odpowiednia ilosc procent z historii i wosu?

Dużo jest fajnych dup na psychologii?

Miałem jeszcze kilka pytań, ale wypadło mi z głowy. Może później coś dopisze.

AWESOME

Pan Śmierć
BARON
 Wysłana - 7 grudzień 2007 16:15      [zgłoszenie naruszenia]

Neurokogniwistyka-to jest nauka o funkcjach mózgu, wpływu na psychikę tych procesów-ogólnie takie biologiczne podejście do psychologii.

Psychologia ogólna-tam jest właściwie wszystko-od historii tej nauki, biologię tej nauki, po doświadczenia. Taki bardzo ogólny kierunek-w sumie niczym nieróżniący się od tego co się nazywa "psychologia". Dużo teorii-wiem, bo sam mam taki przedmiot u siebie.

Psychologia społeczna-badanie zjawisk zachodzących w większej grupie ludzi-więcej doświadczeń, badań, też sporo teorii-takie połączenie socjologii z psychologią. Ciekawszy kierunek IMO niż dwa poprzednie.

Społeczna psychologia informatyki...-tu jest psychologiczne badanie obecnych struktur komunikacyjnych ludzi-jak widać po nazwie głównie chodzi o komputery. To musi być jakiś nowy kierunek-sądze, że to może być ciekawe również.

Co do pytania o przedmioty-bardzo to niejasno napisane jest. Ale wydaje mi się, że to chodzi o to, że musisz zdawać 4 przedmioty na maturze: polski, obcy +dwa do wyboru poza tymi, które są na liście. Tak było jak ja pisałem maturę czyli dwa lata temu.

Może prościej-zdajesz załóżmy polski, angielski, geografię i coś jeszcze. Standardowo liczą oni punkty z polskiego i obcego plus do tego doliczają punkty z dwóch wybranych przedmiotów czyli z tej geografii i czegoś jeszcze. Jeżeli zdajesz tylko geografię to masz mniejsze szanse<właściwie zerowe> od osób, które będą zdawały dwa dodatkowe.

Co do dziewczyn-zależy jak trafisz, ale ogólnie na kierunkach takich jak psychologia ogólna spodziewaj się, że 90% osób na roku to będą dziewczyny

Zmieniony przez - Pan Śmierć w dniu 2007-12-07 16:18:29

AD ANCALES, PLEBES!!!! EGO SUM BARON!!!
Veni, Vidi, Banni!%-)
Mafia znających łacinę%-)Baron wszystkich działów%-)
Rada Jedenastu i Inso 2009

Ekspert -

SUN-shn
 Wysłana - 7 grudzień 2007 18:48      [zgłoszenie naruszenia]

proponował jeszcze raz się zastanowic..
SWPS..jest prywatną uczelnią o dość duzych wymaganiach finansowych i naukowych..zdaje się że chyba będziesz zdawał egzaminy wstępne z woku wotu i hm lub i czegoś podobnego..bo matma z psychologia niezbyt ma wiele wspolnego..tak jak i gegra..
to co jest podane w rekrutacji..to w szczególności biorą pod uwagę..w razie czego..upoluj jeszcze sobie alternatywne uczelnie z kierunkiem psych..np UW lub coś podobnego...

[kierunki.studia.studentnews.pl/serwis.php?&s=1613&pok=34076&c1=3122&l=&id=24532]

terroryzm + broń masowego rażenia = ludobujstwo

Pan Śmierć
BARON
 Wysłana - 7 grudzień 2007 19:48      [zgłoszenie naruszenia]

Jeżeli te przedmioty są na liście to liczą się normalnie do punktacji. Jest napisane, które są niepunktowane.

Egzamin wstępny z WoKu??!! A co to ma wspólnego z psychologią Jak jeszcze kiedyś były tam egzaminy wstępne to z biologii i podstaw psychologii.

Poza tym nie ma już egzaminów wstępnych jeżeli zdaje się nową maturę.

Zmieniony przez - Pan Śmierć w dniu 2007-12-07 19:50:29

Veni, Vidi, Banni!%-)

Ekspert -

P4tr1ck
 Wysłana - 7 grudzień 2007 19:59      [zgłoszenie naruszenia]

Wybiorą przedmioty najbardziej korzystne dla Ciebie jeżeli chodzi o przelicznik

Nie umiesz szczęścia zauważyć?
Może za wysoko patrzysz.

Ekspert -

yarish
 Wysłana - 7 grudzień 2007 20:08      [zgłoszenie naruszenia]

Pozostała jeszcze kwestia: która uczelnia. Macie może jakieś rady lub zastrzeżenia co do tego?
Rodzina do bogatych raczej nie należy, nie chciałbym ich obciążać kosztami.

AWESOME

Pan Śmierć
BARON
 Wysłana - 7 grudzień 2007 20:17      [zgłoszenie naruszenia]

W prywatnych szkołach czesne jest wysokie, więc jeśli pięniądze są problemem to radziłbym na UW na studia dzienne się starać dostać, bo są prawie bezpłatne<wiadomo-koszty utrzymania, akademik, opłaty administracyjne>- to jeżeli chodzi o Warszawę. Psychologia na większości uniwersytetów wygląda tak samo- na UAMie, UJ, UW itp. są w większości te same przedmioty itd.

Veni, Vidi, Banni!%-)

Ekspert -

SUN-shn
 Wysłana - 8 grudzień 2007 13:08      [zgłoszenie naruszenia]

ahh mój błąd
fakt faktem powiedzmy na psych ogólnej sa brane wyniki matury z wiedzy o tancu, hist muz i tancu... nie jednakze przez przypadek najwyrazniej dodalem jeszcze wok..hehe co rzeczywiscie..to raczej nie jets wymagane na psychologii..

Pan Śmierć
BARON
 Wysłana - 8 grudzień 2007 14:46      [zgłoszenie naruszenia]

Przedmioty brane pod uwagę
w postępowaniu kwalifikacyjnym (część pisemna):
dwa dowolne przedmioty z wyłączeniem : wiedzy o tańcu, historii sztuki, historii muzyki .

Wiedzy o tańcu, historii sztuki i historii muzyki też NIE biorą pod uwagę, przecież jasno napisali "z wyłączeniem", a nie "włącznie z.."

Veni, Vidi, Banni!%-)

Ekspert -

SUN-shn
 Wysłana - 8 grudzień 2007 18:05       [zgłoszenie naruszenia]

moje okulary....
gdzies je zgubiłem

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia | Wyślij odpowiedź

psychologia

Warto przeczytać: AON Bezpieczeństwo Narodowe czy Logistyka na WAT? | Policealna szkoła informatyki | poprawki | WSB w Chorzowie | Studia z podstawową matmą - Kraków | szkola po gim. - co wybrac? | UE Kraków vs. Wrocław. | Zapytanie dotyczące przerwania nauki | T.BaUman, czy T.BaRman - metodologia? | Czy mam szanse dostać sie na studia do Poznania? | inzynieria biomedyczna | mibm/airb/eit/fir/bud | Politechnika Poznańska? | SWPS - Psychologia | informatyk zarobki | Jak wyglada rekrutacja na studia. | evana | kontakt | siłownia hsf | Tiger101898 | diesel | smak | pseudoefedryna | whydack | kocurek272 | ondrash | jedno jądro | brak jednego jądra | Czułość | j600 | brak libido | brak znajomych | looper | Gokacy | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2017 SFD S.A.