FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 1906 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Filozofia, Psychologia, Religie
pytanie... 
[powiadom znajomego]    
Autor "pytanie..."   

milomar
milosh
 Wysłana - 31 sierpień 2006 13:04        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

proszę o odp....

JEZELI BÓG PRAGNIE ZLIKWIDOWAĆ ZŁO, ALE NIE POTRAFI, ALBO POTRAFI, ALE NIE CHCE, ALBO ANI NIE POTRAFI, ANI NIE CHCE, ALBO WRESZCIE POTRAFI I CHCE... JEŻELI PRAGNIE, ALE NIE POTRAFI TO NIE JEST WSZECHMOCNY. JEŻELI POTRAFI , ALE NIE CHCE, TO NIE JEST DOBRY, JEZELI ANI NIE POTRAFI, ANI NIE CHCE TO NIE JEST ANI WSZECHMOCNY, ANI DOBRY, JEŻELI JEDNAK POTRAFI ZLIKWIDOWAĆ ZŁO I CHCE, TO DLACZEGO... ZŁO ISTNIEJE..?

??

I zapomnij, że jesteś gdy mówisz, że kochasz...

Znawca -

user1
 Wysłana - 31 sierpień 2006 13:11      [zgłoszenie naruszenia]

Bo mamy WOLNĄ WOLĘ i to my odpowiadamy za to co robimy. Bog musiałby nam odebrać wolność (czyli czlowieczenstwo), zeby wykluczyć zło. Tak ja to pojmuję.

W życiu chodzi o to, by być trochę niemożliwym.

Fluff.y
 Wysłana - 31 sierpień 2006 14:49      [zgłoszenie naruszenia]

Pogubiłem się w drugiej linijce

user1 ze ty zrozumiałaś ten wywód... ;D

'Hen, tam wysoko już jest z niebem jesiennym góra Fuji'

Znawca -

vred-
 Wysłana - 31 sierpień 2006 15:06      [zgłoszenie naruszenia]

Bo bóg nie istnieje ?
A zastanawiałeś się kiedyś, że gdyby nie było zła to byś nie mógł dobra zdefiniować ?

another spam topic

Zmieniony przez - vred- w dniu 2006-08-31 15:08:50

Fluff.y
 Wysłana - 31 sierpień 2006 15:15      [zgłoszenie naruszenia]

To ze twojego gdzies zgubiłeś to twoja sprawa. Ja swojego Boga mam przy sobie

Zmieniony przez - Fluff.y w dniu 2006-08-31 15:16:32

'Hen, tam wysoko już jest z niebem jesiennym góra Fuji'

Znawca -

...FAR...
WIRAŻ
 Wysłana - 31 sierpień 2006 15:52      [zgłoszenie naruszenia]

To moze jasniej...jesli bog jest wszech potezny to czemu pozwala szatanowi wystawiac nas na pokuszenia?!
Odp. Bo bog jest wszech obecny, czyli jest tez w szatnie...tzn bog jest diabłem, diabeł jest bogiem!
Poza tym nie nam sądzic co jest dobre a co złe...mysle ze to najwazniejszy wątek całej rozmowy!

denedra
 Wysłana - 31 sierpień 2006 15:54      [zgłoszenie naruszenia]

dał wolną wole mozliwośc kierowania soba - dał tez kuszenie aby sprawdzic kim dla nas jest jak sie stosujemy do jego wskazówek

Mówię tylko do tych
Którzy chcą mnie słuchać
Ci, którzy nie chcą
Nie obchodzą mnie

fazimodo
 Wysłana - 31 sierpień 2006 17:35      [zgłoszenie naruszenia]

Jeśli Bóg dał wolną wolę człowiekowi to znaczy, że mu człowiek dynda i w ogóle go nie obchodzi...
Poszłuże się ulubionym przykładem wierzących - czyli relacja ojciec-dziecko.
Czy ojciec jak daje dziecku wolną wolę i widzi, jak się dziecko stacza to nie powinien zabrać mu wolnej woli i przymusem go wyprostować? Jak tego nie zrobi znaczy, że nie kocha swojego dziecka i ma je w poważaniu... Dlatego ta wielka miłość Boga i danie nam wolnej woli jest tak naprawde olaniem człowieka i powiedzeniem "róbice co chcecie ja już się z wami nie bawie".

Zdrowy rozsądek - występuje tak rzadko, że jest uważany za super moc.

Znawca -

user1
 Wysłana - 31 sierpień 2006 18:44      [zgłoszenie naruszenia]

fazimodo,
wolałbyś być ubezwłasnowolnioną marionetką w ręku Boga? Jak by to miało w praktyce wyglądać? Jaki sens by miało takie życie? Jeśli człowiek się stacza to na własne życzenie. Nikt nikogo do złego nie zmusza - każdy sam podejmuje decyzję jak postąpić.

W życiu chodzi o to, by być trochę niemożliwym.

...FAR...
WIRAŻ
 Wysłana - 31 sierpień 2006 19:00      [zgłoszenie naruszenia]

Zauwaz ze jak sie jest dorosłym a ktos ci "matkuje" wyciera nosek, zabrania tego i owego, kaze robic to czego sie niechce robic...to człowieka strasznie wqwia. Im bardziej cie cos cisnie tym bardziej chce sie wolnosci, jak cie cos goni to od tego uciekasz!

Wiec bog zamias chowac nas pod kloszem i odgradzac od wszelkiego zła...co by było istnym piekłem, bo naco by wtedy narzekac...dał nam cos wiecej...wolnosc i odrobine zaufania w nasz rozsądek i moralnosc...amen

ewab
 Wysłana - 31 sierpień 2006 19:55      [zgłoszenie naruszenia]

Bóg nie jest przyczyną ani sprawcą zła!!!

Oprócz zła "naturalnego", jak trzęsienia ziemi, powodzie, złośliwe choroby, są rodzaje zła wynikające z ludzkiej głupoty, arogancji i okrucieństwa - i to jest to najgorsze i największe zło bo wynika ze złej ludzkiej woli.
Można by powiedzieć ze, to zło natury tak naprawdę kształtuje i umacnia tylko człowieka, właśnie dzięki niemu uczymy sie pokory, wzajemnej współpracy, dobroci dla bliźniego..uczymy się żyć...przynajmniej tak powinno być!
Bo kiedy jest np. powódz to powinna nas ona inspirować żeby sobie pomagac i uczyć się okiełznać naturę (bóg powiedział w Genesis że to my mamy panować nad żywiołami).
Ze zwykłej głupoty i ludzkiej zlej woli jednak właśnie wtedy człowiek dostrzega okazję łatwego łupu..budzi sie nasza zawiść i chęc zdobywania...ile w czasie takich katastrof jest kradziezy, gwałtów, napaści itd...
Bóg nie ingeruje w takich przypadkach zazwyczaj (chyba ze incydentalnie robi jakiś cud aby zaznaczyc swoja obecnośc i pokazac ze źle postepujemy) bo to kłociłoby sie z głownym założeniem wolnej woli ludzkiej - która jest jednym z sensów naszego istnienia!

Kwestia diabła, szatana..nazwijcie go jak chcecie..to po prostu personifikacja zła...ludzie postrzegają go jako jakąs istote..tak naprawde jest brakiem - brakiem dobra...my robimy coś źle i od razu zganiamy to na szatana...tak jest łatwiej i bezpieczniej,,uciekamy od odpowiedzialności!

Bóg stworzył nas, dał nam wolną wolę i wszechświat pod panowanie...nie może sie teraz tego przecież wycofać...dyskretnie może nas tylko naprowadzać..to my jesteśmy Panami swojego losu i my decydujemy czy zło będzie miało miejsce bytu czy nie!!!

Bóg dał - Bóg wziął...a kto daje i odbiera...!

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 5 stron.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

pytanie...

Strony: 1 2 3 4 5

Warto przeczytać: Jak zmienic swoje zachowanie i stosunek do innych ludzi ? | Mam 18 lat moje życie jest niczym. | Totalne zamulenie... | Test osobowości | Obrońcy zwierząt: Współcześni przedstawiciele postępu walczący z nieludzkimi zachowan | nieśmiałość i lęk przed otwarciem | MASTER MIND SYSTEM - Modelowanie Mistrzów | Inni starzy | Kazirodztwo - Wasza opinia | Kanibalizm za pozwoleniem - wasze opinie. | O szacunku do wyznawców innej ideologii niż Twoja | czesto zastanawiam sie czemu czegoś nie zrobiłem | Anonimowi Alkoholicy. | Duch epoki/ Zeitgeist | Lilith, jako pierwsza żona Adama | brak dojrzałośći emocjonalnej | rotatory | bark | polskie | policja test | policja test pytania | celebrytki bez stanika | znane bez stanika | wpadki gwiazd | dentysta | kant | brabh | sex filmy | pająk | pkm | szpilki | nie do wiary | dorabianie kluczy | dolan | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.