FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 885 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
pytanie odnosnie drogówki 
[powiadom znajomego]    
Autor "pytanie odnosnie drogówki"   

StoPRO
 Wysłana - 19 kwiecień 2007 18:33        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

A wiec wczoraj siostra odwozila mnie po imprezie w nocy (ja pare drinow to wszystko), no i zostalismy zatrzymani przez policje za niby zle zawracanie (jechali za nami dosyc dlugo :/). Gosc podszedl i kazal jej wziasc papiery wysiasc z auta a mi czekac w srodku. Poszedl i usiadl w radiowozie a ona musiala stac, i odpowiadac na jego durne pytania odnosnie zamoznosci, jej codziennego zycia, na koncu nawet glupie zboczone podteksty itd. Wychodzilem z auta kilka razy bo dlugo to trwalo a nie wypisywali mandatu i czulem ze cos kreca, za kazdym razem koles do mnie jechal tekstem "wracaj do auta!" albo "i po co wychodzisz, rozmawiam z nia nie z toba!". Wszystko dzialo sie o 3 w nocy, troche pozno na takie pogaduszki imo, na polu zimno i naprawde prawie mi nerwy puscily bo zachowywali sie conajmniej jak niewychowani gowniarze. Co do tej sytuacji mam takie pytania bo jakos nigdy sie tym nie interesowalem:

-czy policjant moze kazac wysiadac z auta tylko po to zeby pokazac dokumenty (nie kazali dmuchac ani nic i nie wypisali mandatu wkoncu po tym jak rzucili do siostry glupimi tekstami na koncu)
-czy moze zabronic mi jako pasazerowi wysiasc z auta w takiej sytuacji, chocby po to zeby rozprostowac nogi :/
-czy nie powinien okazac przynajmniej troche kultury osobistej uzywajac zwrotow grzecznosciowych?
-czy policja ma prawo tak kogos przetrzymywac i przepytywac o zycie osobiste i wyrazac sie do tego prostacko i gburowato?

piotrusxtc
 Wysłana - 19 kwiecień 2007 19:20      [zgłoszenie naruszenia]

-czy policjant moze kazac wysiadac z auta tylko po to zeby pokazac dokumenty (nie kazali dmuchac ani nic i nie wypisali mandatu wkoncu po tym jak rzucili do siostry glupimi tekstami na koncu)
nie
-czy moze zabronic mi jako pasazerowi wysiasc z auta w takiej sytuacji, chocby po to zeby rozprostowac nogi :/
tak
-czy nie powinien okazac przynajmniej troche kultury osobistej uzywajac zwrotow grzecznosciowych?
oczywiscie, ze tak ale oni lubia pokazac swoje ja
-czy policja ma prawo tak kogos przetrzymywac i przepytywac o zycie osobiste i wyrazac sie do tego prostacko i gburowato?
nie ale jak pewnie sie domyslasz kara raczej ich nie spotka. Spotkali ladna kobiete, byc moze jej zamoznosc byla widoczna po samochodzie/ubiorze i sobie pogadali.

seks, alkohol, mordobicie...

kocham konie... - mechaniczne !!

Znawca -

Donio
 Wysłana - 19 kwiecień 2007 20:09      [zgłoszenie naruszenia]

na pytanie pierwsze odpowiedź brzmi tak,
policja ma prawo wydawac polecenia uczestnikom ruchu drogowego, wynika to z pord i ustawy o policji

piotrus
czym uzasadniasz swoje zdanie odnośnie pierwszego pytania ?

Zmieniony przez - Donio w dniu 2007-04-19 20:10:27

*** Moderator działu Prawo i Ekonomia ***
Spec prawa karnego
i procesowego

Specjalista -

piotrusxtc
 Wysłana - 19 kwiecień 2007 21:41      [zgłoszenie naruszenia]

ustawa o policji
art 15 - 17 okreslaja podstawowe uprawnienia policjanta... Nie ma tam nic o nakazie opuszczenia przez zatrzymanego do kontroli pojazdu ale mozna to wywnioskowac tresci nadmienionych artykulow

wiec zwracam honor Donio

a w zwiazku z tym odpowiedz na pytanie pierwsze brzmi tak

Zmieniony przez - piotrusxtc w dniu 2007-04-19 21:46:12

Znawca -

StoPRO
 Wysłana - 19 kwiecień 2007 23:09      [zgłoszenie naruszenia]

az wstyd sie przyznac ze tez prawo studiuje ale nie przerabialem jeszcze tych zagadnien, bardziej interesuje mnie prawo finansowe. No nic dzieki za odpowiedzi, nastepnym razem poprosze o numery odznak i zloze skarge za takie zachowanie.

hallucyon
 Wysłana - 19 kwiecień 2007 23:17      [zgłoszenie naruszenia]

a dlaczego nastepnym razem?

skarge mozecie zlozyc dolaczajac kserokopie mandatu, ktora umozliwi zidentyfikowanie milicjantow
sytuacja wydaje sie o tyle nienajgorsza, ze i ty i siostra bedzie swiadczyc to samo
a tu dozo lepiej nizby tylko jedno z was slyszalo te chamskie gadki...

StoPRO
 Wysłana - 19 kwiecień 2007 23:51      [zgłoszenie naruszenia]

chodzi o to ze chyba naprawde poczuli ze przesadzili bo za 3 razem jak wyszedlem to sie naprawde wqrwilem to spekali i nie dali mandatu, poprostu pytam z ciekawosci bo pierwszy raz doswiadczylem jaka policja potrafi byc poje*ana

Donio
 Wysłana - 20 kwiecień 2007 18:44      [zgłoszenie naruszenia]

Piotrus

przede wszystkim art. 5 i 6 oraz 129 pord -->>

Art. 5. 1. Uczestnik ruchu i inna osoba znajdująca się na drodze są obowiązani stosować się do poleceń i sygnałów dawanych przez osoby kierujące ruchem lub uprawnione do jego kontroli

Art. 6. 1. Polecenia lub sygnały może dawać uczestnikowi ruchu lub innej osobie znajdującej się na drodze:

1) policjant;

Art. 129. 1. Czuwanie nad bezpieczeństwem i porządkiem ruchu na drogach, kierowanie ruchem i jego kontrolowanie należą do zadań Policji.

2. Policjant, w związku z wykonywaniem czynności określonych w ust. 1, jest uprawniony do:
1) legitymowania uczestnika ruchu i wydawania mu wiążących poleceń co do sposobu korzystania z drogi lub używania pojazdu;

a idąc dalej właściwe rozporządzenia policyjne okreslające zakres kontroli drogowej

Spec prawa karnego
i procesowego

Specjalista -

Donio
 Wysłana - 20 kwiecień 2007 18:46      [zgłoszenie naruszenia]

...a honoru nikt mi jeszcze w zyciu nie odebrał

Spec prawa karnego
i procesowego

Specjalista -

piotrusxtc
 Wysłana - 21 kwiecień 2007 01:53       [zgłoszenie naruszenia]

i tak trzymac.

hall owszem ale zapewne wiesz jak sprawa by sie zakonczyla... osoba bliska poszkodowanej moglaby byc uznana za niewiarygodnego swiadka a zdanie dwoch ormowcow cieszacych sie dobra opinia... (zakladam choc mogli miec ju z tym problemy).

Znawca -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

pytanie odnosnie drogówki

Warto przeczytać: Rozprawa | studia i urząd pracy | Zaświadczenie o dochodach z Urzędu Skarbowego. | Odszkodowanie | polubowanie/pobicie | Prawo telekomunikacyjne | Kto z was gra na gieldzie ?? | Telefon zepsuty nieuznana gwarancja :/ | allegro | problem z lekarzem.. | Co wybrać ? ;-) | ulrop przy opiece nad mężem niezdolnym do samodzielnej egzystencji? | Umowa kupna/sprzedaży działki ogrodowej | L4 a umowa zlecenie | Przedsiebiorczosc | Telewizor w naprawie. :-/ | Gorące wargi 4 nagły szczękościsk | don_jagla | czy wszystkie | zywa łokurva trib | link do facebooka | gra planszowa | gry planszowe | pisanie prac | pisanie prac licencjackich | crack djs 3 | kasiabmw | bedziesz cierpiec | kwiecień | putzmister | maska | chamskie rasistowskie | durex extra safe | zakonnik z krakowa | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.