FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 1457 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
rejestracja działalności gospodarczej 
[powiadom znajomego]    
Autor "rejestracja działalności gospodarczej"   

krzychu24
 Wysłana - 3 grudzień 2010 18:17        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

czesc,
planuje zalozyc własną działaność gospodarczą, tyle, że siedziba firmy będzie się znajdować w innym miejscu niż moje miejsce zameldowania.
Jak będę rejestrował działalność, to muszę w miejscu zameldowania, czy mogę w miejscu siedziby firmy? (to byloby mi na rękę).

Ile czeka się na REGON? Slyszalem, ze 7dni, czy da się to jakoś przyspieszyć?

pitbull91
 Wysłana - 3 grudzień 2010 19:06      [zgłoszenie naruszenia]

W miejscu działania firmy się rejstruje

na regon w Krakowie czeka się kilka minut, w sumie całą firmę się rejstruje w kilka godzin

Riddic
 Wysłana - 3 grudzień 2010 23:07      [zgłoszenie naruszenia]

rejestrujesz tam gdzie będziesz miał siedzibę firmy. ja zameldowany jestem w innym województwie niż mam zarejestrowaną firmę.

rejestracja firmy zajęła mi jeden dzień (w tym nadanie regonu i otrzymanie wszystkich papierów rejestrowych) ale wiem, że nie wszędzie jest to możliwe.

matrix has you

krzychu24
 Wysłana - 4 grudzień 2010 14:59      [zgłoszenie naruszenia]

kiedy rejestrowaliście firmę?
bo teraz podobno się zmieniło w sprawie regonu, przechodzi on przez Warszawę i czeka się dłużej... i odbiór regonu jest też w urzędzie miasta?

Hektorian
 Wysłana - 4 grudzień 2010 15:10      [zgłoszenie naruszenia]

Rejestrujesz firme tam gdzie masz miejsce ZAMIESZKANIA, cała procedura trwa bardzo szybko jak znasz PKD to składasz wniosek EDG-1 + ewentualnie dodatkowe wnioski, REGON przesyła Urząd Statystyczny pocztą.

krzychu24
 Wysłana - 4 grudzień 2010 21:03      [zgłoszenie naruszenia]

"Z rokiem 2009 zniesiono obowiązek zameldowania. Teraz wymagane jest jedynie zgłoszenie miejsca zamieszkania. Obowiązku zameldowania miały wymagać jedynie banki w przypadku kredytow".

Może wypowie się ktoś czy to prawda?

Hektorian
 Wysłana - 5 grudzień 2010 19:39       [zgłoszenie naruszenia]

Miejsce zamieszkania a zameldowania to dwie różne rzeczy. Działalność rejestrujesz tam gdzie zamierzasz przez dłuższy czas mieszkać ponieważ jest to związane z twoją rodziną itd... czyli mieszkasz we Wrocławiu pracujesz masz dziewczyne mieszkanie itd. a zameldowany jesteś w Warszawie. To działalność rejestrujesz w Urzędzie we Wrocławiu jedynie w rubryce zameldowanie wpisujesz adres Warszawy. Urzednik może wymagać odręcznego oświadczenia że zamierzasz mieszkać we Wrocławiu itd... przynajmniej ja to wymagałem od interesanta(pracowałem przez dłuższy czas właśnie w wydziale Działalności Gospodarcze wiec jak amsz jakis problem z drukiem itd to napisz)

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

rejestracja działalności gospodarczej

Warto przeczytać: 3/5 - pytanie | Gdzie zaciągnąć kredyt | 2 pytania | Oto polska właśnie | Legalne umieszczanie reklam na www? | termin zgloszenia sprawy | Ważne pytanie! | Ubezpieczenie zaopatrzenia dzieci w PZU , ban za reklame | Romek Giertych....i wicepremier i minister oświaty i sportu :) | OBOWIĄZEK UBEZPIECZENIA SPOŁECZNEGO - pomocy | Miotacz ognia | Ekonomia - pytania o Giełdę | PRZELEW - 2 pytania | Komunisci na pustyni = deficyt piasku | leki | praca zagranicą-zaśw.o nie karalności | medoff classic | meskie | męskie | olszówka | Tatiana Okupnik | Siłownia Wrocław | religia w komunikowaniu | sprawa w sądzie | pepe jeans | zimowa | holocaust w literaturze | diabeł w literaturze | lokator | zaciski hamulcowe golf3 | buty damiani | przygodny seks | colin mcrAE | szadkowski | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.