FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 4318 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
rejestracja samochodu - POMOCY 
[powiadom znajomego]    
Autor "rejestracja samochodu - POMOCY"   

VALIA
 Wysłana - 25 czerwiec 2008 15:36        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Witam wszystkich serdecznie. Nie wiem czy był już taki temat jeśli tak to najmocniej przepraszam. Mam do was kilka pytań i proszę o POMOC możliwie szybką. Przejdę do rzeczy...
Chcę kupić samochód z autokomisu w DREZDENKU. Jest nim Mercedes W124 230CE (2,3l benzyna). Samochód jest sprowadzony. Pytanie czy muszę go zarejestrować od razu po zakupie w przeciągu jakiegoś czasu? Czy mogę to zrobić przykładowo za ROK? Chodzi o to by potem nie było żadnych problemów z rejestracją albo bym nie zapłacił jakiejś kary. Wytłumaczcie mi to bardzo dosłownie bo JESTEM BLONDYNKĄ i się gubię kompletnie w tych sprawach. Załóżmy że stać mnie na kupno takiego samochodu ale brak środków pieniężnych na ZAREJESTROWANIE OPŁACENIE TŁUMACZENIA PRZEGLĄD OC itp itd. (proszę nie bądźcie tacy i nie piszcie tekstów typu stać cie na takie auto to stać siebie na zarejestrowanie). POMOCY czekam PILNIE, Wszystkim z góry dziękuję za pomoc i POZDRAWIAM. Z wyrazami szacunku BARTEK

jakby nie było jest bardzo miło

ziemon
LADY
 Wysłana - 25 czerwiec 2008 16:28      [zgłoszenie naruszenia]

pojazd sprowadzony z zagranicy nalezy zarejstrowac w ciagu 30 dni
zwolnienia przysługują firmom zajmującym się sprowadzaniem i sprzedaża pojazdów

tutaj o procedurze rejestracji
[http://www.gazetapodatnika.pl/artykuly/rejestracja_pojazdu_sprowadzonego_z_zagranicy-a_3019.htm]
[http://www.samar.pl/__/__la/pl/__ac/sec,4/new/10314/__Rejestracja-pojazdu-sprowadzonego-indywidualnie-z-zagranicy.html]

[cafewitteveen.files.wordpress.com/2011/09/b5rip.jpg?w=419&h=334]

Without data you are just another person with an opinion.

Specjalista -

PanMarcin
 Wysłana - 26 czerwiec 2008 01:56      [zgłoszenie naruszenia]

wydziały komunikacji raczej nie robią problemów jeśli rejestrujesz auto nawet po 30 dniach, teoretycznie możesz za to dostać mandat od policji bo z tego co pamietam jest na to "paragraf"

ważniejsza jest kwestia czy samochód jest opłacony (akcyza,VAT)

Specjalista -

VALIA
 Wysłana - 26 czerwiec 2008 15:47      [zgłoszenie naruszenia]

Dziękuję Wam bardzo za tak szybką odpowiedz... mam jeszcze małe pytanko. Jakie są koszty zarejestrowania/przerejestrowania samochodu. Dokładniej chodzi mi o to że chciałbym kupić samochód który jest już zarejestrowany we Włocławku i teraz tylko kwestia przyjechania nim do Starogardu i zarejestrowania tutaj. To liczy się jakoś od pojemności czy jak? Samochód 2.0 litra 150KM. Jeżeli moglibyście mi napisać jaki byłby koszt przerejestrowania to super bym sie cieszył naprawdę. Jakieś badania techniczne czy cuś?? Z góry jeszcze raz Wam dziękuję. Jesteście wspaniali.

Harpad
 Wysłana - 2 lipiec 2008 14:30      [zgłoszenie naruszenia]

jesli chodzi o rejestracje samochodu z zagranicy to mozesz zarejestrowac nawet po kilku latach - wszystko zalezy od daty na umowie kupna - sprzedazy. tutaj nie ma problemow.
2. rejestracja pojazdu zarejestrowanego to cos okolo 200zl (tablice itp w urzedzie komunikacji)+ akcyza 2% od wartosci na umowie (skarbowka). no i oczywiscie ubezpieczenie trzeba wykupic. chyba ze auto ma jeszcze wykupione na pare miesiecy to po prostu przejmujesz je (robia ci rekalkulacje w ubezpieczalni)

ps. nie kupuj auta, jak nie masz pieniadzy na rejestracja lub ewentualne naprawy. w kazde auto trzeba troche zainwestowac, szczegolnie w te starsze.

VALIA
 Wysłana - 2 lipiec 2008 15:09       [zgłoszenie naruszenia]

Dziękuję Wam za odpowiedzi na moje pytania. Jestem wdzięczny.
P.S:Kupiłem autko takie w które nie muszę zainwestować pieniędzy.
Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam. Myślę że można zamknąć temat. Z wyrazami szacunku BARTEK

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

rejestracja samochodu - POMOCY

Warto przeczytać: Ciekawy Biznes;) | Oszukany na allegro | Czegoś tu nie rozumiem... | co mi grozi ?? pomocy | NIP - chce otrzymać | praca w niemczech | DO ZNAWCÓW PRAWA:Renta-Alimenty | Praca,swoj biznes | Ile do zusu | Ranny Judoka-potrzebna pilna pomoc !!!!!!!!! | dużżżżżżzo kasy | Pytanie | Twoja Partia - uzasadnij ;-) | Dlaczego Norwegia nie nalezy do OPEC? | Zaginięcie przesyłki. | KARA ŚMIERCI | adamszki | J-J | J J | gothic666- | kurczak | gothic666 | wędzony kurczak | odloty | akiyz | ogloszenia | erotyka | fotkapl | fotka | Amatorki | cialo | wywiad | Śmierć to mój zawód | zwłok | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.