FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 847 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
reklamacje ... 
[powiadom znajomego]    
Autor "reklamacje ..."   

AK47
 Wysłana - 18 sierpień 2006 13:12        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Witam
A wiec tak, jakis czas temu zakupiłem buty i wszystko było by wporządku gdyby nie to że zaczęły one po kilku tygodniach użytkowania pękac. Odniosłem je do sklepu. Zostało wypisane zgłoszenie reklamacyjne na okres dwuch tygodni. Okazuje sie że sklep nie dotrzymał terminu reklamacyjnego i wciąz nie ma moich butów.
Dzisaj minął ten termin a ja dostałem informacje że niebawem zostanie rozpartrzona moja reklamacja...
Moje pytanie brzmi czy mam prawo ubiegać się o zwrot pieniązków ewentualnie o nową parę bucików z uwagi na niedotrzymanie owego terminu??
Problem wydaje sie błahy jednak jestem ciekawy czy jest to możliwe.
Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedzi.

Zmieniony przez - AK47 w dniu 2006-08-18 13:13:03

snakus
 Wysłana - 18 sierpień 2006 14:13      [zgłoszenie naruszenia]

lol daj se spokoj, badz milym polakiem i poczekaj:P moi rodzice tez maja sklepy i czasami tak bywa ze producent sie spoznia z reklamacja:P

AK47
 Wysłana - 18 sierpień 2006 14:47      [zgłoszenie naruszenia]

Dzieki za odpowiedź, jednak interesuje mnie prawna konsekwencja takiego postępowania. Pozdrawiam

Tiger_KK
 Wysłana - 18 sierpień 2006 18:43      [zgłoszenie naruszenia]

Oczywiscie że możesz się ubiegać o nowy towar. Sklep w którym kupiłes buty ma 14 dni na załatwienie reklamacji, chyba ze istieją wątpliwosći co do wad towaru(w tym przypadku butów) i trzeba zaczerpnąć opini jakiegos rzeczoznawcy, wtedy ten okres przedłuża się do 21 od daty przyjecia towaru, ale ty powinienes zostac o tym poinformowany. A skoro ty po 14 dniach dostales dopiero zawiadomienie o rozpatrywaniu reklamacji, teoretycznie nie powinno byc problemu. Praktycznie pewnie bedzie ich mnóstwo. Pozdr

curf
 Wysłana - 18 sierpień 2006 21:28      [zgłoszenie naruszenia]

KC
Art 580
(...)
§ 2. Gwarant jest obowiązany wykonać obowiązki wynikające z gwarancji w odpowiednim terminie i dostarczyć uprawnionemu z gwarancji rzecz na swój koszt (...)

Niestety - nie jest określony precyzyjnie termin w jakim gwarant ma wywiązać się ze swoich obowiązków.

PROSZĘ NIE ZWRACAĆ SIĘ DO MNIE MAILEM O WYKONANIE GRAFIKI :-)

Specjalista -

Tiger_KK
 Wysłana - 18 sierpień 2006 22:08      [zgłoszenie naruszenia]

§ 19. 1. Jeżeli strony nie postanowiły inaczej, przyjmuje się, że czas niezbędny do prawidłowego załatwienia reklamacji, z zastrzeżeniem ust. 4, nie może przekroczyć 14 dni kalendarzowych od dnia dostarczenia towaru lub od dnia dokonania oględzin.

Sory może namieszałem, ale kierowałem się tym art.

curf
 Wysłana - 18 sierpień 2006 22:45      [zgłoszenie naruszenia]

Te 14 dni to termin w jakim powinieneś uzyskać odpowiedź ustosunkowującą się do reklamacji.
Wprawdzie Ust. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu cywilnego z 2002 r. zmieniła niektóre przepisy, ale w dalszym ciągu posługuje się nieostrym określeniem "odpowiedni czas":
Art. 8.
1. Jeżeli towar konsumpcyjny jest niezgodny z umową, kupujący może żądać doprowadzenia go do stanu zgodnego z umową przez nieodpłatną naprawę albo wymianę na nowy, chyba że naprawa albo wymiana są niemożliwe lub wymagają nadmiernych kosztów. Przy ocenie nadmierności kosztów uwzględnia się wartość towaru zgodnego z umową oraz rodzaj i stopień stwierdzonej niezgodności, a także bierze się pod uwagę niedogodności, na jakie naraziłby kupującego inny sposób zaspokojenia.
(...)
4. Jeżeli kupujący, z przyczyn określonych w ust. 1, nie może żądać naprawy ani wymiany, albo jeżeli sprzedawca nie zdoła uczynić zadość takiemu żądaniu w odpowiednim czasie lub gdy naprawa albo wymiana narażałaby kupującego na znaczne niedogodności, ma on prawo domagać się stosownego obniżenia ceny albo odstąpić od umowy; od umowy nie może odstąpić, gdy niezgodność towaru konsumpcyjnego z umową jest nieistotna. Przy określaniu odpowiedniego czasu naprawy lub wymiany uwzględnia się rodzaj towaru i cel jego nabycia.
Aby jednak mówić o jakichkolwiek terminach to należałoby najpierw zadbać o ich udokumentowanie, a więc złożenie reklamacji ze stosownym żądaniem w formie pisemnej.

Wskazówki nt podobnej sytuacji są też tu [http://www.poradaprawna.pl/index_pytania.php?co=pozycja&id=22989]

Specjalista -

Tiger_KK
 Wysłana - 18 sierpień 2006 23:05      [zgłoszenie naruszenia]

Dzięki Curf za info Faktycznie teraz pozostaje chyba tylko czekać na zwrot towaru skoro ten odpowiedni czas nie został określony na piśmie.

curf
 Wysłana - 18 sierpień 2006 23:12      [zgłoszenie naruszenia]

Samo czekanie niewiele da - proponuję postraszyć trochę np Federacją Konsumentów (ew. sądem), argumentując, że reklamacja tak banalnego towaru jak buty nie wymaga poświęcenia TAK DŁUGIEGO czasu.

Specjalista -

AK47
 Wysłana - 18 sierpień 2006 23:17      [zgłoszenie naruszenia]

Dziękuje bardzo wszystkim którzy udzielili odpowiedzi na moje pytanie. Byliście bardzo pomocni.
Pozdrawiam

Tiger_KK
 Wysłana - 18 sierpień 2006 23:23      [zgłoszenie naruszenia]

Tylko że on je odniósł do sklepu, sklep pewnie wysłał i teraz czeka tak samo jak on, wiec z pretensjami musiałby sie zgłosić do producenta (lub do siedziby do której buty zostaly odesłane), bo w sklepie mu powiedzą, ze oni nie mają na to wpływu, i że terminy realizacji reklamacji nie są uwzgeledniane przez nich. Miałem podobny przypadek ( nie z butami ), i koleś powiedzał to co wyżej napisałem, ale towar otrzymałem już po 2dniach od "interwencji" w tym sklepie.

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 2 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

reklamacje ...

Strony: 1 2

Warto przeczytać: Zapytanie. | Mandat Komunikacja Miejska- POMOCY. | jak obliczyć podatek.? | Prawa odbiorcy przy przesyłkach kurierskich. | Problemy z pracą! | Powołanie do wojska | L4 - zwolnienie lekarskie | zasada gwarancyjna | Sprzedaz alkoholu | Pies, czyja wina przy ugryzieniu ? | Znow Allegro | W co warto zainwestowac, jaki interes rozkręcić ? | Czy mogę legalnie sprzedać niezarejestrowany pojazd? | Wymiganie się od woja | miałem dzisiaj sprawe... | jak uzyskac odszkodowanie za pobicie krok po kroku? | Siadanie na twarz | Wez mnie | dominacja lizanie cipki | Mloda szuka | szuka chlopaka | chetne na seks z krakowa | zajebiste dzwonki na telefon | Grubaski | młoda zdjęcia | niemiecki serial | serial z lat 90 | gay sm | polacy w uk | towarzyskie warszawa | Ekwador Manieczki DJ Kris Urodziny Brutka 2003 CD2 | Ekwador Manieczki DJ Kris Urodziny Brutka 2003 CD2 | Ekwador Manieczki DJ Kris Urodziny Brutka 2003 CD2 | The High Velocity Edge | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2019 SFD S.A.