FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 6097 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Nauki Ścisłe
rownanie stycznych do okregu 
Wyślij odpowiedź [powiadom znajomego]    
Autor "rownanie stycznych do okregu"   

wigorrban
 Wysłana - 15 styczeń 2010 16:48        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

siemka, znacie sposob na obliczenie stycznych do okregu, jesli mam podany jedynie wzor okregu i wspolrzedne pktu? chodzi mi bardziej o metode z gory dzieki

Igorcyk
 Wysłana - 15 styczeń 2010 17:01       [zgłoszenie naruszenia]

Równanie okręgu w postaci ogólnej:

Ax² + Ay² + 2Dx + 2Ey + F = 0

i wtedy równanie stycznej w jego punkcie P(x1, y1) ma postać:

Ax1x + By1y + D(x + x1) + E(y + y1) + F = 0.

Natomiast w przypadku ogólnym trzeba rozwiązać układ równań:

(x-a)² + (y - b)² = R²
Ax + B = y

z warunkiem dodatkowym Δ = 0 (styczna ma jeden punkt wspólny z okręgiem). Jeśli zadany punkt:
- nie należy do okręgu i nie znajduje się wewnątrz - istnieją dwie proste styczne;
- leży na okręgu - styczna jest tylko jedna;
- jest wewnętrzny - równanie nie ma rozwiązania (jest sprzeczne).

Zmieniony przez - Igorcyk w dniu 2010-01-15 18:53:56

Znawca -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia | Wyślij odpowiedź

rownanie stycznych do okregu

Warto przeczytać: Materiały - kąt rozwarcia wgłębnika | Transmisja i Przetwarzanie Sygnałów. | Informatyka, Excel - Funkcja ''Jezeli'' | optyka geometryczna - proszę o pomoc | norma do obliczania schodow - podstawy budownictwa | fizyka proszę o pomoc w zadaniu | Przykład z matematyki proszę o pomoc | Powstawanie paliw węglowodorowych i syntetycznych | Matlab-petla,macierz. | Efekt Dopplera | wymiarowanie | [Fiz - zad] Natężenie prądów w obwodzie. | [fiz]ruch kuli w wodzie | Sektor petrochemiczny - charakterystyka | Zadanie z Marketingu | [c/c++] Program ciągi znaków. | lektura | dezodorant | bukowski | tia carrere | kobiecy wytrysk | Tomograf komputerowy | Aneta Zając | Płapka przyjaciela | strategia SS | patologia | tomorrowland | mic123 | polskie aktorki nago w fimie | hp c4280 | pussy | walka dobra ze złem | van-damme | van_damme | Biznes

Polecamy: KSW | Komputery | Nauka

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2014 SFD S.A.