FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 3198 razy ¬


ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

 
ROZRYWKA | Filozofia, Psychologia, Religie
rozbite jajko 
[powiadom znajomego]    
Autor "rozbite jajko"   
 
Ozyr
 Wysłana - 26 sierpień 2006 15:23        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Ustawmy jajko na blacie kuchennym, potoczmy je do brzegu i pozwólmy mu spaść na podłogę i rozbić się. Z pewnością w tej sekwencji zdarzeń wiele siędzieje. Jajko spada. Skorupka pęka. Żółtko rozbryzguje się na wszystkie strony. Deski podłogi wibrują. W otaczającym powietrzu tworząsię fale. Tarcie powoduje powstanie ciepła, co z kolei sprawia że atomy i cząsteczki jajka, podłogi i powietrza zaczynają drgać trochęszybciej. Jednak prawa fizyki nie negują tego, aby owe jajko zebrało się do kupy i stało się takim, jakim było przed roztrzaskaniem. Wystarczy, że każdy kawałek skorupki, każda kropla żółtka , każdy fragment podłogi, każdy podmuch powietrza powtórzył swój ruch w kierunku przeciwnym. 'Wszystko', co wystarczy zrobić, to jedynie odwrócić prędkość każdego elementu tego zdarzenia. Mówiąc bardziej szczegłowo, gdybyśmy hipotetycznie mogli jednocześnie odwrócić prędkość każdego atomu i cząsteczki biorącej , bezpośrednio lub pośrednio biorącej udział w rozbiciu jajka, cały ruch związany z rozbiciem odbyłby sie w kierunku przeciwnym. Fala popychających sie cząsteczek powietrza i niewielkie wibracje podłogi zbiegłyby sie ze wszystkich stron kuchni w miejscu zderzenia, powodując, że każdy fragment skorupki i każda kropla żółtka podążyłyby do miejsca, na które spadło jajko. Kążdy składnik poruszałby sie dokladnie z takąsamąpredkoscią jak w czasie rozbijania jajka, ale w kierunku przeciwnym. Krople żółtka przyleciałyby z powrotem tworząc kulkę, wokół któej ułożyłoby sie białko i dziesiątki kawałków sporupki, dopasowując sie do siebie doskonale, tworząc gładki jajowaty pojemnik. Wibracje powietrza i podłogi doskonale zsynchronizowałyby się z ruchem niezliczonej ilości skupiających się kropel żółtka i okruchów skorupy, odpowiednio popychając nowo odtworzone jajko tak, by oderwało się w całości od podłogi, wzniosło na poziomblatu kuchennego i łągodnie wylądowało na jego krawędzi z odpowiednim obrotem pozwalającym mu przetoczyć się jeszcze parę centymetrów w głąb blatu i zatrzymać w bezruchu. To by się właśnie wydarzyło, gdybyśmy potrafili dokonać całkowitego i dokładnego odwrócenia predkosci wszystkich elementów biorących udział w tym zdarzeniu.

o co chodzi?
chodzi o to, że prawa fizyki pokazują, że cokolwiek zdarza się w jednym kierunku upływu czasu, może sie również zdarzyć w kolejności odwrotnej


Zmieniony przez - Ozyr w dniu 2006-08-26 15:25:36
______________________________
 
Nie dysponujemy wprawdzie żadnymi konkretnymi informacjami
na temat jakiejkolwiek cywilizacji pozaziemskiej,
aby udowodnić jednak możliwość jej istnienia wystarczy oprzeć się
wyłącznie na prawach rozwoju naszej cywilizacji

 
NATASZ
 Wysłana - 26 sierpień 2006 15:28      [zgłoszenie naruszenia]

a na**** mi ten kaktus

Zmieniony przez - NATASZ w dniu 2006-08-26 15:29:35
_______________________________
 
]:->

Los sprzyja odważnym

 
user1
 Wysłana - 26 sierpień 2006 17:24      [zgłoszenie naruszenia]

"... gdybyśmy hipotetycznie mogli jednocześnie odwrócić prędkość każdego atomu i cząsteczki... "
"... prawa fizyki pokazują, że cokolwiek zdarza się w jednym kierunku upływu czasu, może sie również zdarzyć w kolejności odwrotnej"
Zauważasz brak spójności między tymi dwoma zdaniami?

_______________________________
 
W życiu chodzi o to, by być trochę niemożliwym.

 
OloKK
Dżony Dep
 Wysłana - 27 sierpień 2006 03:41      [zgłoszenie naruszenia]

Eeee... No i?

Chcesz powiedzieć, że jak pójde do kina to mogę wrócić tyłem a film obejrzeć od końca jeśli tylko ładnie poproszę?
_______________________________
 
Bądź silny, o człowieku! Pożądaj, raduj się wszystkimi rzeczami
zmysłów i uniesienia: nie bój się, że jakikolwiek bóg wyprze się ciebie za to.
ZAPRASZAM: [www.olokk.pl] // [www.bng-studio.pl]
[www.facebook.com/olokk]

Ekspert -
 
Methos
 Wysłana - 27 sierpień 2006 09:18      [zgłoszenie naruszenia]

teoretycznie to baaaardzo wiele rzeczy jest mozliwe, gorzej juz z praktyką

Ekspert -
 
INSOMNIA
 Wysłana - 27 sierpień 2006 10:26      [zgłoszenie naruszenia]

Jest takie madre przyslowie: "Gdyby babcia miala wasy, to by byla dziadkiem."

Zmieniony przez - seba5700 w dniu 2006-08-27 11:34:53

 
LukRecJa
 Wysłana - 27 sierpień 2006 13:58      [zgłoszenie naruszenia]

no proszę
a co z działaniem czasu na to jajko?
pod wpływem powietrza, żółtko i białko zmienia swoją konsystencję i tu już wchodzą w grę procesy chemiczne. Ale już o tym nie piszesz..
_______________________________
 
[http://www.youtube.com/watch?v=ksiXn6h-gwo]

Specjalista -
 
OloKK
Dżony Dep
 Wysłana - 27 sierpień 2006 14:59     
 Usunięta przez OloKK za naruszenie Pkt1 regulaminu forum.
[zgłoszenie naruszenia]

 
Ekspert -
 
LukRecJa
 Wysłana - 27 sierpień 2006 15:01     
 Usunięta przez LukRecJa za naruszenie Pkt1 regulaminu forum.
[zgłoszenie naruszenia]

 
Specjalista -
 
OloKK
Dżony Dep
 Wysłana - 27 sierpień 2006 15:12     
 Usunięta przez OloKK za naruszenie Pkt1 regulaminu forum.
[zgłoszenie naruszenia]

 
Ekspert -
 
Ozyr
 Wysłana - 27 sierpień 2006 18:18      [zgłoszenie naruszenia]

ok- jajka sie rozbijają, ale nigdy nie scalają się z powrotem, mimo że oba wydarzenia są dopuszczalne z punktu widzenia praw fizyki.
Niezwykle łatwo jest rozbić jajko - wystarczy zepchnąć je z blatu- ale niesamowicie trudno jest złożyć je z powrotem.

Cóż, gdyby o to mi chodziło, wierzcie mi, nie robiłbym zamieszania.

Kwestia "łatwo-trudno" jest istotnym fragmentem odpowiedzi, jednak pełne rozwiązanie w które to wszystko się wpasowuje, jest znacznie bardziej zagmatwane i zadziwiające.

Aby powołać sie na dobry przykład fizyczny, pomyślmy o butelce coli.
Gdy gaz, jak dwutlenek węgla początkowo znajdujący sie w butelce, rozchodzi sie równomiernie w pokoju, istnieje wiele możliwych układów pojedynczych cząsteczek, które nie powodują żadnego zauważalnego efektu. Na przykład jeżeli pomachamy rękami, cząsteczki dwutlenku węgla zaczną sie przemieszczać tam i z powrotem,szybko zmieniając położenie i prędkości. Z globalnego punktu widzenia zmiana ich układu nie spowoduje jednak żadnej zmiany jakościowej. Zanim zaczęliśmy machać rekami, czasteczki te były rozmieszczone równomiernie i tak samo równomiernie będą rozmieszczone, gdy już przestaniemy machać. W przypadku równomiernie rozmieszczonego gazu olbrzymia iosc takich mozliwych zmian ukladu jego cząsteczek nie powoduje zadnego efektu i dlatego jest on w stanie wysokiej entropii.
gdyby natomiast gaz umieszczony byl w mniejszej przestrzeni, jak wtedy gdy znajdował sie w butelce, albo utrzymywany przez jakąś bariere skupial sie w rogu pokoju, wtedy miałby znacznie mniejszą entropie. Powód jest prosty. Tak samo jak ciensze książki pozwalają na mniejszą liczbę różnych układów ich kartek, mniejsze przestrzenie zawierają mniej miejsc w których mozna rozmiescic czasteczki i w ten sposób umozliwiają dokonanie mniejszej liczby ich przedstawien.
gdy jednak odkrecamy zakretke butelki lub usuwamy bariere, otwieramy przed czasteczkami gazu caly nowy wszechswiat, a wtedy popychając sie i wpadając na siebie szybko sie rozbiegną by go zbadać. Dlaczego? oBOWIAZUJE TU TO SAMO ROZUMOWANIE STATYSTYCZNE, KTÓRE ZASTOWAĆ BY MOZNA DO ROZBITEGO JAJKA. Bez wątpienia- niektóre popchniecia przesuna niewielką ilość czasteczek gazu w ramach obszaru poczatkowo przez nie zajmowanego albo wepchną z powrotem w obszar gęstego obłoku gazu kilka cząsteczek, które go właśnie opuściły. Ponieważ jednak objętość pokoju jest wieksza od początkowej objętości obłoku gazu, istnieje o wiele wiecej mozliwych ukladów cząsteczek, w których są one rozproszeone, niżtakich, w których pozostają one w początkowym obszarze. A wiec srednio rzecz biorąc, czasteckzi gazu rozproszą sie i powoli osiągną stan jednorodnego rozmieszczenia w całym pokoju. W ten sposób poczatkowy układ o niższej entropii, w którym cząsteczki gazu byly upchniete w malym obszarze, w sposó naturalny ewoluuje w kierunku ukladu o wyzszej entropii, w którym gaz jest rozmieszczony rownomiernie w wiekszej przestrzeni. A gdy juz osiągnie taką jednorodnosc, bedzie utrzymywal ten stan wysokiej entropii: dzieki zderzeniom i wzajemnemu popychaniu sie cząsteczek w dalszym ciągu będą sie one przemieszczac w rozne miejsca, tworzac rozmaite konfiguracje, jedna po drugiej, jednak ogromna wiekszosc tych układów nie wplynie na ogólny, całościowy wygląd gazu. tak sie właśnie dzieje, gdy coś ma dużą entropię.
w zasadzie, jak w przypadku spadającego jajka, moglibysmy posluzyc sie prawami fizyki klasycznej i wyznaczyc dokladnie miejsce gdzie kazda cząsteczka dwutelnku wegla bedzie sie znajdowala w okreslonym momencie. Z powodu olbrzymiej ilości cząsteczek CO2 jest ich około 10*24 w butelce coli- przeprowadzenie takich obliczeń jest jednak praktycznie niemozliwe. a nawet gdyby udalo sie nam tego w jakis sposó dokonac, posiadanie listy miliona miliardów miliardów miliardów położeń i predkosci czasteczek nie za bardzo pozwoliłoby sie nam zorientowac, jak czasteczki te są rozmieszczone. Skupienie sie na globalnych własnościach statystycznych- stwierdzenie czy gazz jest rozproszony czy tez sprężony w jednym miejscu, czyli czy ma on wysoką czy niską entropię- jest o wiele bardziej pouczające.
reszte opisze kiedy indziej bo mnie paluchy rozbolały
_______________________________
 
Nie dysponujemy wprawdzie żadnymi konkretnymi informacjami
na temat jakiejkolwiek cywilizacji pozaziemskiej,
aby udowodnić jednak możliwość jej istnienia wystarczy oprzeć się
wyłącznie na prawach rozwoju naszej cywilizacji

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]


Odpowiedzi jest na 2 strony.   | następną
 
Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

rozbite jajko

Strony: 1 2
 
Warto przeczytać: | | transport | chanel sport | chanel | hazard | chatroulette | talent | tex31 | łysienie | zakola | eideard | fajny horror | erodate | live for speed | trigue | pułapka przyjaciela | nastypussy | bryan | metandren | Biznes

 
Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi


Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.
 
Powered by Pazdan ForKat 4.0