FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 10522 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Motoryzacja
rysa na szybie 
[powiadom znajomego]    
Autor "rysa na szybie"   

Barteeek
 Wysłana - 8 kwiecień 2007 11:02       

Przeniesiona przez Banan z działu 'Garaż'. | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

wczoraj wkładałem szybę do drzwi i mi spadła na dół i sie zrobiły 3 rysy jedna dosyć głęboka czy ktos wie jak to usunąć jest taki specyfik na allegro [moto.allegro.pl/item180032736_zestaw_polerski_do_szyb_i_szkla_wys_gratis_.html]
jeśli ktoś tego używał niech napisze czy to jest skuteczne

phantoomm
Fanta
 Wysłana - 8 kwiecień 2007 13:24      [zgłoszenie naruszenia]

jezeli rysa jest gleboka to taki specyfik raczej nie pomoze, wybierz sie do zakladu z szybami i tam wypelnia ta ryse takim specjalnym srodkiem z utwardzaczem, o ile oczywiscie rysa nie bedzie zbyt gleboka

"no tak niestety jest, ze 3 lata ciężkiego zapierdalania, ale wiesz koninktura to sie zapieprzalo po 22h
"Boże chroń mnie przed przyjaciółmi bo przed wrogami sam się uchronię"
MKD- macie dla odmiany ladna sztunie
Piolek- juz wole tych chłopaków

Znawca -

piotrusxtc
 Wysłana - 8 kwiecień 2007 14:35      [zgłoszenie naruszenia]

j/w

na moje oko to ten specyfik gowno pomoze... wyzysk tylko. Jedz do zakladu i zrobia tylko najpierw spytaj ile moga wziac bo mnie kiedys na 150zl za przednia szybe skasowali (odprysk z kamyczka)

seks, alkohol, mordobicie...

kocham konie... - mechaniczne !!

vivalarte
 Wysłana - 10 kwiecień 2007 08:58      [zgłoszenie naruszenia]

Sąsiad kupił parę lat temu Audi i miało ślad od wycieraczki(raczej braku wycieraczki)sznyta na pół szyby.Skasowali go za RYSĘ 400zł(3 letne Audi A6).Także wolałbym się zastanowić bo za te pieniądze można kupić 2 albo 3 używane szyby(kwestia tylko do jakiego auta)

mckk
 Wysłana - 10 kwiecień 2007 10:14      [zgłoszenie naruszenia]

Uważaj na tą pastę, bo może sie okazać, że sobie jeszcze gorzej załatwisz tą szybę...

Nie wiem, jaką siłę scierającą ma taka pasta. Powiem tylko tyle, że jak nam kiedyś jakiś "zdolny" dzieciak zatagował się w autokarze na szybie bocznej, to żeby nie wymieniać całej szyby, która jest dość droga, to zrobili nam w zakładzie z szybami właśnie taką polerkę. Z tym że oni mieli jakiś specjalny proszek do tego, ładowany automatycznie od góry do takiej specjalnej maszynki (coś na bazie szlifierki z kamieniem). Dodatkowo urządzenie zlewało wszysto non-stop wodą.

W naszym przypadku opłaciło się finansowo, ale nie trzeba chyba zaznaczać, że szyba w miejscu polerki "pływała". W autokarze było to jeszcze do zaakceptowania- rysy były nisko- poza normalną linią widzenia pasażera, "pływanie" więc nie było widoczne.

W osobówce- czy to z przodu, czy to z tyłu- efekt będzie lipny. Dodatkowo dochodzi do tego jeszcze problem tego typu, że boczna szyba w aucie jest półokrągła, a takie powierzchnie gorzej się poleruje.

Najlepiej zrobisz w ten sposób, że kupisz używaną z rozbitka jakiegoś, albo olej rysy, jeśli póki co nie masz kasy. Pełno rozbitków i anglików do rozebrania stoi. Powiem szczerze, że wolałbym pojeżdzić z porysowaną i później założyć "nową" szybę, niż odstawiać szopkę z polerką.

PS. Jaki to samochód?

BTW- czym innym jest klejenie pękniecia na szybie, czy odprysku, a czym innym niwelowanie rysy. Powiem szczerze, że nie slyszałem, żeby "wypełniali/zalewali" rysy.

Zmieniony przez - mckk w dniu 2007-04-10 10:15:47

phantoomm
Fanta
 Wysłana - 10 kwiecień 2007 10:21      [zgłoszenie naruszenia]

a jest wlasnie cos takiego jak wypelnianie rys

"no tak niestety jest, ze 3 lata ciężkiego zapierdalania, ale wiesz koninktura to sie zapieprzalo po 22h

Znawca -

mckk
 Wysłana - 10 kwiecień 2007 10:34      [zgłoszenie naruszenia]

Niech autor sobie pojedzie do zakładu z szybami samochodowymi. W wielu lepszych zakładach są szyby demonstracyjne- z różnymi uszkodzeniami "przed" i "po". Chyba tylko wtedy można ocenić, czy warto naprawiać szybę.

phantoomm
Fanta
 Wysłana - 10 kwiecień 2007 10:40      [zgłoszenie naruszenia]

dobrze ze wczesniej wspomniales o tych zalamaniach swiatla po polerowaniu, na przedniej szybie to tak niebardzo by bylo

Znawca -

mckk
 Wysłana - 10 kwiecień 2007 11:24       [zgłoszenie naruszenia]

Wiadomo, że w zakładzie napraw można się wielu rzeczy nasłuchać, jak sie czeka na naprawę. Tak też wtedy dowiedzieliśmy sie, że kiedyś do tego zakładu na polerkę przyjechał gość jakimś nawet niezłym wózkiem- za wszelką cenę chciał, żeby mu polerowali przednią szybę. Był ostrzegany o tym, że szyba później "pływa" i na przedniej to już tragicznie będzie wyglądać. Ale gość się uparł. A że "nas klient nas pannnn", to usługa została wyświadczona.

Tydzień jazdy samochodem i w następną sobotę znowy był w zakładzie żeby szybę wymienić. Po prostu nie dało sie jeździć, szczególnie po zmroku. Swoją drogą za takie coś można zabrać dowód rejestracyjny, ale inna sprawa, że podczas kontroli ciężko żeby policjant czy diagnosta wykrył defekt przedniej szyby.

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

rysa na szybie

Warto przeczytać: zmiana 50 na 80 | Sto lat Everr! | Zagotował się %) | Wycięcie katalizatora | A1 motocykle, Warszawa | wlacznik halogenow bmw e36 | volvo s40 pytanie | który pozwoliłby na coś takiego? | gaz sekwencyjny do Fiesty MK VI | Olej silnikowy ze Stanów | TFSi czy mozna zalozyc gaziwo? | fegi z z głębokim rantem | Jak wymienić olej w silniku? ;p | Golf IV czy Leon | Obicie foteli skórą | Seat Leon 1M Problem ze wspomaganiem. | fantazje erotyczne | grand turismo | piękna i besja | paweł | ZNANA | SHOWUP ZNANA | Dalia i Adam | Dalia i Adam Krawczyk | ciekwostkawawa | winterfresh thin ice | fałszywy | dondito | sunrise | sunrise warto | wilczyca87 | ogrzewanie na podczerwień | ogrzewanie elektryczne | Wyższa Szkołą Ubezpieczeń w Krakowie | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2019 SFD S.A.