FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 3344 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Budownictwo, remonty i majsterkowanie
samodzielne ocieplanie domu styropianem przez laika 
Wyślij odpowiedź [powiadom znajomego]    
Autor "samodzielne ocieplanie domu styropianem przez laika"   

pain1988
 Wysłana - 19 luty 2016 00:03        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Witam, mam bardzo duzy problem, otoz pomoni ogrzewania wlaczonego na full mam w domu gdy sa mrazy tylko 16-17 stopni, , jest duza wilgoc na oknach skrampla się woda!, mimo ze mam nowe okna i były uszczelniane nidawno, i tak jest zimno, na domiar zlego mam dużo plesni na scianach, zmywam ja a ona wciąż wyskakuje, , zaczalem wietrzyć mieszkanie , luzuje docisk okien ale wtedy jest zimniej jeszcze, już sam nie wiem , czy wilgoc przenika z zewnątrz , czy jest zla cyrkulacja powietrza ale mam w domu wręcz przeciągi i nieszczelny dach , wiec na pewno jest przepływ powietrza spory, czy wine za pleśń ponosi niska temperaratura czy wilgotność, czy kupno tzw pochłaniaczy wilgoci cos pomoze na tego grzyba, ,
podejrzewam ze musze na nowo ocieplić sciany z zewnątrz domu , który ma już 25 lat i ponoc stary styropian się zuzyl dlatego tak zimno jest , grubość muru domu zewn. ma ok 50 cm, zatem chciałbym dac najgrzubszy styropian czyli te 20 cm, i musze zrobić to samemu jak najprostsza metoda bo nie stać mnie kompletnie na wynajecie wachowcow, mogę tylko kupic styropian i klej i naklejac go wokół domu, czy to cos da cokolwiek, lepsze to niż nic chyba? ale musze zmniejszyć koszty ogrzewania ipozbyc się plesni z domu.
poradzcie prosze

Preskaler
 Wysłana - 19 luty 2016 08:05      [zgłoszenie naruszenia]

Skraplanie się pary wodnej występuje głównie wtedy, gdy nie ma dobrej wentylacji w mieszkaniu. Może ktoś zatkał kanał wentylacyjny aby nie uciekało przez niego ciepło? Poza tym wilgoć na ścianach i onach tworzy się gdy ściany przemarzają a okna mają tylko dwie szyby lub nawet jedną. Przy oknach z trzema szybami zjawisko to nie powinno występować. Ocieplenie ścian styropianem to dobry pomysł i nie jest trudno go wykonać we własnym zakresie. Może jedynie sprawić kłopot laikowi położenie tynku na ten styropian. Nie wiadmo też jaka jest jakość tej poprzedniej warswy styropianu i czy zamierzasz ją usunąć czy na nią kłaść ten nowy? Dobrze by było aby to oszcacował jakiś dobry fachowiec. Poza oknami i ścianami to ciepło może uciekać jeszcze przez stropy. Nic na ten temat nie piszesz. Należy też ocieplić strop na strychu i ew. w piwnicy (jeśli są Twoje).

Zmieniony przez - Preskaler w dniu 2016-02-19 08:08:28

gastxxx
ole !
 Wysłana - 20 luty 2016 14:50      [zgłoszenie naruszenia]

łoo panie
co tam za ogrzewanie masz?
bo skoro 16-17 stopni, to zgaduje że masz za słabe źródło ciepła
zanim zaczniesz ocieplać ściany, to weź się misiu za dach bo po 1 leje ci wodą, a po 2 przez nieocieplony dach ucieka w chvj wiecej ciepła niż przez ściany

"No i chuj, ważne że poruchał he he kurwa razdwatrzy"

pain1988
 Wysłana - 21 luty 2016 00:14      [zgłoszenie naruszenia]

mam piec elektryczny na gaz tzn ogrzewam gazem, jest tam pokretlo na kaloyfery i na wode
jak były tez mrozy grudzień styczeń to miałem w domu 14 stopni!!!
za gaz zaplacilem za 2 miesiące 3 tys,czy to dużo czy nie

mam strych gdzie nie ma ogrzewania ani tez plesni o dziwo, jest tam zimno, ale sufif chyba chroni reszte domu od strychu i dachu, pozatym male wejście na strych , ocieplilem ze strony strychy styropianem tak po swojemu

czyli zatem musze ocieplić zewnętrznie latem sciany domu, czy laik da rade i czy niedokladne ocieplenie cos da

Preskaler
 Wysłana - 21 luty 2016 07:40      [zgłoszenie naruszenia]

Zapomniałeś napisać coś o wentylacji. To dlatego masz pleśń bo pomieszczenia słabo są wentylowane. Na strychu widocznie przez szpary jest dobra wentylacja i pleśni nie ma. Nic w tym dziwnego.
A dlaczego masz "niedokładnie" ocieplać? Jak już to rób to dokładnie! Koniecznie też trzeba położyć na strychu warstwę ocieplającą. Jeśli masz strop drewniany z drwianymi legarami to... ale po co my mamy się domyślać? Opisz wszystko jak najdokładniej i wtedy coś się poradzi! O piwnicy też nic nie napisałeś. Zapominasz że dom składa się nie tylko ze ścian i okien. Ciepło ucieka wszędie.

gastxxx
ole !
 Wysłana - 21 luty 2016 12:13      [zgłoszenie naruszenia]

narobisz mostków i tyle z tego będzie... kasa w błoto.
z tego co mówisz dom jest już ocieplony styropianem - więc po co go zmieniać?
zadbaj o wentylację, ocieplenie dachu, sprawdz stan rynien (czy któraś nie leje ci po ścianie wodą jak pada), poziom wód gruntowych itp
a jeśli chodzi o koszta to nie wiem jak to u ciebie wygląda, ale skoro bulisz tyle za gaz (który imo jest jedym z najdroższych źródeł ciepła) to może warto zmienić na kocioł na biomasę/ węgiel?

"No i chuj, ważne że poruchał he he kurwa razdwatrzy"

pain1988
 Wysłana - 21 luty 2016 21:41      [zgłoszenie naruszenia]

tak strop drewniany , no ale strychu nie musze ocieplac , dzieki temu nie ma tam plesni a zima nikt tam nie musi wchodzic po schodach, ocieplilem styropianem gr 15 cm, samo wejscie na strych drewniane elementy, jescze tylko chyba drzwi strychowe musze ocieplic,
dom ma ok 30 lat wiec ten styropian jesli byl woogole to sie wchlonal czy rozpad, po tylu latach jak mowil mi pewien fachowiec, i trzeba by bylo na nowo ocieplic, chetnie to zrobie tylko mam takie chropowate sciane domu od zewnatrz czy ta no mozna normalnie przykleic styropian , czy warstwa 20 cm wystarczy? chociaz czesciowo byl polozyl ten styropian tam gdzie dosiegne , dom ma parter piwniece ,1 pietro i strych

i jaki styropian najlepiej kupic , jestem z trojmiatsa wiec np w castoramie czy leroy merlin itp, bo ponoc styropian styropianowi nie rowny,
nie mam pieniedzy na fachowcow bo ponoc ocieplenie kosztuje ok 100 tys zl!calego domu, mam ok 300m2

czy tzw pochlaniacze wilgoci cos tu pomoga? np aero 360 za 40 zl z auchana?

czym najlepiej zlikwidowac juz plesn na scianach? jak to robie mieszanka octu,sody i soli, maczam gabke i wycieram plesn, czy to dobry sposob? przynajmniej bezpieczny dla zdrowia nie toksyczny
doradzcie cos prosze
bo finansowo kuleje bardzo

Giddens
 Wysłana - 21 luty 2016 22:10      [zgłoszenie naruszenia]

nie mam pieniedzy na fachowcow bo ponoc ocieplenie kosztuje ok 100 tys zl!calego domu, mam ok 300m2

troche cena z kosmosu

styropiam z jak najmniejszym wspolczynnikiem lambda, ale przy 30 cm nie musi byc naj naj mniejszy

castorama i leroy drogi, pojezdzij po skladach to dostaniesz jeszcze rabat

po sciagnieciu starego styropianu jak sie nie sypie tynk/sciana gruntujesz i kleisz, najlepiej zakonczyc przynajmniej zatopieniem siatki

jakie masz okna ?

2 mc 3 tys za gaz - bardzo duzo

Już podałem imię Janusz
A turysta to mój zawód

pain1988
 Wysłana - 21 luty 2016 22:25      [zgłoszenie naruszenia]

no tyle za gaz a w domu 14 stopni jak sa mrozy!! , co mam zrobic z tym
mam piec vaillant dwufunkcyjny, czy pomoze cos zaoszdzecic na gazie jak zmniejsze ciepla wode na 0 bo i tak nikt nie koryzsta tylko do mycia wieczorem troche

a mozna bez zrywanie tego starego styropianu, bo nie umiem tego robic, sciany sa twarde , pokryte tynkiem,
czy moge polozyc poprosty ten styropian na ten tynk ,przykleic go , i hm co potem, czy latwo sie tynkuje?
a ile moze kosztowac ocieplenie ok 20 kwadratowych sciany?
a mozesz polecic jakis sklad w trojmiescie ze styropianem, jak nie castorama, i jakiej firmy brac najlepiej?
jestem kurcze zielony w tych sprawach
okna mam te nowsze juz, chyba 2 warstwowe , ostatnio byl fachowiec uszczelniac je tasmy tam powymienial i dokrecil ale i tak nie pomoglo w ociepleniu

woda sie skrapla a oknach i jak zimno to zamarza
chce kupic pochlaniacze wilgoci , czy to cos da?

Giddens
 Wysłana - 22 luty 2016 11:05      [zgłoszenie naruszenia]

jestes trollem chyba

zdjecie sciany/tynku/styropianu/

zdjecie z odleglosci grzybow na scianie

bo nie bede sie produkowal nie potrzebnie

Już podałem imię Janusz
A turysta to mój zawód

Heinek
 Wysłana - 22 luty 2016 13:36      [zgłoszenie naruszenia]

ocieplenie kosztuje ok 100 tys zl!calego domu, mam ok 300m2

Z materiałem i firmą wychodzi około 100 zł za m2 i to już z tynkiem.

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 3 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia | Wyślij odpowiedź

samodzielne ocieplanie domu styropianem przez laika

Strony: 1 2 3

Warto przeczytać: | | Jak poderwać dziewczyna | clinic | filmiki fotka | testoviron ewelina 3 | polki w playboy i ckm | meldunek do komendanta | tiger kobra | kiedy wybuchnie 3 wojna swiatowa | rekrutacja policji | anna at | świat według bandy dvd cena | fuck | erotic | pic | panie poznań | blowjob | fotka 2016 | opowiadanie erotyczne matka i syn | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2018 SFD S.A.