FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 5082 razy ¬
 
ROZRYWKA | Seks
seksualnosć kobieca... 
[powiadom znajomego]    
Autor "seksualnosć kobieca..."   
 
VooDooDoll
 Wysłana - 3 wrzesień 2005 11:12        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

"...dziewczynka, gdy stanie się kobietą, będzie wiedziała, jak poruszać się w świecie.
A w szczególności zrozumie, że
Gdy się na coś nie zgadza, to jest wredna i cyniczna.
Gdy się cieszy, to się wygłupia albo jest pijana.
Gdy chce ładnie wyglądać, to się mizdrzy, a gdy kimś się zainteresuje, to się puszcza.
Gdy się wstydzi, to jest głupia, a gdy się nie wstydzi, to jest bezwstydna.
Gdy się przy czymś upiera, to przesadza, a gdy się nie upiera, to nie wie, czego chce.
Jak kocha, to jest naiwna, a jak nie kocha, to jest zimna.
Gdy ma ochotę na seks, to jest suką, a gdy nie ma ochoty na seks, to też jest suką.
Jeśli chce być kimś - to znaczy, że przewróciło się jej w głowie,
a jak nie chce być kimś, to jest głupią kurą.
Jeśli jest sama, to znaczy, że nikt jej nie chciał, a jeśli jest z kimś, to znaczy, że cwana.
...a gdy dostaje furii - to jej się tylko tak zdaje."
Wojciech Eichelberger, Wysokie Obcasy, 25/2000


Cytat ten pokazuje psychologiczno-społeczny kontekst, w jakim bardzo często kobiety spotykają się ze swoją seksualnością. Jest to sytuacja napięcia i lęku wynikająca z wewnętrznego konfliktu - doświadczanego świadomie lub nie. Konflikt ten związany jest między innymi z koniecznością wyboru: czy kobieta powinna się kierować własnymi pragnieniami czy też sprostać oczekiwaniom szeroko rozumianego otoczenia. Jeśli kobieta decyduje się na ekspresję swoich potrzeb - zwłaszcza seksualnych - naraża się na przykrości: od ośmieszania i obraźliwych epitetów po odrzucenie rodziny i przemoc, "bo sama się prosi" albo "prowokuje".

W takiej atmosferze niełatwo jest przyznać się do swojej seksualności, a co dopiero poznawać ją i cieszyć się bogactwem doznań. Dlatego tak ważne jest, by kobiety zaczęły otwarcie mówić o swoich potrzebach i oczekiwaniach. To początek drogi do pełnego poznawania, zaakceptowania, a następnie kształtowania własnej seksualności.

Kobieca seksualność - mity i stereotypy

Kultura patriarchalna sprzyja powstawaniu mitów i stereotypów na temat kobiecej seksualności - te najczęściej spotykane i najsilniej zakorzenione w powszechnej świadomości nie znajdują potwierdzenia w rzeczywistości. Uświadomienie i poznanie ich wpływu na życie seksualne kobiet jest pomocne w nabraniu do nich dystansu i daje możliwość pełniejszego cieszenia się swoją seksualnością. Ich zdemaskowanie pomoże kobietom odkryć
i zaakceptować własną seksualność oraz ułatwi zwiększenie siły doznań płynących z seksu.

. Kobiety mają mniejsze potrzeby seksualne niż mężczyźni.
Ten pogląd nadal funkcjonuje w świadomości, pomimo że przeczą mu liczne badania tego obszaru. Zadaniem naukowców fizjologiczna zdolność kobiet do reagowania seksualnego jest znacznie większa niż u mężczyzn.

. Przyjemność seksualna zależy od wyglądu zewnętrznego kobiety.

Przyjemność seksualna zależy od otwartości na doznania seksualne, która wiąże się z przekonaniami kobiet oraz ich kontaktem z własnym ciałem (świadomość ciała, rozluźnienie obszaru miednicy i brzucha, wrażliwość zmysłowa). Uwarunkowana jest także wrodzoną wrażliwością i temperamentem. Wpływ wyglądu na doznania seksualne kobiet jest pośredni: to znaczy, że jeśli kobieta źle ocenia swój wygląd, to czuje się spięta, nieatrakcyjna i nic nie warta. W świadomości takich kobiet rodzi się wtedy przekonanie, że nie zasługują one na przyjemność, tylko na karę. Taka postawa psychiczna nie sprzyja satysfakcji z seksu.

. Erotyczne życie kobiety zależy tylko od mężczyzny.

Największa odpowiedzialność za satysfakcjonujące życie seksualne spoczywa na samych kobietach. Jakość doznań erotycznych jest wynikiem ich postaw wobec własnej seksualności.

. Seks jest dla młodych kobiet - one są najbardziej zmysłowe, seksowne...

Liczne badania dowodzą, że kobiety są najbardziej otwarte seksualnie między 35. a 50. rokiem życia. Wizualna atrakcyjność młodych kobiet niezwykle rzadko przekłada się na możliwość osiągania przez nie pełnej satysfakcji seksualnej. Taką możliwość uzyskują kobiety w miarę poznawania siebie i swoich potrzeb, co jest związane z doświadczeniem. Im więcej kobieta ma za sobą świadomie przeżywanych doświadczeń zmysłowych
i seksualnych, tym jest bardziej erotycznie dojrzała.

. Kobieta emanująca seksualnością lub jasno wyrażająca swoje potrzeby w tej sferze, to kobieta zepsuta, lekkich obyczajów...

Ten fałszywy pogląd jest bardzo głęboko zakorzeniony nie tylko w psychice kobiet i mężczyzn, ale w całej kulturze od setek lat. Przede wszystkim należy przeciwstawiać się tak niesprawiedliwemu, krzywdzącemu i oczywiście nieprawdziwemu poglądowi. Zmieniając nastawienie samych kobiet do seksualności, powoli zmienia się także wzorce kulturowe. Kobieta emanująca seksualnością to kobieta żywa, dojrzała, świadoma siebie i zintegrowana wewnętrznie. Tylko taka postawa sprzyja zdrowiu i satysfakcji płynącej z życia.

. Seksapil jest wrodzony.

Seksapil, to coś, co kobieta odkrywa i pogłębia w sobie w procesie rozwoju świadomości własnego ciała, doświadczaniu siebie w roli kochanki i akceptowaniu swojej seksualności. Bardzo ważne jest, by uświadomić kobietom, że ich potencjał erotyczny jest dynamiczny i zależy od samopoczucia, okresu życia i samoświadomości. Kobiety różnią się od siebie temperamentem i potrzebami, ale każda z nich może w sobie odkrywać seksapil, rozwijać go i cieszyć się nim.

. Kobieta może się podniecać tylko, gdy kocha mężczyznę.

Uczucie miłości nie musi towarzyszyć namiętności i odwrotnie. Zasada ta ma zastosowanie w odniesieniu do obydwu płci. Kobieta może mieć bardzo udany seks z kimś, kogo zna bardzo krótko i z kim nie chce się wiązać, jak też i nie osiągać satysfakcji ze współżycia z ukochanym mężczyzną.

. Seks, to obowiązek wobec męża, narodu, kościoła, Boga...

Przez wieki kobiecą seksualność podporządkowywano różnym ideologiom i tzw. wartościom nadrzędnym, odbierając kobiecie prawo do decydowania o sobie w sferze seksu i prokreacji. Ważne jest, by każda kobieta miała świadomość, że o swojej seksualności, współżyciu i płodności ma prawo decydować sama, a wszelkie próby nacisku i przymusu są nadużyciem, niezależnie, jakie argumenty za nimi stoją.

. Kobieta jest odpowiedzialna za męską seksualność, czyli za brak panowania nad swoim popędem przez mężczyznę, impotencję i inne męskie problemy seksualne.

Każdy dorosły człowiek, jeżeli nie jest ubezwłasnowolniony, ponosi odpowiedzialność za przejawy i realizację swojego popędu seksualnego. Istnieje zasadnicza różnica między pragnieniem a czynem. Każdy ma więc prawo do odmowy współżycia czy przyzwolenia na seks, zawsze jednak należy pamiętać o granicach odpowiedzialności za siebie i innych.
______________________________
 Specjalista -
 
Jaroch
 Wysłana - 3 wrzesień 2005 11:20      [zgłoszenie naruszenia]

szkoda ze sog juz nie wejdzie bo fajny artykul
_______________________________
 
from my rotting body Shrooms shall grow and I am in them and That is the Eternity

Znawca -
 
Raptor10
 Wysłana - 3 wrzesień 2005 11:41      [zgłoszenie naruszenia]

to wszystko co tu jest opisane zależy od środowiska w jakim dana kobieta przebywa jedni powiedzą że jak sie wstydzi to że jest skromna inni że zakompleksiona , jak jest wesoła to jedni powiedzą że wesoła, szczęsliwa a inny że jest walnięta , że ma faze ,jak ma chote na sex to jedni powiedzą że to naturalne a inni że jest dziwką co śie puszcza.Generalnie wizeruek zależy w dużej czesci od samej koebity a reszta od jej srodowiska .Każda kobieta ma sexapil tylko nie każda rozumie co to jest sexapil bo większośc myśli że to widoczny biust krotka spodnicza a nie zauyważają że może to być poczucie humoru ,fajny charakter i inne wewnetrzne cechy ktore powodują że dana osoba jest mimo powiedzmy przecietnej urody jest bardzo lubiana i przebija osoby z figura jak z okładek ckm-u które są traktowane jak fajne dziewczynki, takie w sam raz na imprezke, u nas sie na takie mówi jednorazówki
_______________________________
 _SFD JUJITSU TEAM_

Specjalista -
 
red78
 Wysłana - 3 wrzesień 2005 13:27      [zgłoszenie naruszenia]

sexbomba, to bomba ktora wybucha, ale kiepsko sie rvcha
_______________________________
 
Siedzę i myślę... :)P

Specjalista -
 
Babs5
 Wysłana - 3 wrzesień 2005 16:17      [zgłoszenie naruszenia]

artykul naprawde ciekawy ale sog juz nie wejdzie

 
_Pinup_
 Wysłana - 3 wrzesień 2005 18:22       [zgłoszenie naruszenia]

voodoo bravo

Znawca -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]


 
Przegląd tygodnia

seksualnosć kobieca...