FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 833 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
składki emerytalne w szkocji 
[powiadom znajomego]    
Autor "składki emerytalne w szkocji"   

sargon 25
 Wysłana - 17 kwiecień 2005 09:53        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

mam pytanie: kolega pracuje na pół etatu sz Edynburgu, pracodawca opłaca wszelkie składki, jest to praca legalna i czy będzie sie tek okres liczył do emerytuty?jakie dokumenty ma wziąść przy powrocie do doemu? I jeszcze jedno pytanie - czy będzie przysługiwał koledze zasiłek dla bezrobotnych jeżeli tak to będą to kwoty polskie czy szkockie? Jeśli możecie to podajcie podstawę prawną.

Majma
 Wysłana - 17 kwiecień 2005 10:17      [zgłoszenie naruszenia]

Jesli jest to praca legalna i odprowadzane są składki podatkowe to musi wziąć od pracodawcy świadectwo pracy o przepracowanym okresie.
Tak ten okres będzie liczyl się do emerytury
Nie wiem jakie jest prawo z zasiłkami za granicą
W Polsce zasiłek przysługuje po przepracowanym roku. Jeśli pracujesz krócej to nic nie dostaniesz. Jeżeli się załapiesz to płacą przez bodajże pół roku.
Myśle że jeśli kolega jest zarejstrowany za granicą, tam odprowadza podatki, to obowiązywałoby go prawo kraju, w którym pracował. Ale tego nie jestem pewien. Najlepiej gdyby kolega tam się dokładnie dowiedział

Zmieniony przez - Majma w dniu 2005-04-17 10:32:15

POZDRAWIAM

Zzz....
 Wysłana - 17 kwiecień 2005 12:24      [zgłoszenie naruszenia]

Obawiam się, że po powrocie do Polski jeśli w ogóle dostanie ten zasiłek to będzie on w kwotach polskich.

sargon 25
 Wysłana - 17 kwiecień 2005 14:43       [zgłoszenie naruszenia]

praca legalna , wszystko jest odprowadzane tylko że pracuje na 1/2 etatu.

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

składki emerytalne w szkocji

Warto przeczytać: Patriotyzm | kilka pytan | USA, lider ludobójstwa (?) | Polityczna poprawność | kanary | ROZWOD Prozba o pomoc | spadek | spadek cd... | list petycja | PITy | sprzedaz alkoholu nie letnim | Co jest grane??? | Henryk Pająk - "polska tarantula" | mam szacunek dla policji | URLOP | Przez czeska granice na starym dowodzie ??? | kurtka skorzana | Chamskie () vol 13 Zakaz Wstępu dla osób poniżej 15 roku życia | Chamskie vol 13 Zakaz Wstępu dla osób poniżej 15 roku życia | contra | opowiadania erotyczne starsza siostra | wezly | r4mzi | SSmakowity | margaret | liderin | gejem | dla swoich | marcin szabelski | adept | praca w fm | redtube | kabała | abstrakcyjny | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.