FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 2295 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Filozofia, Psychologia, Religie
skazani na kapcie, fotel i telewizje???? 
[powiadom znajomego]    
Autor "skazani na kapcie, fotel i telewizje????"   

mrowkamegi
 Wysłana - 24 listopad 2005 11:50        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

CZłowiek, żeby sie nie zagubic,szuka sobie czegos co nadaje życiu sens. Najcześciej jest to religia , ale ta jest zazwyczaj z góry narzucana. CZłowiek szuka dalej, pasje,hobby, zamilowania to wciaz mało. Bardziej dociekliwi szukaja filozofii, szkół zycia. No i jak wiadomo od dawien dawna miłosć do drugiego człowieka - uskrzydla, daje siły, wiary. Człowiek zakochany myśli ze złapał pana Boga za nogi...

I nagle przychodzi wielkie BOOM
Godzina
06;00 wstaje
06:05 poranna toaleta
06:30 tramwaj lub autobus ( bogatsi samochod)
07:00 praca
15:00 koniec pracy
tutaj droga do domu bycmoze powiazana z zakupami
16 lub 17 obiad, czas dla dzieci(???)
powrót do domu przewaznie zapoczatkowany jest właczeniem TV
Kapcie, fotel , telewizja.....

Ambicje i marzenia życia ulecialy.
Nieudane próby powiazania haseł naszego ulubionego filozofa z szaroscia zycia
Zbyt mało czasu na kontynuowanie hobby (praca, dzieci)
Zbyt mało pieniedzy na realizowanie marzen (wypłata 1200 z czego 600 idzie na opłaty, reszta na potrzeby 1 rzędu)

niestety 90 procent społeczenstwa tak własnie kończy
i choc mowie sobie ze nie chce tak, jest to nieuniknione
i wszystkie teorie upadaja, bo sa tylko teoriami niewiele majacymi wspolnego z rzeczywistoscia!!!

JAK WY TO POSTRZEGACIE?
MACIE JAKIEŚ POMYSŁY ZEBY NIE SKONCZYC TAK TENDENCYJNIE?
CZY RZECZYWISCIE W 90% JEST TO NIEUNIKNIONE???
PO CO NAM WTEDY JAKIES WYSZUKANE FILOZOFIE JEZELI I TAK Z GÓRY JESTESMY SKAZANI NA "STANDARDOWE ZYCIE"?

Andr2ej
 Wysłana - 24 listopad 2005 13:03      [zgłoszenie naruszenia]

mrowkamegi
CZłowiek, żeby sie nie zagubic,szuka sobie czegos co nadaje życiu sens. Najcześciej jest to religia , ale ta jest zazwyczaj z góry narzucana. CZłowiek szuka dalej, pasje,hobby, zamilowania to wciaz mało. Bardziej dociekliwi szukaja filozofii, szkół zycia....

Ja myślę że człowiek szuka tego co łatwe lekkie i przyjemne to co schlebiałoby jego egoizmowi i pysze. Dopiero gdy zaczyna odkrywać świat i prawa nim rządzącymi zaczyna dostrzegać więcej i to prowadzi go do Boga. Każdy człowiek ma w genach poczucie religijności. Jeżeli jednak tej potrzeby dobrze nie ukierunkuje pojawiają się elementy zastępcze. Tworzy sobie bożka i do niego się modli. Bożkiem może stać się wszystko, nawet różne pasje, hobby, zainteresowania.

Jeśli ktoś ma prawdwiwe ambicje to realizuje je całe życie, jeśli ktoś ma słomiany zapał to kończy sfrustrowany z poczuciem niespełnienia.

Można czuć się wspaniale z gromadka dzieci w fotelu i kapciach i czuć się fatalnie wolnym od wszystkich i od wszystkiego. Bo tylko Bóg może nadać wartość naszemu życiu i uczynić je pięknym.

Bóg jest miłością

Jeżeli zło jest nienapiętnowane - rozzuchwala się.

mrowkamegi
 Wysłana - 24 listopad 2005 13:41      [zgłoszenie naruszenia]

bardzo podoba mi sie twoja odpowiedz :) pozdrawiam

ale mnie osobiście przeraża wizja ze w wieku iluśtam lat odudze sie i z góry bede wiedziała jak bedzie wygladał moj dzien. że np w Niedziele bede mogla wygospodarowac sobie troche czasu aby szkolic gre na gitarze a raz w roku dostane urlop aby wypocząć (w optymnistycznej wersji- pojechac gdzies na wycieczke) Po pracy bede zbyt zmęczona aby wyjść z dziecmi zachłysnac się powietrzem biegajac po plaży...

Byc moze chodzi w tym o to że polskie realia zamiast pomoc nam sie rozwijac , tłamszą nas? Nie daja nam zbyt wielkiego wyboru?
oj oj chyba dopadła mnie jesienna deprecha ;/

silent_
 Wysłana - 24 listopad 2005 22:17      [zgłoszenie naruszenia]

zapomnialas o jednym, duzo ludzi odlicza dni do piatku aby zasiasc w swojim ulubionym barze i saczyc litry browara z przyjaciolmi, jedyny czas na rozrywke niekoniecznie najlepsza no ale...

Praca w biedronce od zaraz, min wymagania 120 kg na klatę.

LukRecJa
 Wysłana - 24 listopad 2005 22:29      [zgłoszenie naruszenia]

A dlaczego sądzisz, że tak samo skończysz?
Nie skończysz, jeśli przewartościujesz sobie pewne rzeczy, ustalisz hierarchię wartości i będziesz konsekwentnie robić swoje. Może będą krzywo patrzyć, może będzie Ci się trudno w tym odnaleźć, może stracisz coś ważnego... ale po pewnym czasie to Ty, nie kto inny, odkryjesz sens tego, że czasami nie warto iść za stadem owiec - lepiej pocierpieć, wysilić się i iść w zaparte pod prąd, po to, aby później nie zagubić się w obłędnym galopie głuptasów...
Wg mnie tylko twórcza, a nie odtwórcza codzienność jest w stanie nas uszczęśliwić.

[http://www.youtube.com/watch?v=ksiXn6h-gwo]

Specjalista -

LukRecJa
 Wysłana - 24 listopad 2005 22:34      [zgłoszenie naruszenia]

BTW ludzie dążą do stabilizacji, jakiegoś tam niby spokoju, ale idą w kierunku zupełnie przeciwnym - stają się więźniami wypropagowanej przez media i społeczność wizji udanego, spokojnego życia...

[http://www.youtube.com/watch?v=ksiXn6h-gwo]

Specjalista -

om
 Wysłana - 24 listopad 2005 23:47      [zgłoszenie naruszenia]

sog za temat

Berre
 Wysłana - 24 listopad 2005 23:49      [zgłoszenie naruszenia]

Taka wizja mnie przeraza. Dla tego nie nalezy uganiac sie za kasa tylko zyc i byc wolnym jak ptak. Jesli tak zyjesz to robisz to co lubisz , jesli robisz to co lubisz jestes w tym dobry , jesli jestes w tym dobry wiaza sie z tym pieniadze. Czyli trzeba po prostu miec odwage realizowac marzenia. Latwo mowic wiem ale...:P

roberto 55
Outsider
 Wysłana - 25 listopad 2005 11:48      [zgłoszenie naruszenia]

"Tak to wygląda
Budze się co rano z japą wygrzaną, z pustą kiermaną
Czasu jak zwykle za mało, do dwunastej się zapierdalało
Trzeba wstać, a oczy spuchnięte..."

"Znów kolejny dzień ci uciekł, głupot narobiłeś jeszcze więcej"
"Kolejny stracony dzień z życia poza kontrolą"

"A teraz pytanie z dziedziny savoir vivre'u - kiedy Cię mijam,
mam się odwrócić dupą czy jajami?"

Znawca -

mrowkamegi
 Wysłana - 25 listopad 2005 13:07      [zgłoszenie naruszenia]

niby mam jakies ambicje, nieraz idac pod prad tak dostałam po dupie ze az mi sie wszystkiego odechciewało. Zawsze kiedy juz sie unosiłam i wzlatywałam - jakiś cham :P przychodził i podcinal mi skrzydła."jak byłes młody/młoda to miales czas sie wyszumiec, teraz czas abys spowaznial ustatkował sie jakoś !!! (kazdy z was pewnie zna to zdanie na pamięc!) A ja nadal jestem młoda .Nie chce stabilizacji bo wtedy zycie wydaje mi sie ciekawsze, zaskakujace kolorowe... ale oczywiscie moja rodzina zawsze mi to wytknie i zrobia wszystko zebym sie ustabilizowała nieraz doprowadzajac do takiego płaczu az oczy mi wypływaja a pożniej musze je od nowa odbudowywac :). Chce latac ale zabieraja mi skrzydla, a samej isc pod prad jest ciezko zawsze lepiej miec jakies wsparcie w chwilach zwatpienia.
Dlatego ten temat :)))

hetsa
 Wysłana - 25 listopad 2005 22:07      [zgłoszenie naruszenia]

Berre mówi dobrze Nie można stać z założonymi rękami, trzeba mieć marzenia!

Ja uważam że trzeba mieć silna wole, konkretne marzenia i cele, konkretny plan, ambicje, systematyke i pracowitość - dzięki tym zaletom można zrobić wszystko, nic nie stoi na przeszkodzie. Powiedziałem to co wszyscy wiedzą ale to jedyna prawda, to jedyna droga do odniesienia sukcesu.

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 5 stron.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

skazani na kapcie, fotel i telewizje????

Strony: 1 2 3 4 5

Warto przeczytać: Ktos przezył ... | Koniec świata ... ? | TURECKIE LUDOBÓJSTWO | Arkadia- miejsce ucieczki od codzienności | POWIEDZ COŚ O SOBIE ;-) | Filozofia dla początkujących | Ludzie czy zwierzęta?- debata | Wampiry energetyczne... | Nerwy | Bioetyka | "Wieczna Miłość" - polecam i zapraszam do dyskusji | Czy mieliście coś takiego?? | Przeznaczenie / "destiny".... | Postrzeganie Pozazmyslowe A Projekcja Astralna | Stosunek do ludzi | Symbole i pismo | skok stewczyka | dom | równouprawnienie gejów | kai greene | disco girls | opus dei | Sharingan | crey | konkurencyjne forum | dziadek 80 lat rapuje | optimus | stalker | seat ibiza II fl | lord | AIR MAX | przerywany dni płodne | rulettka | licealistki | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2019 SFD S.A.