FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 924 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
spadek 
[powiadom znajomego]    
Autor "spadek"   

INSOMNIA
 Wysłana - 12 listopad 2004 07:15        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Gdzie nalezy się udac żeby zrzec sie ustawowego prawa do spadku na rzecz rodzeństwa??

jakryc
ZASŁUŻONY
 Wysłana - 12 listopad 2004 07:49      [zgłoszenie naruszenia]

a masz dostać spadek, którego nie chcesz?

Znawca -

INSOMNIA
 Wysłana - 12 listopad 2004 08:05      [zgłoszenie naruszenia]

załóżmy że podatek przekracza wartość rzeczy ewentualnie odziedziczonej, tak więc co w takiej sytuacji zrobic?

INSOMNIA
 Wysłana - 12 listopad 2004 08:07      [zgłoszenie naruszenia]

bo ... jeżeli dobrze mysle ... jezeli naleze do pierwszej grupy ( jako dziecko ) to od odziedziczenia ustwowego spadku musze poniesc koszt podatku 9000zł.?? tak??

curf
 Wysłana - 12 listopad 2004 17:24      [zgłoszenie naruszenia]

Źle myślisz!
(Odpowiedź adekwatna do przedstawionego pytania).

PROSZĘ NIE ZWRACAĆ SIĘ DO MNIE MAILEM O WYKONANIE GRAFIKI :-)

Specjalista -

Tommygun
 Wysłana - 15 listopad 2004 10:02      [zgłoszenie naruszenia]

absolutnie źle myślisz!
jako dziecko (I grupa podatkowa) masz kwotę wolną (ok 16000 zł) i płacisz od wszystkiego ponad to, szczerze to nie wygląda tak źle jak się wydaje choć z tym podatkiem się nie zgadzam, reszta podatków ma jeszcze jakieś uzasadnienie ale tu już jest szczyt hmm... "hienizmu?" zwłaszcza że majątek już był opodatkowany - w każdym razie nie zrzekaj się i poproś o pomoc w indywidualnej sprawie kogoś kto Ci to wytłumaczy a o podatek się na razie nie martw

Zmieniony przez - Tommygun w dniu 2004-11-15 10:04:00

Specjalista -

curf
 Wysłana - 15 listopad 2004 10:14      [zgłoszenie naruszenia]

Kwota wolna od podatku = 9.637 zł

PROSZĘ NIE ZWRACAĆ SIĘ DO MNIE MAILEM O WYKONANIE GRAFIKI :-)

Specjalista -

Tommygun
 Wysłana - 15 listopad 2004 10:33      [zgłoszenie naruszenia]

ha, już wiem gdzie tkwi błąd - kwotę wolną pomyliłem ze starym najwyższym progiem, obecnie 20556 zł, kiedyś był ustalony na poziomie ok 16000 zł, tak to jest jak się pisze z pamięci
dzięki

Specjalista -

VLAD.IV
 Wysłana - 15 listopad 2004 10:39      [zgłoszenie naruszenia]

Nie rozumiem wogóle idei tego posta.. zrzec spadku za życia ewentualnego spadkodawcy można się u notarousza poprzez zawarcie - umowy zrzeczenia sie dziedziczenia, jej skutki są takie jakby spadkobierca, jak również jego zstępni nie dożyli chwili otwarcia spadku... co do przekroczenia wartości spaku przez wyskość podatku od spadku - wogole nie wyobrazam sobie takiej mozliwości

Sons Of The Gods Today We Shall Die
Open Valhalla's Door
Let The Battle Begin With Swords In The Wind
Hail Gods Of War

Znawca -

Tommygun
 Wysłana - 15 listopad 2004 11:09       [zgłoszenie naruszenia]

dobrze sądzisz - bo nie ma takiej możliwości jeżeli podatek jest wyrażony procentowo a nie kwotowo (no chyba że kwota podatku przekracza 100%, w unii bywają takie przypadki ale nas to nie dotyczy),
generalnie słyszy się o zniesieniu tego podatku ale nie sądzę aby to przeszło
sądzę że spadkodawca nie żyje, no bo inaczej byłaby mowa jak na mój senny poniedziałkowy rozum o darowiźnie (lub wydziedziczeniu, wyłączeniu w testamencie) ale nie o spadku,

swoją drogą lepiej jest zrobić darowiznę za życia, zapłacić koszty notarialne itd nie pozbywać się nieruchomości przez 5 lat i nie płacić tego podatku niż później martwić się podatkiem ale mało kto jest przewidujący, z drugiej strony to delikatna materia

Zmieniony przez - Tommygun w dniu 2004-11-15 11:09:38

Specjalista -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

spadek

Warto przeczytać: list zwykły nie doszedł - co dalej | Wyrok w zawieszeniu za pobicie z "Tulipankiem" | alimenty podczas studiów zaocznych | Przepisanie firmy na inną osobę | Program do prostych wykresow ekonomicznych | Krajowy rejestr długów - pozew | Minimalne wynagrodzenie | sprawa od podwyzszenie alimentow-upowaznienie | Umowa na zlecenie | Odpowiedzialność dzieci za długi mieszkaniowe rodziców | alimenty, studia i staż | uszkodzenie samochodu | Alimenty | Wypowiedzenie pracy przez pracodawcę | Dowód osobisty czy mozę ktoś za mnie odebrać ? | Pobiłem kolegę, bo uszkodził mi samochód... | samotność | samotny | Sprawdzian historia Igim,,Cyliwizacja rzymian,, | ciocia | kimdzongmnie | klejnot-nilu | klejnot nilu | wso2011 | pirelli 2007 | madz | adresy testowania tabletek | maluch z silnikiem od motoru | pamięci | madzia | chemia | brzydkiburak | sheik | chanys | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.